Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Baseny w Parku Kasprowicza już napełnione wodą. Kiedy otwarcie pływalni letniej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Baseny w Parku Kasprowicza już napełnione wodą. Kiedy otwarcie pływalni letniej?
16-06-2020 10:34   Janusz Ludwiczak
Najwcześniej pod koniec czerwca otwarte zostanie kąpielisko przy Arenie. Woda w basenach musi zostać uzdatniona i poddana badaniom. Korzystający z pływalni letniej będą musieli liczyć się również z pewnymi ograniczeniami.

Zakończyło się napełnianie wodą basenów na pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Tylko do napełnienia dużego basenu, który ma długość 50 metrów potrzebnych było 1600 m³ H₂O.

Od soboty, 6 czerwca otwarte mogą kina, teatry, siłownie i również baseny. Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza zostanie otwarta najwcześniej pod koniec czerwca.

Zgodnie z aktualnymi przepisami korzystający z basenów muszą przed wejściem na obiekt zdezynfekować ręce. Na jednym torze do pływania mogą przebywać maksymalnie 4 osoby.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji czekają na wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. POSiR śledzi przepisy związane z epidemią, by dostosowywać obiekty do obowiązujących restrykcji. Ponadto woda w basenach musi zostać uzdatniona i poddana badaniom.

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza posiada trzy baseny, w tym jeden 50-metrowy o głębokości od 1,2 do 1,4 m, a także mały basen ze zjeżdżalnią falową oraz brodzik z urządzeniami zabawowymi dla dzieci. Dostępne są tam także boiska do siatkówki plażowej, punkty gastronomiczne i duże pola do plażowania (korzystając z tych przestrzeni zachować należy dystans społeczny, co najmniej 2 metry).

W ubiegłym roku z kąpieliska przy Arenie skorzystało ponad 50 tysięcy osób, jednak nie udało się pobić rekordu z 2018 r. - wtedy na obiekcie w Parku Kasprowicza przez całe lato przebywało w sumie ponad 75 tysięcy miłośników kąpieli wodnych i opalania. Obiekt był czynny aż do 21 września.

Dla porównania - w 2016 r., gdy obiektem zarządzał Maciej Szramka z firmy Arena Park podczas całego sezonu z pływalni skorzystało 6 tysięcy osób. Z kolei rok wcześniej gdy zarządcą obiektu był Andrzej Radwański od połowy czerwca do końca sierpnia 2015 r. pływalnię odwiedziło w sumie 17 420 osób.

Dwa lata temu kąpielisko przy Arenie przeszło kompleksową modernizację, która kosztowała 16,3 mln zł. Kolejne 2 mln zł przeznaczono w ubiegłym roku na wybudowanie nowego pawilonu kasowego, montaż ławek, ogrodzenie terenu pływalni, zagospodarowanie zielenią i instalacje nowego systemu nawadniania.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: