Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 76 tysiące osób skorzystało z pływalni letniej w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 76 tysiące osób skorzystało z pływalni letniej w Parku Kasprowicza
24-09-2018 01:17   Janusz Ludwiczak
Piątek był ostatnim dniem funkcjonowania kąpieliska przy Arenie. W ciągu trzech miesięcy z basenów pod chmurką w Parku Kasprowicza skorzystało ponad 76 tysiące osób, jednak we wrześniu jedynie niespełna tysiąc miłośników kąpieli wodnych i słonecznych.

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza otwarta została 2 lipca po gruntownie przeprowadzonej modernizacji. Z basenów pod chmurką można było korzystać aż do minionego piątku 21 września. Przez cały lipiec i sierpień z kąpieliska przy Arenie skorzystało ponad 75 tysięcy miłośników kąpieli wodnych i opalania.

– Tylko w lipcu z pływalni skorzystało 40 tysięcy osób. W rekordowym dniu – 4 sierpnia (sobota) – basen w Parku Kasprowicza odwiedziło ponad 3,5 tys. osób. – wylicza Filip Borowiak z POSiR-u.

Nikt nie spodziewał się aż tak dużego zainteresowania zmodernizowaną pływalnią. W 2016 r., gdy obiektem zarządzał Maciej Szramka z firmy Arena Park podczas całego sezonu z pływalni skorzystało 6 tysięcy osób. Z kolei rok wcześniej gdy zarządcą obiektu był Andrzej Radwański od połowy czerwca do końca sierpnia 2015 r. pływalnię odwiedziło w sumie 17 420 osób.

O tak sporym zainteresowaniu nowym kąpieliskiem świadczy również dwukrotne wydłużenie godzin otwarcia basenów. Najpierw od 23 lipca wydłużono godziny otwarcia od 7:30 z myślą o pływakach. Osoby, które chciały swobodnie popływać mogły w godz. od 7:30 do 8:15 oraz od 8:15 do 9:00 mieć do dyspozycji 50-metrowy basen do pływania. Z kolei od 6 sierpnia wiceprezydent Tomasz Lewandowski postanowił wydłużyć godziny otwarcia pływalni do 20:00 (normalnie było to do 19). Funkcjonowanie pływalni zostało również przedłużone o trzy tygodnie, do 21 września.

– We wrześniu z pływalni skorzystało około tysiąca osób, jest to mniej niż przewidywaliśmy. Wyciągnęliśmy wnioski na przyszłość. W przyszłym roku posadzimy nową trawę, pojawią się dodatkowe wejścia na basen pływacki, przebudowane zostaną toalety. W tym tygodniu mamy spotkanie z radą osiedla i projektantem – mówi w rozmowie z portalem lazarz.pl Andrzej Grudziński, kierownik Oddziału Kasprowicza POSiR.

– Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z naszej pływalni. Liczba odwiedzających świadczy o tym, że przygotowaliśmy obiekt, który zadowolił poznaniaków. Już teraz zapraszam do odwiedzania pływalni w przyszłym roku i zapewniam, że będziemy się starali jeszcze bardziej podnieść jakość tego obiektu – podsumowuje Łukasz Miadziołko, dyrektor POSiR.

Przypomnijmy. W październiku zeszłego roku ruszyła kompleksowa modernizacja kąpieliska przy Arenie. Inwestycję w końcu udało się rozpocząć, mimo, iż Poznańskie Inwestycje Miejskie miały problem z wyborem wykonawcy. W pierwszym przetargu nie wypłynęła żadna oferta, zaś do drugiego zamówienia ofertę nadesłała tylko jedna firma.

W ramach inwestycji wymieniono całkowicie stare instalacje wodne i techniczne, remont przeszła filtrownia i budynek szatni oraz zaplecza technicznego. Wyburzono całkowicie dotychczasowe baseny, w ich miejscu powstał nowy duży basen, brodzik dla dzieci z wodnym placem zabaw.

Jednak po przebudowie spłycony został duży basen, którego głębokość wynosić będzie teraz od 1,2 do 1,4 m (do tej pory najgłębsze miejsce miało 1,8 m). Cześć średniego basenu została zasypana. W jego miejscu zbudowane zostały zbiorniki wraz z instalacją techniczną uzdatniania wody. Oprócz tego pojawiła się nowa zjeżdżalnia. Kręconą rynnę zastąpiła zjeżdżalnia falista, podobna do tej na Termach Maltańskich.

Wykonawca zrealizował inwestycję do końca maja, w czerwcu odbywały się odbiory techniczne i ostatnie prace kosmetyczne, tak by od 2 lipca mogli z pływalni letniej korzystać miłośnicy kąpieli wodnych i słonecznych, których jak się okazuje są tysiące.

Przebudowa pływalni letniej w Parku Kasprowicza kosztowała ponad 16,3 mln zł.


Komentarze (4)

29-09-2018 10:28:49
Wykształconych i majętny
Nie 76 tys. osób tylko 76 tys. wejść na basen. Nie wiemy ile razy statystyczny Sebastian skorzystał z plywalni.Ale poza tym fajnie, że miasto zadbalo o atrakcje dla najuboższych.
25-09-2018 21:48:41
Filip Marian
Osobiście widziałam jak z tych drążków korzystają wiewiórki, a czasem samice szczurów...
25-09-2018 16:23:58
nabzdyczony
Pływalnia się udała, ale komu dokładnie teraz będą służyć drążki do ćwiczeń przez kolejne 8 miesięcy?
24-09-2018 08:10:38
Hans
W pobliskim Berlinie otwarte baseny działają od 01 maja, a niektóre nawet od połowy kwietnia. Z tym, że tam woda ma 26-27 stopni. Celsjusza. Korzystają z niej głównie pracujący przed pracą. To w dużym stopniu wyjaśnia niską frekwencję we wrześniu na tym obiekcie. 76 tysięcy użytkowników to niewątpliwie sukces, który nieprędko zostanie pobity, bo w dużym stopniu przyczyniła się do tego pogoda. To też wziąłbym pod uwagę przy planowaniu pracy na kolejny sezon. 76000klientów x 8zł= 608 000 zł To wynik lekko zawyżony, bo nie uwzględnia biletów zniżkowych. Ale baseny to nie firma, która zarabia tylko służy społeczeństwu, więc nikt rozsądny nie będzie wyciągał argumentów na ekonomię. Niemniej zadbałbym i o tę stronę. Nie wszyscy wyjechali z Poznania na wakacje i fajnie, że miasto zadbało by też coś mieli z tej pięknej pogody. Otwarcie w maju i wrześniu np. rano 7-10 i 16-18 byłoby OK. Są to godziny największej frekwencji na otwartych obiektach przy 27stp.(W Berlinie). Przy tej temp byłbym spokojny o odpowiednie nasycenie wody kąpiącymi się i pływającymi.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: