Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Miasta zgodziła się na... przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych drzew przy Przybyszewskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Miasta zgodziła się na... przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych drzew przy Przybyszewskiego
19-05-2020 18:06   Janusz Ludwiczak
Podczas wtorkowej sesji poznańscy radni podjęli uchwałę w sprawie uzgodnienia zakresu prac wykonywanych na potrzeby ochrony przyrody, dotyczących pomnika przyrody – alei drzew mieszanych przy ul. Przybyszewskiego.

– Ponieważ jest to pomnik przyrody rada miasta jako jedyny organ może podjąć decyzję w sprawie przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych. Prace prowadzone będą pod nadzorem dendrologicznym. Zabiegi pielęgnacyjne polegać będą na przycięciu uschniętych i nadłamanych gałęzi w celu zapewnienia prawidłowej eksploatacji sieci trakcyjnej wzdłuż ulicy Przybyszewskiego oraz zachowania bezpieczeństwa osobom korzystającym z komunikacji publicznej. Podczas wizji lokalnej nie znaleziono żadnych gniazd ptaków – wyjaśniał podczas sesji Piotr Szczepanowski, zastępca dyrektora Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania.

Od poniedziałku MPK przez ponad miesiąc prowadzi prace związane z remontem torowiska i sieci trakcyjnej w ciągu ulicy Przybyszewskiego.

– Nastąpi częściowa wymiana słupów trakcyjnych, liny oraz drutu jezdnego – wyjaśnia Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy MPK.

"W pierwszej kolejności należy przeprowadzić należyte zabiegi pielęgnacyjne na drzewach, których gałęzie stykają się bezpośrednio z naciągami sieci trakcyjnych, w tym przycięcie gałęzi uschniętych i nadłamanych. Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu potwierdził w piśmie, że należy przeprowadzić niezbędne i odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne w alei drzew. Uznano za zasadne wykonanie prac polegających w szczególności na usunięciu gałęzi obumarłych, nadłamanych, a przede wszystkim stykających się bezpośrednio z naciągiem sieci i zachodzących na sieć trakcyjną dla zachowania bezpieczeństwa użytkowników komunikacji publicznej oraz użytkowników pasa drogowego. Z uwagi na wymogi ochrony przyrody oraz interes społeczny wskazane jest, aby bardzo cenne drzewa, uznane za pomniki przyrody, zachowały się jak najdłużej w dobrej kondycji zdrowotnej. W omawianym przypadku należy jednak uwzględnić kwestie bezpieczeństwa ludzi oraz mienia, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie drzew" – czytamy w uzasadnieniu do uchwały Rady Miasta Poznania.

Radni podjęli uchwałę praktycznie jednogłośnie. Nikt nie był przeciw. Od głosu wstrzymała się jedynie radna PiS Sara Szynkowska vel Sęk.

Przy ul. Przybyszewskiego rośnie ponad 100 drzew, które stanowią pomnik przyrody. Wśród nich są m.in. platan klonolistny, klon jawor i klon pospolity.


Komentarze (3)

24-05-2020 16:53:44
pyra
Oby nie okaleczyli tych drzew !!!
20-05-2020 10:02:49
De
Dróg rowerowych jest już dosyć.
20-05-2020 06:26:53
Ania
Słusznie, dobrze, że miasto zaczyna wreszcie myśleć o innych sprawach, o sprawach ludzi, a nie kopciuchów! Potrzebne są rewitalizacje zieleni i budowy dróg rowerowych. Bez tego miasto zginie
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: