Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni znieśli pomnik przyrody na Przybyszewskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni znieśli pomnik przyrody na Przybyszewskiego
16-07-2019 16:51   Janusz Ludwiczak
Podczas ostatniej sesji Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie zniesienia pomnika przyrody - alei drzew przy ul. Przybyszewskiego. Decyzja radnych była niezbędna, by dokonać wycinki obumarłego platanu klonolistnego przy skrzyżowaniu z Marcelińską. W jego miejscu wyciętego drzewa nasadzone ma zostać nowe drzewo.

Aleja drzew - platanów, klonów pospolitych i klonów jaworów rosnących wzdłuż ul. Przybyszewskiego została w 1986 r. uznana za pomnik przyrody.

Podczas oględzin przeprowadzonych przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania, stwierdzono, że platan klonolistny jest w złej kondycji zdrowotnej, drzewo nadaje się tylko do wycięcia.

– Drzewo to jest zagrzybione, ma wypróchniałą podstawę pnia i mocno spękany pień grożący rozłamaniem. Z powyższych powodów stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, mienia i ruchu drogowego. Jak przy każdym pomniki przyrody każde usunięcie drzewa wymaga stosownej zgody i podjęcia uchwały przez radę miasta. Zamiar usunięcia drzewa spowodowany jest koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego odbywającego się w obrębie ulic Przybyszewskiego i Marcelińskiej. Dlatego zasadne jest zniesienie w stosunku do przedmiotowego drzewa formy ochrony przyrody, którą jest objęte, wydanie zezwolenia na jego usunięcie i zastąpienie innym drzewem tego samego gatunku – argumentował podczas sesji Piotr Szczepanowski, zastępca dyrektora Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania.

Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w tej sprawę. Za było 27 radnych, nie głosował jedynie radny Bartłomiej Ignaszewski.


Komentarze (2)

17-07-2019 21:57:40
as
I pyk w tym miejscu stacje dla przegrywow na rowerach...
17-07-2019 18:26:16
pyra
Rada zniosla status pomnika przyrody calej alei drzew czyli Poznan teraz bedzie mogl wyciac wszystkie te drzewa bo okaze sie za chwile, ze przeszkadzaja tramwajom i szynom. Wogole czy Rada Miasta moze podejmowac takie decyzje jak znoszenie statusu pomnika przyrody ? Teraz jedno drzewo za pare miesiecy wszystkie pod siekiere. W Poznaniu UM nie lubi zieleni to widac ewidentnie co sie dzieje z drzewami, wycinka, wycinka i wycinka.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

29

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: