Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wycięto drzewa pod budowę drogi rowerowej na Grunwaldzkiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wycięto drzewa pod budowę drogi rowerowej na Grunwaldzkiej
13-04-2019 01:29   Janusz Ludwiczak
Chciałbym zapytać wszystkich którzy, lamentowali po wycięciu drzew przed parkiem Wilsona i wszystkich którzy po wycięciu drzew pod basen i tor wrotkarski się uduszą: dlaczego nie ma zniczy na Grunwaldzkiej? Dlaczego nie protestujecie przeciwko wycince drzew pod drogę rowerową? 3 drzewa produkują 360 kilo tlenu a w związku z tym że u nas wieją z reguły zachodnie wiatry to tlenem z tych drzew oddychał Łazarz a nie Grunwald. To dla tych którzy chcieliby zapytać co ma wspólnego Grunwaldzka z Łazarzem – zauważa Krzysztof Podrzycki na Nieformalnej Grupie Łazarskiej.

Drzewa zostały wycięte w związku z budową drogi rowerowej w ciągu ulicy Grunwaldzkiej. Pod topór poszły te, które rosły w rejonie ulicy Ostroroga.

"Chciałbym zapytać wszystkich którzy lamentowali po wycięciu drzew przed parkiem Wilsona i wszystkich którzy po wycięciu drzew pod basen i tor wrotkarski się uduszą: dlaczego nie ma zniczy na Grunwaldzkiej? Dlaczego nie protestujecie przeciwko wycince drzew pod drogę rowerową? (3 drzewa produkują 360 kilo tlenu a w związku z tym że u nas wieją z reguły zachodnie wiatry to tlenem z tych drzew oddychał Łazarz a nie Grunwald. To dla tych którzy chcieliby zapytać co ma wspólnego Grunwaldzka z Łazarzem)" – napisał Krzysztof Podrzycki na Nieformalnej Grupie Łazarskiej.

"Jeżeli ma powstać dobra droga rowerowa która połączy Junikowo, Grunwald z centrum i spowoduje że ileś osób przesiądzie się rower i korki będą mniejsze, a powietrze czystsze i ma to kosztować wycięcie kilku drzew to jestem za. Pytania są takie: ile drzew zostało wyciętych? Ile nasadzeń jest planowanych i w jakim miejscu? Przepraszam ale mówienie że powyższy przypadek ma cokolwiek wspólnego z wycinką przy parku Wilsona to jakaś pomyłka. Odróżnijmy jednak potrzebną infrastrukturę i ułatwienie życia mieszkańcom od wycinki "bo drzewa zasłaniały drzewa, a poza tym to samosiejki były" – komentuje Franciszek Sterczewski, aktywista miejski i nowo wybrany radny Osiedla Św. Łazarz.

"To samo się tyczy sportów wrotkarskich. Wiesz ile osób może korzystać z wrotek i rolek? Wiesz, że takie osoby jak się nauczą jeździć to mogą korzystać z chodników, których jest znacznie więcej, niż ścieżek rowerowych?" – uważa Jakub Ciesielski, inicjator budowy Centrum Sportów Wrotkarskich w Parku Kasprowicza.

Jak już informowaliśmy trwa budowa drogi rowerowej w ciągu ulicy Grunwaldzkiej, pomiędzy Matejki a Roosevelta. We wtorek zapytaliśmy rzecznik ZDM jak będzie poprowadzony ruch rowerowy w rejonie kina Olimpia, czy liczba miejsc postojowych będzie zmniejszona oraz co stanie się z miejscami postojowymi zwłaszcza w obszarze Strefy Płatnego Parkowania. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.


Fot: Krzysztof Podrzycki/Nieformalna Grupa Łazarska

ZOBACZ TAKŻE: Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej na Grunwaldzkiej

ZOBACZ TAKŻE: Wycięto cztery duże klony przed wejściem do Parku Wilsona. Skwer będzie rewitalizowany

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (5)

13-04-2019 17:33:32
paramido
Na lazarz.pl powinno być więcej artykułów z cytatami z grupy FB. Szczególnie tych z wyzwiskami, „debilami, półmózgami” itp.
13-04-2019 17:33:16
eka z małeki
-całkowita bezradność wobec wyczynów rowerzystów i innych podobnych!!!Ze zdumieniem patrzę na to co oni wyczyniają!!!!!!!!!!!!!!
13-04-2019 15:54:05
pyra
To jest skandal ! Tez jezdze na rowerze ale wycinac drzewa dla 5% uzytkownikow ulic !!! ??? Widze, ze p.Sterczewski ma gdzies zielen. " Ile nasadzeń jest planowanych i w jakim miejscu? pyta p.Streczewski, niech sie pan zastanowi, trzeba 40-50 lat by uroslo nowe drzewo, a to co sie sadzi w Poznaniu to pseudo drzewa, wszystko niskie i rahityczne, plus karlowate krzaczki do niczego nie potrzebne. Wycinka drzew na Grunwaldzkiej byla to tajemnica i chyba wogole nikt nie wiedzial oprocz wtajemniczonych. Jak zwykle mieszkancy nie maja NIC do powiedzenia, bo za nich sie zdecydowalo i koniec.
13-04-2019 11:16:03
Andrzej
X - przesiądź się do auta - wtedy będziesz nietykalny!
13-04-2019 09:46:20
x
Nie wiem, dlaczego pan Krzysztof wypowiada się tak ironicznie. Każde drzewo jest ważne, niestety, w Poznaniu przegrywa z "rewitalizacją", drogami rowerowymi i innymi wizjami projektantów. Pan Filip - widziałem wczoraj wrotkarza jadącego po ścieżce rowerowej, uprawiał niemal jazdę figurową, o milimetry mijał słupy z sygnalizacją, nie mówiąc już o kosmicznej prędkości, którą rozwijał. Nie chciałbym mieć takiego "artysty" za plecami, kiedy idę po chodniku. Chodniku, który już dawno przestał być azylem pieszego.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: