Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Marcinek zyskał dawny blask - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Marcinek zyskał dawny blask
08-05-2020 08:15   Janusz Ludwiczak
Budynek I LO odzyskał pierwotny wygląd, dzięki przeprowadzonym pracom konserwatorskim. Fasada Marcinka została również zabezpieczona przed niekorzystnym działaniem środowiska.

Elewacja szkoły, wzniesionej w 1903 roku, a w 1986 roku wpisanej na listę zabytków, była w wielu miejscach zniszczona - m.in. widoczne były ubytki w cegłach, gzymsach i zaprawie. Ze ścian odpadał tynk, a mury budynku, który nie posiadał izolacji przeciwwilgociowej, od lat narażone były na destrukcyjne działanie wody.

W ramach remontu, który prowadzony był od roku wszystkie elewacje gmachu przeszły pełną konserwację.

– W trakcie remontu gmachu liceum zostanie wykonana niezbędna izolacja przeciwwilgociowa, drenaż i udrożnienie kanalizacji deszczowej. Elewacje ceglane i tynkowane przejdą pełną konserwację. Mury zostaną oczyszczone, osuszone, odsolone, zdezynfekowane i zabezpieczone z użyciem specjalistycznych preparatów. W miejscach, w których są otynkowane, odpadająca powłoka zostanie zastąpiona nową. Po renowacji elewacja będzie miała ten sam kolor na powierzchni całego budynku. Zabiegi konserwacyjne przejdą też granitowe schody, elementy drewniane (w tym część okien i drzwi) oraz parapety. Wymienione zostaną rynny i opierzenia, a okratowanie okien zostanie ujednolicone – informowały Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Po renowacji elewacja Marcinka zyskała jednolity kolor na powierzchni całego budynku. Zabiegi konserwacyjne przeszły również granitowe schody, elementy drewniane (w tym część okien i drzwi). Wymienione zostały rynny i opierzenia. Budowlańcy wykonali również niezbędną izolację przeciwwilgociową i drenaż.

Warta ponad 2,5 mln zł inwestycja obejmowała również wymianę zniszczonych i zawilgoconych tynków w piwnicy. Dodajmy, że prowadzone są ostatnie prace, które mają zakończyć się za kilka tygodni.


Komentarze (3)

13-05-2020 16:03:22
pyra
Do "kaktus", moze plot bedzie remontowany przez firme od plotow i parkanow ?
12-05-2020 10:46:29
kaktus
Szkoda tylko, że nie pomyślano o płocie i pozostał on w tragicznym stanie... podejrzewam, że byłby to tylko niewielki procent ceny całej inwestycji ale jakże zmieniający odbiór budynku...
08-05-2020 11:55:31
pyra
Pieknie !
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: