Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Marcinek zyskał dawny blask - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Marcinek zyskał dawny blask
08-05-2020 08:15   Janusz Ludwiczak
Budynek I LO odzyskał pierwotny wygląd, dzięki przeprowadzonym pracom konserwatorskim. Fasada Marcinka została również zabezpieczona przed niekorzystnym działaniem środowiska.

Elewacja szkoły, wzniesionej w 1903 roku, a w 1986 roku wpisanej na listę zabytków, była w wielu miejscach zniszczona - m.in. widoczne były ubytki w cegłach, gzymsach i zaprawie. Ze ścian odpadał tynk, a mury budynku, który nie posiadał izolacji przeciwwilgociowej, od lat narażone były na destrukcyjne działanie wody.

W ramach remontu, który prowadzony był od roku wszystkie elewacje gmachu przeszły pełną konserwację.

– W trakcie remontu gmachu liceum zostanie wykonana niezbędna izolacja przeciwwilgociowa, drenaż i udrożnienie kanalizacji deszczowej. Elewacje ceglane i tynkowane przejdą pełną konserwację. Mury zostaną oczyszczone, osuszone, odsolone, zdezynfekowane i zabezpieczone z użyciem specjalistycznych preparatów. W miejscach, w których są otynkowane, odpadająca powłoka zostanie zastąpiona nową. Po renowacji elewacja będzie miała ten sam kolor na powierzchni całego budynku. Zabiegi konserwacyjne przejdą też granitowe schody, elementy drewniane (w tym część okien i drzwi) oraz parapety. Wymienione zostaną rynny i opierzenia, a okratowanie okien zostanie ujednolicone – informowały Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Po renowacji elewacja Marcinka zyskała jednolity kolor na powierzchni całego budynku. Zabiegi konserwacyjne przeszły również granitowe schody, elementy drewniane (w tym część okien i drzwi). Wymienione zostały rynny i opierzenia. Budowlańcy wykonali również niezbędną izolację przeciwwilgociową i drenaż.

Warta ponad 2,5 mln zł inwestycja obejmowała również wymianę zniszczonych i zawilgoconych tynków w piwnicy. Dodajmy, że prowadzone są ostatnie prace, które mają zakończyć się za kilka tygodni.


Komentarze (3)

13-05-2020 16:03:22
pyra
Do "kaktus", moze plot bedzie remontowany przez firme od plotow i parkanow ?
12-05-2020 10:46:29
kaktus
Szkoda tylko, że nie pomyślano o płocie i pozostał on w tragicznym stanie... podejrzewam, że byłby to tylko niewielki procent ceny całej inwestycji ale jakże zmieniający odbiór budynku...
08-05-2020 11:55:31
pyra
Pieknie !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: