Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mostek w Parku Wilsona stanie się mostem miłości? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mostek w Parku Wilsona stanie się mostem miłości?
29-04-2020 09:05   Janusz Ludwiczak
Na nowym mostu w Parku Wilsona pojawiło się kilka kłódek. Na jednej z nich widnieją dwa połączone serduszka i napis "W+W 28.10.2018 r.". Na kolejnej wygrawerowano inicjały zakochanej pary "RW+GG". Do tej pory miejscem wyrażania miłości był Most Jordana na Śródce. Na poręczach mostu wiszą kłódki "miłości". Osoby zakochane zawieszają kłódkę, na której znajdują się imiona lub inicjały.

Kłódki zakochanych były powieszone na starym mostku. Wszystko zaczęło się pięć lat temu, kiedy to 27 czerwca 2015 r. swoją kłódkę zawiesiła para: Sendy i Tom. Dotychczasowa przeprawa przez stawik w Parku Wilsona została rozebrana, gdyż dotychczasowe mostki były w złym stanie technicznym. W kładce pojawiały się dziury, a drewniane deski były przegniłe. Po opadach deszczu i leżących liściach nawierzchnia dla pieszych była śliska i zagrażała bezpieczeństwu spacerowiczów. W listopadzie 2017 r. na pół roku mostki zamknięto dla pieszych, później udało się utworzyć tymczasową kładkę. W ubiegłym roku wybudowano nowe konstrukcje, które zostały oddane do użytku w połowie ubiegłego roku.

Na nowym mostku zawieszone zostały już cztery kłódki zakochanych par. Na jednej z nich widnieją dwa połączone serduszka i napis "W+W 28.10.2018 r.". Na kolejnej wygrawerowano inicjały zakochanej pary "RW+GG".

Według legendy zwyczaj wieszania takich kłódek pochodzi z Florencji. Uczniowie szkoły Sanita in Costa San Giorgio zabierali kłódki ze swoich szafek szkolnych i wieszali je z wyznaniami miłosnymi na Ponte Vecchio. Zwyczaj został spopularyzowany przez pisarza Federico Moccia w powieści Tylko Ciebie chcę (Ho voglia di te) z 2006. Obecnie w większości krajów europejskich istnieją miejsca, gdzie masowo wiesza się kłódki miłości.

W Polsce pierwszym miejscem, na którym pojawiły się kłódki miłości był Most Tumski we Wrocławiu.

W Poznaniu kłódki miłości pojawiają się na Moście Jordana na Śródce, ale również na moście nad Bogdanką w Parku Sołackim. Być może trzecim takim miejscem stanie się właśnie mostek w Parku Wilsona?


R E K L A M A

Komentarze (3)

30-04-2020 13:18:22
eka z małeki
@lalka-to nie infantylizm,a ludzkie uczucia!!!Czyżby ich brakowało a coś mi się mocno wydaje że ich nigdy nie było!!!Z pomocą.....to akurat nie ma nic wspólnego,od pomagania są tacy co biorą naprawdę duże pieniądze,bo podobno im się należy i tacy inni co jakoś do pomocy do niej się nie garną!!!,a mają oj mają z czego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..............eka
29-04-2020 21:16:43
lalka
Nie, tylko nie ten infantylizm. Może mogliby posadzić drzewo, wpłacić na pomoc dla głodnych, wesprzeć osoby chore, zrobić zakupy seniorom i posiedzieć z nimi, ale po co znosić do parku złom?
29-04-2020 13:51:04
eka z małeki
-mój mosteczek,tak o niego walczyłem!!!Cieszę się bardzo że zakochani będą tam obwieszczać światu (oby na zawsze!!!) swoje uczucia.......................eka

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

do 18-07-2020
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

18

lip

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: