Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Obowiązuje zakaz korzystania z parków - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Obowiązuje zakaz korzystania z parków
03-04-2020 19:01   Janusz Ludwiczak
Od środy obowiązują kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Nie można korzystać m.in. z parków i terenów rekreacyjnych. Zamknięty jest Park Wilsona. Okazuje się, że nie można wchodzić również do Parku Kasprowicza.

– Chcemy za wszelką cenę uniknąć tego, co spotkało państwa Europy Zachodniej. Zostańmy w domach. W walce z koronawirusem musimy utrzymać dystans społeczny. Z każdym lekkomyślnym czy niepotrzebnym wyjściem z domu, pandemia koronawirusa się rozprzestrzenia. Musimy ściśle przestrzegać zasad dystansu społecznego. To jest jedna i podstawowa zasada, która pozwoli nam zwalczyć tę chorobę. Chcemy uniknąć tego co stało się w Hiszpanii czy Włoszech. Zostańmy w domach – mówił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Zgodnie z nowymi obostrzeniami, wprowadzonymi przez administrację państwową wprowadzono obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich. Nie można korzystać z parków, zieleńców, ogrodów botanicznych, plaż i promenad, bulwarów, lasów i terenów rekreacyjnych. Zamknięte zostały wypożyczalnie rowerów miejskich. Już dwa tygodnie temu miasto podjęło decyzję o zamknięciu placów zabaw.

Palmiarnia całkowicie zamknęła bramy wejściowe do Parku Wilsona - zarówno od ulicy Głogowskiej jak i Matejki. Okazuje się, że zgodnie z prawem nie wolno również wchodzić do Parku Kasprowicza, nawet jeśli mielibyśmy wyjść z psem na spacer czy udać się na przystanek tramwajowy.

– W związku z kolejnymi obostrzeniami obowiązuje zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich. Wprowadzamy także do odwołania zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich – tłumaczy podkom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

– Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się ludzi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. Oznacza to, że nie wolno przebywać na tych terenach i z nich korzystać – dodaje podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Za złamanie zasad grozi grzywna w wysokości od 5 tys. do 30 tysięcy złotych. Ograniczenia mają obowiązywać przynajmniej przez najbliższe dwa tygodnie.

– Bądźmy rozsądni i najbliższe dwa tygodnie spędźmy w maksymalnej izolacji. Musimy ograniczyć nasze kontakty o 80 proc. Dopiero wtedy mamy szansę wpłynąć na zahamowanie wzrostu liczby zachorowań i zgonów. Mamy szansę uratować życie innych – przekonywał Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia tylko dziś na koronawirusa zmarło sześć osób, stwierdzono 320 nowych przypadków. W sumie w Polsce zakażonych jest 3 266 osób, 65 osób zmarło. W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 214 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 10 osób zmarło.

Według danych światowej organizacji zdrowia WHO z piątku, 3 kwietnia godz. 18:00, w wyniku zachorowań na koronowirusa COVID-19 na całym świecie potwierdzono do tej pory ponad milion przypadków zachorowań (1 056 777), z czego zmarło już 55 781 osób (najwięcej we Włoszech – 13 915, w Hiszpanii – 10 935, we Francji – 5 387, w Wielkiej Brytanii – 3 605). Z choroby wyleczono 221 595 osób.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: