Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

2 m odstępu, limit osób w sklepie, obowiązek noszenia rękawiczek – wprowadzono kolejne obostrzenia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
2 m odstępu, limit osób w sklepie, obowiązek noszenia rękawiczek – wprowadzono kolejne obostrzenia
01-04-2020 00:00   Janusz Ludwiczak
– Chcemy za wszelką cenę uniknąć tego, co spotkało państwa Europy Zachodniej. Zostańmy w domach. W walce z koronawirusem musimy utrzymać dystans społeczny – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Od środy, 1 kwietnia administracja rządowa wprowadza kolejne ograniczenia. I tak w sklepach będzie mogło przebywać mniej osób, zamknięte zostaną parki i miejsca rekreacji, w weekendy nieczynne będą sklepy budowlane.

– Z każdym lekkomyślnym czy niepotrzebnym wyjściem z domu, pandemia koronawirusa się rozprzestrzenia. Musimy ściśle przestrzegać zasad dystansu społecznego. To jest jedna i podstawowa zasada, która pozwoli nam zwalczyć tę chorobę. Chcemy uniknąć tego co stało się w Hiszpanii czy Włoszech. Zostańmy w domach – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Od środy, 1 kwietnia wprowadzone zostają kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem:

 • Wprowadzenie limitu osób przebywających w sklepie – do 3 osób na 1 kasę. Na targowiskach – 3 klientów na 1 punkt handlowy. W placówkach pocztowych – 2 osoby na 1 okienko.
 • W godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe będą mogły przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65. roku życia (w pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich, w tym dla seniorów).
 • Wszyscy klienci muszą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach.
 • W weekendy zamknięte będą wielkopowierzchniowe sklepy budowlane.
 • Wprowadzony zostanie obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich (z wyjątkiem dzieci do 13. roku życia oraz osób niepełnosprawnych lub niemogących się samodzielnie poruszać).
 • Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18. roku życia, nie będą mogły wyjść z domu bez opieki.
 • Kwarantanną będą automatycznie objęci wszyscy domownicy, którzy mieszkają z osobą kierowaną na kwarantannę od 1 kwietnia br.
 • Nie będzie można korzystać z parków, plaż, czy bulwarów. Zamknięte będą wypożyczalnie rowerów miejskich.
 • Zamknięte będą hotele i inne miejsca noclegowe, a także salony kosmetyczne i fryzjerskie.
 • Zawieszone zostaną zabiegi rehabilitacyjne i masaże – zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych (z wyjątkiem sytuacji, w których rehabilitacja jest bezwzględnie konieczna).
 • W miejscach pracy będzie musiał być zachowany dystans półtora metra i zapewnione środki do dezynfekcji.
 • Limit miejsc dla pasażerów obowiązywać będzie także przewoźników prywatnych.

Za złamanie zasad grozi grzywna w wysokości od 5 tys. do 30 tysięcy złotych. Ograniczenia mają obowiązywać przynajmniej przez najbliższe dwa tygodnie.

– Bądźmy rozsądni i najbliższe dwa tygodnie spędźmy w maksymalnej izolacji. Musimy ograniczyć nasze kontakty o 80 proc. Dopiero wtedy mamy szansę wpłynąć na zahamowanie wzrostu liczby zachorowań i zgonów. Mamy szansę uratować życie innych – powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia.


Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła już 2 tysiące przypadków – we wtorek wieczorem odnotowano 2 311 zachorowań, zmarły 33 osoby.

W Wielkopolsce jest już 150 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 3 osoby zmarły. Objętych nadzorem epidemiologicznym są 7204 osoby, hospitalizowane jest 97 osób, a 11 539 osób poddano kwarantannie.

Według danych światowej organizacji zdrowia WHO, w wyniku zachorowań na koronowirusa COVID-19 na całym świecie potwierdzono do tej pory ponad 855 tysięcy przypadków, z czego zmarło już 42 032 osoby (najwięcej we Włoszech – 12 428, w Hiszpanii – 8 464, we Francji – 3 523 czy w Wielkiej Brytanii – 1 789). Z choroby wyleczono 177 857 osób.


R E K L A M A

Komentarze (4)

02-04-2020 15:44:31
eka z małeki
@ kajka,a moja ma osobny pokój-pełnia szczęścia po tylu latach całkowity spokój i relaks...eka
02-04-2020 13:50:01
kajka
najlepsza jest ta odległość 2 metrowa miedzy rodzinami. W domu mąż może sidziec obok mnia ale na ulicy 2 metry za mną ....:)
02-04-2020 00:21:58
Negatyw
Zatem rodzice z dzieciakiem, nie mogą wyjść na spacer (min 30min) by się dotlenić...???!!!!! Nie.mówię o.parkach czy bulwarach, ale są miejsca bez wiary.
01-04-2020 10:06:55
pyra
I bardzo dobrze !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: