Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kwietniowy półmaraton został odwołany - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kwietniowy półmaraton został odwołany
05-03-2020 12:01   Janusz Ludwiczak
Zaplanowany na 5 kwietnia 13. Poznań Półmaraton nie odbędzie się z powodu zagrożenia koronawirusem. Zawody biegowe zostaną przesunięte na październik i odbędą się dzień przed głównym Maratonem lub zostaną zorganizowane dopiero za rok.

Prezydent Poznania postanowił odwołać kwietniowy 13. Poznań Półmaraton po zaleceniu wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka.

– Powodem decyzji jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 – informuje Joanna Żabierek, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.

Do tej pory do udziału w 13. Poznań Półmaraton, który 5 kwietnia miał wystartować z ul. Grunwaldzkiej zapisało się 9118 zawodników. Do 31 marca wszyscy zarejestrowani i posiadający opłacony pakiet startowy zawodnicy zostaną poinformowani o nowym terminie 13. edycji poznańskiego Półmaratonu.

– Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników organizowanych przez nas imprez jest dla nas, organizatorów najważniejsze. Przyjmujemy decyzje o odwołaniu 13. PKO Poznań Półmaratonu spokojnie, a zawodników oraz kibiców prosimy o wyrozumiałość. Na ten moment mamy dla naszych uczestników kilka alternatywnych rozwiązań – komentuje Łukasz Miadziołko, dyrektor Półmaratonu.

Najprawdopodobniej 13. Poznań Półmaraton odbędzie się 17 października, dzień przed głównym Maratonem.

– Obecnie trwają rozmowy organizatorów ze służbami porządkowymi, instytucjami odpowiedzialnymi za organizację ruchu, sponsorami i partnerami imprezy, które pozwolą ustalić, czy możliwe jest zorganizowanie obu biegów w jednym terminie. Ostateczna decyzja podjęta zostanie do końca marca. Jeżeli z powodów logistycznych i organizacyjnych nie będzie możliwe połączenie Półmaratonu i Maratonu w jedną imprezę to 13. Poznań Półmaraton zostanie przeniesiony na 2021 rok – podsumowuje Joanna Żabierek, rzecznik Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.


R E K L A M A

Komentarze (1)

06-03-2020 20:00:46
Mama
Komunie w maju też będą odwolane?? Ludzi też bedzie tłum..i rodzina z róznych zakatków się zjedzie...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: