Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rynek Łazarski: "Prosimy mieszkańców o udostępnienie mieszkań - inwentaryzacja stanu technicznego" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rynek Łazarski: "Prosimy mieszkańców o udostępnienie mieszkań - inwentaryzacja stanu technicznego"
27-01-2020 16:52   Janusz Ludwiczak
W kamienicach przy Rynku Łazarskim pojawiły się komunikaty z informacją o planowanej inwentaryzacji stanu technicznego mieszkań.
– Jaka jest podstawa prawna takich działań? – pyta Maciej Czechowski na Nieformalnej Grupie Łazarskiej.

"Prosimy wszystkich mieszkańców budynku (właścicieli i najemców) o udostępnienie swoich lokali" – kartki z takim komunikatem pojawiły się we wszystkich kamienicach przy Rynku Łazarskim.

– Jaka jest podstawa prawna takich działań? – pyta Maciej Czechowski na Nieformalnej Grupie Łazarskiej.

Kontrolę przeprowadza przedsiębiorstwo "Obsługa Projektów Jarosław Jarysz".

– Inwentaryzacja odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy to sprawdzenie stanu elewacji wszystkich kamienic znajdujących się przy Rynku Łazarskim. To wymóg miasta wobec wykonawcy prac, a więc firmy Skanska. Drugi etap to natomiast sprawdzenie stanu ścian i sufitów w mieszkaniach, biurach czy sklepach znajdujących się w tych kamienicach. To natomiast wymóg ubezpieczyciela wykonawcy prac. Chodzi o to, by stwierdzić, że obecnie w mieszkaniach czy lokalach usługowych nie ma spękań lub są. Takie spękania mogą, ale nie muszą się pojawić w wyniku prowadzenia intensywnych prac budowlanych na placu. Oczywiście nie ma obowiązku wpuszczania mnie do mieszkania, ale jeśli mieszkaniec dziś spękań w lokalu nie ma, a w trakcie przebudowy się pojawią, bez naszego protokołu może mieć problem z ewentualnymi roszczeniami. Kontrola trwa dosłownie 5 minut. Chodzi o wykonanie zdjęć sufitów i odkrytych ścian i spisanie krótkiego protokołu – wyjaśnia portalowi epoznan.pl Jarosław Jarysz.


Fot: Maciej Czechowski


Komentarze (1)

28-01-2020 10:42:05
gosownik
nie chca kasy z ubezpieczenia to niech nie wpuszczaja, wolny kraj ;)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: