Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jakie utrudnienia czekać będą kierowców i pieszych podczas przebudowy Rynku Łazarskiego? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jakie utrudnienia czekać będą kierowców i pieszych podczas przebudowy Rynku Łazarskiego?
15-01-2020 09:45   Janusz Ludwiczak
Do końca marca kupcy opuszczą stragany na Rynku Łazarskim i przeniosą się na tymczasowe targowisko na boisku Zespołu Szkół Muzycznych przy Głogowskiej. W tym samym czasie rozpocznie się gruntowna przebudowa Rynku Łazarskiego. Z utrudnieniami w ruchu będą musieli liczyć się kierowcy, rowerzyści i piesi.

30 marca ma ruszyć przebudowa Rynku Łazarskiego. Inwestycja oznaczać będzie również utrudnienia drogowe.

– Prace na Rynku Łazarskim zostaną podzielone na etapy. Według wstępnych założeń, w pierwszym etapie prac zostanie zamknięty dojazd na Rynek Łazarski bezpośrednio z ulicy Głogowskiej przez skwer Kazimierza Nowaka. Utrzymane zostaną dojazdy poprzez ul. Dmowskiego, Małeckiego oraz Niegolewskich – tłumaczy portalowi lazarz.pl Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

Kolejne etapy prac obejmą cały obszar Rynku Łazarskiego i spowodują wprowadzenie ruchu jednokierunkowego wokół rynku od ul. Dmowskiego do Małeckiego.

– W celu zapewnienia obsługi komunikacyjnej kamienic na poszczególnych etapach utrzymywane będą ciągi piesze wokół obszarów rynku objętych pracami. Na czas budowy likwidowane będą miejsca postojowe kolidujące z zakresem przebudowy – wyjaśnia Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu przewidziane są również na ulicy Głogowskiej.

– Rozpoczną się wówczas prace budowlane związane ze zwężeniem ulicy Głogowskiej i poszerzeniem przystanków tramwajowych "Rynek Łazarski". Piesi odczują komfort przejścia na drugą stronę ulicy. Poprawi się funkcjonowanie transportu publicznego. Kierowcy będą jeździli wolniej. Uporządkujemy kwestie parkowania – podsumowuje Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

Dodajmy, że to nie jedyne zmiany. 1 października strefa płatnego parkowania zostanie rozszerzona na Łazarz, a w 2021 r. miasto planuje również rozpoczęcie modernizacji ulicy Kolejowej. Przebudowa samego Rynku Łazarskiego ma zakończyć się jesienią przyszłego roku.


Komentarze (3)

16-01-2020 22:32:17
ja
Kto otworzy warzywniak w pobliskich lokalach na Rynku ten na pewno wygra bedzie miał interes bo nie wszyscy starsi ludzie beda mogli isc na rynek na Głogowska i podrodze Netto.
16-01-2020 17:00:07
on
Oni nikogo nie słuchają byle wydać pieniądze.
16-01-2020 13:41:29
prezes ale nie j.
teraz wymienia się wiaty na przystankach na wąskie g. a później będą poszerzać przystanki.gdzie poznańska gospodarność.kto odpowie za wyrzucanie pieniędzy w błoto.nie można zsynchronizować prac i założyć przy zwężaniu głogowskiej od razu szerokich porządnych wiat,które osłaniają od czegokolwiek.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: