Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rząd przekaże pół miliarda złotych na budowę szpitala centralnego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rząd przekaże pół miliarda złotych na budowę szpitala centralnego
10-01-2020 07:20   Janusz Ludwiczak
Rada Ministrów przyjęła uchwałę ustanawiającą wieloletni program inwestycyjny dla budowy Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego na kwotę 590 milionów złotych.

Szpital centralny znajdzie się na terenie o powierzchni 6 hektarów przy istiejącym Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego, w obrębie ulic Grunwaldzkiej, Przybyszewskiego i Marcelińskiej.

W ramach pierwszego etapu inwestycji wybudowany zostanie SOR, czyli szpitalny oddział ratunkowy oraz pierwsze budynki szpitala. Docelowo do 2025 r. ma powstać nowa lecznica, która na powierzchni 100 tys. m kw. powierzchni użytkowej pomieści kilkanaście oddziałów klinicznych, m.in. chorób serca i naczyń, chorób wewnętrznych, chirurgię, ortopedię, neurologię, anastezjologię czy okulistykę. Obok wybudowane zostanie lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: