Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Przybyszewskiego za 105 mln zł powstanie Szpitalny Oddział Ratunkowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Przybyszewskiego za 105 mln zł powstanie Szpitalny Oddział Ratunkowy
26-07-2019 02:11   Janusz Ludwiczak
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński przekazał symboliczny czek na 15 mln zł. Podpisano umowę na budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, tzw. SOR-u, który powstanie na tyłach lecznicy przy Przybyszewskiego. Docelowo w rejonie ulic Grunwaldzkiej i Marcelińskiej powstanie szpital centralny.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński i dyrektor Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego przy ul. Przybyszewskiego Krystyna Mackiewicz podpisali w czwartek umowę na budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego o wartości ponad 105 milionów złotych, z czego 15 mln zł dołoży ministerstwo zdrowia.

Szpitalny Oddział Ratunkowy powstanie na tyłach szpitala przy Przybyszewskiego. Znajdzie się tutaj całodobowe lądowisko Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. SOR wyposażony zostanie również w 16-rzędowy tomograf, aparat RTG stacjonarny i przewoźny czy pompy infuzyjne.

– Powstanie nowoczesnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów. To bardzo ważna inwestycja, dlatego dziś z budżetu państwa i funduszy unijnych przekazaliśmy na nią 15 mln złotych – powiedział Janusz Cieszyński, wicemininister zdrowia.

Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z Centrum Medycyny Ratunkowej i Interwencyjnej będzie I etapem budowy Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego.

Budowa SOR-u będzie kosztować ponad 105 mln zł, a zakończenie inwestycji planowane jest na przełomie 2022 i 2023 roku.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: