Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie "dziewiątki" zyskali nową świetlicę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie "dziewiątki" zyskali nową świetlicę
16-12-2019 07:25   Redakcja
Świetlica socjoterapeutyczna mieszcząca się w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej nr 9 zmieniła się nie do poznania. Obiekt przeszedł remont, został wyposażony w meble. Dzieci zyskały pokój do odrabiania lekcji, kuchnię, a także pokój filmowy i plastyczny oraz pomieszczenie, w którym będą grać w ping-ponga, bilard i planszówki.

"Klub 9" to świetlica socjoterapeutyczna działająca w Szkole Podstawowej nr 9 przy zbiegu ulic Łukaszewicza i Calliera. Dzieci mogą tutaj odrobić lekcję, pobawić się i spędzić czas z rówieśnikami czy uczestniczyć w przygotowanych zajęciach.

Co roku, prócz miejskiego dofinansowania Szkoła Podstawowa nr 9, przy której działa klub dla młodzieży, stara się pozyskać dodatkowe środki od sponsorów, aby uatrakcyjnić swoją przestrzeń i polepszyć funkcjonowanie dzieci. W tym roku jedna z nauczycielek napisała list do sklepu IKEA Poznań, który postanowił wesprzeć placówkę i sfinansować remont.

– Ostatni remont miał tu miejsce jakieś 20 lat temu i dotyczył przede wszystkim odmalowania pomieszczeń. Wyposażenie uzupełnialiśmy własnym sumptem. Było skromnie ale dla dzieci ważne było to, że w tym miejscu mogą uzyskać posiłek oraz skorzystać z artykułów papierniczych, które nie zawsze znajdują się w domu. Skala pomocy jaką otrzymaliśmy w odpowiedzi na nasz list była ogromna. Efekty zresztą widać. Pierwszy kontakt telefoniczny w ekspresowym tempie zamienił się w osobisty, a planowanie w ciągu kilkunastu dni przerodziło się w konkretne działania. Zaangażowanie wolontariuszy i to, co otrzymaliśmy przerosło nasze oczekiwania – przyznaje Anna Kicińska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 9.

Przez przeszło tydzień 30 wolontariuszy wraz z nauczycielami i rodzicami odmieniło nie do poznania świetlicę "dziewiątki". Zakres prac obejmował prace budowlane, projektowe jak i samo wyposażenie pomieszczeń.

W ramach inwestycji w świetlicy, która ma ok. 120 m² powierzchni powstała kuchnia i pokój lekcyjny. W odnowionych pomieszczeniach znalazł się również pokój filmowy i plastyczny, w którym prym wiodą kredki, farby oraz wszystko co niezbędne małym artystom.

Nie obyło się również bez pokoju gier i zabaw, w którym króluje ping-pong, bilard i planszówki.

– Nie da się ukryć, że bardzo nas cieszy ta zmiana wizualna, która tu zaszła. My jednak widzimy dużo dalsze konsekwencje tego, co się stało. Świetlica ma teraz atmosferę domu. Miejsca bezpiecznego i przyjaznego. To przestrzeń, którą można współtworzyć, co pociąga za sobą potrzebę większej dbałości o nią. To tu dzieci mają szanse zdobyć pozytywne wzorce związane ze sposobami spędzania wolnego czasu czy tworzenia relacji. Zmiana wizualna była tu potrzebna, ale jej konsekwencje nie dotyczą tylko poprawy estetyki. Mówimy tu o kolosalnym wpływie na całe funkcjonowanie grupy – zaznacza Anna Kicińska, dyrektor SP9.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
21

wrz

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

22

wrz

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Prawo spadkowe" - spotkanie z prawnikiem
- obowiązują zapisy w sekretariacie Klubu "Krąg" lub telefonicznie: 61 64 74 288

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Czułe struny" - przedstawienie w wykonaniu "Mojego Teatru". Scenariusz i reżyseria: Marek Zgaiński
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia 10.09. lub rezerwacja mailowa zapisy.klubk

25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: