Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ścisku nie będzie? Na "64" pojawią się autobusy przegubowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ścisku nie będzie? Na "64" pojawią się autobusy przegubowe
31-10-2009 01:03   Janusz Ludwiczak
Po naszej publikacji, ZTM i MPK na trasę autobusów linii nr 64 skierują tabor przegubowy. W zeszłym roku nie dość, że autobusy jeździły rzadko - co 20 minut, to w dodatku linia nr 64 obsługiwana była krótkimi autobusami. Sytuacja ta powodowała, że w autobusach "64" w ciągu całego dnia panował ścisk i tłok, a przecież na Cmentarzu Górczyńskim spoczywa wielu bliskich mieszkańców Jeżyc i Łazarza, którzy korzystają z tego połączenia.

W zeszłym roku mieszkańcy Jeżyc i Łazarza, którzy odwiedzali groby swoich bliskich na Cmentarzu Górczyńskim i wybierający się autobusem linii nr 64 jechali w ścisku i tłoku, o czym pisaliśmy w artykule: Potworny ścisk w "64" oraz "93" powróci, ale tylko na cztery dni. "64" we Wszystkich Świętych co 20 minut - będzie tłok?
Najgorzej było 1 listopada pomiędzy godziną 14 a 15, kiedy to niektórzy pasażerowie wybierali się na nabożeństwo w intencji zmarłych odprawiane na Górczynie.

Nie dość, że autobusy jeździły rzadko - co 20 minut, to w dodatku linia nr 64 obsługiwana była tylko krótkimi autobusami. W tym roku ZTM i MPK nie wzmocniły dodatkowymi autobusami linii 64. Częściej kursować będą tylko autobusy "82", a co 20 minut kursować będą autobusy pozostałych linii - 63, 64, 79 i 93, które łączą Górczyn z Grunwaldem, Łazarzem i Jeżycami. W dodatku jest bardzo możliwe, że na wszystkich tych liniach kursować będą krótkie autobusy.

Sytuacja w tym roku mogła się powtórzyć, dlatego MPK i ZTM zasygnalizowaliśmy problem:

Szanowni Państwo!
     Sytuacja w ubiegłym roku, że autobusy jadące w okolice Cmentarza Górczyńskiego były przepełnione. Do autobusów linii nr 64 nie można było wsiąść. Pojazdy nie dość, że były przepełnione, to jeździły rzadko - co 20 minut. Na dodatek na tej trasie kursowały tylko krótkie autobusy, choć w dni robocze na trasie linii nr 64 kursują autobusy przegubowe, mogące pomieścić więcej pasażerów.
     W tym roku dodatkowym taborem wzmocniona zostanie tylko linia nr 82. Dojazd na Cmentarz Górczyński - szczególnie na linii nr 64 powinny poprawić autobusy przegubowe, które i tak w dni robocze kursują na tej trasie. Sporo mieszkańców Łazarza i Jeżyc korzysta właśnie z "64" dlatego w dniach 31.10 i 01.11 jeśli jest niemożliwe częstsze kursowanie autobusów linii nr 64 to skierujcie Państwo autobusy przegubowe.

Zarząd Transportu Miejskiego nie odpisał na nasz e-mail. Problem mieliśmy także z dodzwonieniem się do dyrekcji ZTM. Odpowiedź dostaliśmy jedynie od Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego:
Zgadzamy się z Pana obserwacjami. Obsługę na tej linii powinny pełnić pojazdy przegubowe. O tym jednak decyduje Zarząd Transportu Miejskiego (koszty obsługi przez autobus krótki i długi różnią się, a to ZTM decyduje ile wydawać na komunikację w mieście). Udało się nam wynegocjować, żeby ZTM nakazał nam obsługę tej linii pojazdami przegubowymi. Bardzo się cieszę. Myślę że pasażerowie przyjmą to z zadowoleniem. - napisała do nas w maili Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK Poznań Sp. z o.o.

Tak więc po naszej interwencji nie powinni Państwo jechać w tłoku autobusami linii nr 64, które według zapewnień MPK powinny być obsługiwane taborem przegubowym. Dla porównania krótkie autobusy MAN NL mogą pomieścić 105 pasażerów (w tym 30 siedzących). Autobusy przegubowe MAN NG, które w dni robocze i tak kursują na "64" pomieszczą prawie 70 osób więcej (ogółem 171 pasażerów, w tym 57 miejsc siedzących).

Nasza redakcja osobiście sprawdzi, czy MPK i ZTM wywiążą się ze swojej deklaracji.


R E K L A M A

Komentarze (1)

03-11-2009 00:39:01
pasażer
Jakoś tych przegubowych nie widziałem.. na szczęście chyba mniej ludzi w tym roku na cmentarz dotarło i dało się przeżyć. Ale bajki w mediach opowiadać to to chyba ulubione zajęcie urzędników od transportu publicznego.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: