Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"93" znów dojeżdżaja na Łazarz i do Dworca Górczyn - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"93" znów dojeżdżaja na Łazarz i do Dworca Górczyn
31-10-2009 00:34   Janusz Ludwiczak
W piątek zakończył się pierwszy etap remontu ulicy Żeromskiego. Na cztery dni autobusy linii nr 93 powróciły na Łazarz i znów rozpoczynają swoje kursy z dworca na Górczynie.

Na początku października rozpoczął się pierwszy etap remontu na ulicy Żeromskiego, który zakończył się w piątek o godz. 6. Wtedy na okres Wszystkich Świętych został przywrócony ruch dwukierunkowy. Radość kierowców i pasażerów MPK nie będzie trwać długo. We wtorek rozpocznie się drugi etap remontu, a na Żeromskiego znów wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy i co za tym idzie objazdy.

Od 8 października do czwartku Zarząd Transportu Miejskiego zmienił trasy autobusów linii nr 82, 91, 93 i 95. I tak np. autobusy linii nr 82 w kierunku Górczyna zostały skierowane objazdem ulicami Św. Wawrzyńca, Polską i Nowina.

Ponadto ZTM skasował autobusy linii nr 93 z ulicy Arciszewskiego i Przybyszewskiego. Autobusy te nie dojeżdżały ani na Górczyn, ani na Łazarz. Oburzyło to bardzo naszych Czytelników. Oto kilka wybranych opinii:

pasazerka
Kasują 93 czy oni są nie poważni? Czemu więc 82 i 91 też nie zostały skrócone do Ogrodów? Skoro 82 i 91 jadą objazdem, dlaczego 93 też nie jedzie przez Św.Wawrzyńca, Polską i Nowinę? Pardomn, 93 jedzie tym objazdem, ale dlaczego nie jedzie dalej Przybyszewskiego, Reymonta, Arciszewskiego i Ściegiennego na Górczyn? Niech mi to MPK uzasadni.

max
Czy ich pogięło? Dlaczego tak po prostu usunęli autobus 93, który jest linią główną?? Pomijam, że kto korzysta z 93, jak na Piątkowo dociera 14, ale w okolice Os.Marysieńki, Wieży RTV, Wojska Polskiego można dojechać w zasadzie 93. Jeśli były problemy techniczne to MPK nie mogło uruchomić np. 193 z Górczyna trasą 93 na Ogrody??? Niech jeszcze usuną 82, bo po co, na Grunwald można dojechać tramwajem i dalej autobusem wzdłuż Bukowskiej.

Mateusz
Kpina i tyle z tym 93. Może coś się uda jednak wywalczyć.

Podobnego zdania byli napotkani przez nas pasażerowie, których w pierwszym dniu objazdów i remontu spotkaliśmy na przystankach:

Ja akurat sporadycznie jeżdżę autobusem "93". Będzie problem, autobus jest bardzo potrzebny. Będziemy mieli wszyscy problem i to przez długi czas. Ja muszę w takiej sytuacji objechać miasto kierując się na Most Teatralny i dopiero tam dojechać do Solidarności i kombinować dalej co wydłuży czas o jakieś 40 minut - powiedziała spotkana przez nas młoda pasażerka, czekająca na autobus przy Rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Niestety jestem zaskoczona. Informacja jest niezbyt dobra. Radziono mi, aby jechała "siódemką" i tam przesiadła się na "93". Dla mnie autobus był potrzebny, gdyż dojeżdżałam do szpitala na Lutycką i to był dość pewny autobus - powiedziała spotkana na przystanku "Arciszewskiego" Agnieszka, która zamiast jechać autobusem "93" musiała przesiąść się do "siódemki".

Mamy dla pasażerów dobrą wiadomość. Od piątku do poniedziałku 2 listopada włącznie autobusy linii nr 93 powróciły na swoją stałą trasę. Bez problemu na Cmentarz Górczyński będą mogli dojechać m.in. mieszkańcy Piątkowa, Winiar czy Łazarza.

Niestety ZTM, który zarządza komunikacją nie pomyślał, aby podobnie jak w latach ubiegłych linii nr 93 jeździły częściej - co około 10 minut. Dodatkowymi autobusami zostanie wzmocniona tylko linia nr 82. Normalnie, według rozkładu świątecznego - co 20 minut kursować będą praktycznie wszystkie autobusy jadące w kierunku Cmentarza Górczyńskiego - czyli linie nr 63, 64, 79 i 93.


R E K L A M A

Komentarze (2)

31-10-2009 22:03:26
pasazerka
Kurcze a nie mogą go zostawić na stałe?
31-10-2009 22:02:45
pasazerka
Kurcze a nie mogą go zostawić na stanę
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: