Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Obszary sztuki" – na MTP można oglądać wystawę na najlepszy dyplom Uniwersytetu Artystycznego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Obszary sztuki" – na MTP można oglądać wystawę na najlepszy dyplom Uniwersytetu Artystycznego
24-11-2019 01:24   Janusz Ludwiczak
Najlepsze prace studentów i absolwentów Uniwersytetu Artystycznego można oglądać na specjalnie zorganizowanej wystawie, która przypada w 100. rocznicę powstania uczelni.

W pawilonie nr 10 Międzynarodowych Targów Poznańskich można oglądać wystawę na najlepszy dyplom Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu im. Marii Dokowicz.

– "Obszary sztuki" to tegoroczne hasło wystawy, która łączy wiele dziedzin aktywności twórczej: plastykę artystyczną, teorię sztuk, projektowanie oraz społeczny aktywizm - wartości przenikające się nawzajem, których cech tożsamych związanych z konkretną dyscypliną nie daje się łatwo rozpoznać – objaśnia Maciej Kurak, kurator wystawy.

– W dobie kryzysu klimatycznego projektowanie procesów zamiast obiektów nie jest awangardą a koniecznością. Globalne zmiany są powszechne, dotyczą wszystkiego i wszystkich – w tym obszaru sztuki. W odpowiedzi na obecne potrzeby i ograniczenia ekspozycja tegorocznej wystawy najlepszych dyplomów UAP zaprojektowana została w całości z papieru bez użycia klejów i plastików – może być złożona i rozłożona bez uszkodzenia materiału – dodaje Maciej Kurak.

Jedną z ciekawostek tegorocznego konkursu jest materiał i sposób w jaki została wykonana ekspozycja. Wykorzystano materiały w pełni biodegradowalne, które nadają się do recycyligu. Po zakończeniu wystawy materiały wykonane z kartonu zostaną wykorzystane do zbudowania budek - schronienia dla zwierząt.

Wystawę "Obszary sztuki" w ramach 39. edycji konkursu im. Marii Dokowicz na najlepszy dyplom Uniwersytetu Artystycznego można oglądać jeszcze w niedzielę, w godz. od 11:00 do 18:00 w pawilonie nr 10 MTP (wejście przez Hol Główny, na przeciwko Mostu Dworcowego). Wstęp wolny.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
16

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd w wykonaniu Uniwersyteckiego Chóru Każdego Wieku "Pasjonaci" przy Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu

17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: