Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sztuka na Targach. Studenci Uniwersytetu Artystycznego zaprezentują swoje prace dyplomowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sztuka na Targach. Studenci Uniwersytetu Artystycznego zaprezentują swoje prace dyplomowe
14-06-2016 23:54   Janusz Ludwiczak
Prace dyplomowe 200 tegorocznych absolwentów Uniwersytetu Artystycznego będzie można oglądać w pawilonie nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Już po raz siódmy prace studentów Uniwersytetu Artystycznego, którzy obronili lub bronią swój tytuł naukowy będzie można oglądać na Targach. "Dyplomy 2016" to wystawa skupiająca prace dyplomowe wszystkich ośmiu wydziałów Uniwersytetu Artystycznego w jednym miejscu.

Ekspozycja prezentować będzie 200 prac, które wystawione będą w sektorach tematycznych: malarstwo, rysunek, grafika projektowa, grafika warsztatowa, rzeźba, fotografia, animacja, architektura wnętrz, intermedia, edukacja artystyczna, scenografia, architektura i urbanistyka oraz wzornictwo.

Na początku, kiedy na prośbę Jego Magnificencji Rektora Marcina Berdyszaka, podejmowałem się tego zadania, zadawałem sobie pytanie: "Czy sztuka wywiera wpływ na społeczeństwo, czy też jest skierowana sama na siebie i pozbawiona cech dydaktycznych?" i odpowiadałem jednocześnie: "Obszar funkcjonowania dziedzin projektowych i artystycznych rozciąga się od tradycyjnych technik aż po działania alternatywne i widowiskowe. Zawsze znajdą się możliwości i miejsca na różne sposoby uprawiania sztuki. A tam, gdzie dyscypliny sztuki łączą się z dziedzinami życia społecznego możemy mówić o wpływie na społeczeństwo". Teraz po raz kolejny utwierdzam się w tym przekonaniu, że jednym z takich właśnie miejsc są tereny Targów. Przykład Targów pokazuje nam, jak można łączyć sztukę i kulturę z innymi dziedzinami oraz inwestycjami Poznania – powiedział dr hab. Piotr Tetlak prof. nadzwyczajny Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, kurator wystawy.

Prace dyplomowe studentów Uniwersytetu Artystycznego będzie można oglądać w przyszłym tygodniu, od wtorku 22 czerwca do niedzieli 26 czerwca włącznie w godz. od 9:00 do 19:00 w pawilonie nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich (wejście przez hol główny naprzeciwko Mostu Dworcowego oraz przez wejście południowe, vis a vis trasy PeSTki). Z kolei wernisaż wystawy zaplanowano na poniedziałek, 20 czerwca godz. 19:00. Wstęp wolny.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

18:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Spotkanie konsultacyjne ws. zagospodarowania terenu Wolnych Torów
Sala Zielona, Hol Wschodni MTP

27

wrz

10:00
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Łazarz walczy z jesienną chandrą
- gimnastyka z elementami jogi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert pt."Od Niemena do Engelberta" w ramach projektu "W Artystycznym Kręgu" dla Aktywnych 60+

28

wrz

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Morze Za Blokiem - piknij sąsiedzki

19:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Ostatnia Biesiada - Zbigniew Górny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: