Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sztuka na Targach. Studenci Uniwersytetu Artystycznego zaprezentują swoje prace dyplomowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sztuka na Targach. Studenci Uniwersytetu Artystycznego zaprezentują swoje prace dyplomowe
14-06-2016 23:54   Janusz Ludwiczak
Prace dyplomowe 200 tegorocznych absolwentów Uniwersytetu Artystycznego będzie można oglądać w pawilonie nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Już po raz siódmy prace studentów Uniwersytetu Artystycznego, którzy obronili lub bronią swój tytuł naukowy będzie można oglądać na Targach. "Dyplomy 2016" to wystawa skupiająca prace dyplomowe wszystkich ośmiu wydziałów Uniwersytetu Artystycznego w jednym miejscu.

Ekspozycja prezentować będzie 200 prac, które wystawione będą w sektorach tematycznych: malarstwo, rysunek, grafika projektowa, grafika warsztatowa, rzeźba, fotografia, animacja, architektura wnętrz, intermedia, edukacja artystyczna, scenografia, architektura i urbanistyka oraz wzornictwo.

Na początku, kiedy na prośbę Jego Magnificencji Rektora Marcina Berdyszaka, podejmowałem się tego zadania, zadawałem sobie pytanie: "Czy sztuka wywiera wpływ na społeczeństwo, czy też jest skierowana sama na siebie i pozbawiona cech dydaktycznych?" i odpowiadałem jednocześnie: "Obszar funkcjonowania dziedzin projektowych i artystycznych rozciąga się od tradycyjnych technik aż po działania alternatywne i widowiskowe. Zawsze znajdą się możliwości i miejsca na różne sposoby uprawiania sztuki. A tam, gdzie dyscypliny sztuki łączą się z dziedzinami życia społecznego możemy mówić o wpływie na społeczeństwo". Teraz po raz kolejny utwierdzam się w tym przekonaniu, że jednym z takich właśnie miejsc są tereny Targów. Przykład Targów pokazuje nam, jak można łączyć sztukę i kulturę z innymi dziedzinami oraz inwestycjami Poznania – powiedział dr hab. Piotr Tetlak prof. nadzwyczajny Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, kurator wystawy.

Prace dyplomowe studentów Uniwersytetu Artystycznego będzie można oglądać w przyszłym tygodniu, od wtorku 22 czerwca do niedzieli 26 czerwca włącznie w godz. od 9:00 do 19:00 w pawilonie nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich (wejście przez hol główny naprzeciwko Mostu Dworcowego oraz przez wejście południowe, vis a vis trasy PeSTki). Z kolei wernisaż wystawy zaplanowano na poniedziałek, 20 czerwca godz. 19:00. Wstęp wolny.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: