Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kierowcy zapłacą czterokrotnie więcej za nieopłacone parkowanie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kierowcy zapłacą czterokrotnie więcej za nieopłacone parkowanie
12-11-2019 09:26   Janusz Ludwiczak
Już nie 50, a 200 złotych zapłacą kierowcy za pozostawienie samochodu w strefie płatnego parkowania bez ważnego biletu.

Do tej pory pozostawienie samochodu w strefie płatnego parkowania bez opłacenia postoju wiązało się z opłatą dodatkową w wysokości 50 złotych. Dla porównania kara za jazdę tramwajem czy autobusem bez ważnego biletu wynosi 280 zł (do 7 dni - 140 zł). Według wyliczeń ZDM codziennie pół tysiąca kierowców pozostawiało samochody w strefie płatnego parkowania bez zakupu biletu za postój.

Od wtorku kierowcy za pozostawienie samochodu w strefie płatnego parkowania bez ważnego biletu zapłacą czterokrotnie więcej - zamiast 50 będzie to 200 zł (w przypadku uregulowania opłaty do 7 dni będzie to 150 zł).

Wyższe stawki mają zapobiec unikaniu opłat i przyczynić się do zwiększenia rotacji pojazdów w strefie.

Wpływy ze Strefy Płatnego Parkowania przeznaczane są na poprawę infrastruktury. Dzięki nim remontowane są chodniki i ulice oraz nasadzana jest zieleń.

Obecnie Strefa Płatnego Parkowania obejmuje centrum, Jeżyce i fragment Łazarza – głównie okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich i Dworca Zachodniego. Za postój w dni robocze w godz. od 8:00 do 18:-00 zapłacimy m.in. na ul. Konopnickiej, Orzeszkowej, Śniadeckich, Zachodniej czy fragmencie Głogowskiej i Grunwaldzkiej. W przyszłym roku strefa ma zostać rozszerzona aż do ulicy Przybyszewskiego, Reymonta i Hetmańskiej.


Komentarze (3)

12-11-2019 11:08:25
aa
Jeśli parkomaty zwracałyby resztę, to takich sytuacji byłoby stanowczo mniej. Dlaczego nie może być tak jak, np. w Gdynii? Tam można liczyć na zwrot reszty za parkowanie. I to jest sposób na większą rotację samochodów w płatnej strefie. Może czas zmienić podejście do kierowców, a nie ich tylko doić.
08-11-2019 18:15:29
Ada
I bardzo dobrze, ba! Moim zdaniem za takie oszustwo powinni karać min trzykrotnością średniej pensji miesięcznej - ludzi by się szybko nauczyli
04-11-2019 09:56:25
pyra
Bardzo dobrze ! Koniec oszustwa i cwaniactwa. Tak oszustwa, nie placenie za mozliwosc korzystania z serwisu miejskiego, platnego parkowania to oszustwo. Nie ma wytlumaczenia, ze nie bylo drobnych na automat, ze zapomnialem karty platniczej itp.
Aktualności
Niezapominajka
16

sty

12:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
84. rocznica poświęcenia kościoła

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd w wykonaniu Uniwersyteckiego Chóru Każdego Wieku "Pasjonaci" przy Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu

17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: