Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kierowcy zapłacą czterokrotnie więcej za nieopłacone parkowanie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kierowcy zapłacą czterokrotnie więcej za nieopłacone parkowanie
12-11-2019 09:26   Janusz Ludwiczak
Już nie 50, a 200 złotych zapłacą kierowcy za pozostawienie samochodu w strefie płatnego parkowania bez ważnego biletu.

Do tej pory pozostawienie samochodu w strefie płatnego parkowania bez opłacenia postoju wiązało się z opłatą dodatkową w wysokości 50 złotych. Dla porównania kara za jazdę tramwajem czy autobusem bez ważnego biletu wynosi 280 zł (do 7 dni - 140 zł). Według wyliczeń ZDM codziennie pół tysiąca kierowców pozostawiało samochody w strefie płatnego parkowania bez zakupu biletu za postój.

Od wtorku kierowcy za pozostawienie samochodu w strefie płatnego parkowania bez ważnego biletu zapłacą czterokrotnie więcej - zamiast 50 będzie to 200 zł (w przypadku uregulowania opłaty do 7 dni będzie to 150 zł).

Wyższe stawki mają zapobiec unikaniu opłat i przyczynić się do zwiększenia rotacji pojazdów w strefie.

Wpływy ze Strefy Płatnego Parkowania przeznaczane są na poprawę infrastruktury. Dzięki nim remontowane są chodniki i ulice oraz nasadzana jest zieleń.

Obecnie Strefa Płatnego Parkowania obejmuje centrum, Jeżyce i fragment Łazarza – głównie okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich i Dworca Zachodniego. Za postój w dni robocze w godz. od 8:00 do 18:-00 zapłacimy m.in. na ul. Konopnickiej, Orzeszkowej, Śniadeckich, Zachodniej czy fragmencie Głogowskiej i Grunwaldzkiej. W przyszłym roku strefa ma zostać rozszerzona aż do ulicy Przybyszewskiego, Reymonta i Hetmańskiej.


R E K L A M A

Komentarze (3)

12-11-2019 11:08:25
aa
Jeśli parkomaty zwracałyby resztę, to takich sytuacji byłoby stanowczo mniej. Dlaczego nie może być tak jak, np. w Gdynii? Tam można liczyć na zwrot reszty za parkowanie. I to jest sposób na większą rotację samochodów w płatnej strefie. Może czas zmienić podejście do kierowców, a nie ich tylko doić.
08-11-2019 18:15:29
Ada
I bardzo dobrze, ba! Moim zdaniem za takie oszustwo powinni karać min trzykrotnością średniej pensji miesięcznej - ludzi by się szybko nauczyli
04-11-2019 09:56:25
pyra
Bardzo dobrze ! Koniec oszustwa i cwaniactwa. Tak oszustwa, nie placenie za mozliwosc korzystania z serwisu miejskiego, platnego parkowania to oszustwo. Nie ma wytlumaczenia, ze nie bylo drobnych na automat, ze zapomnialem karty platniczej itp.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

wrz

11:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik Wikingów
- wioska wikingów: pokaz i warsztat lepienia podpłomyków,pokaz i warsztat ubijania masła w drewnianej maselnicy,pokaz i warsztat śpiewu białego,warsztaty lepienia w glinie,pokaz wa

20

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: