Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego znów przesunięty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego znów przesunięty
04-11-2019 07:15   Janusz Ludwiczak
Do 6 listopada został przesunięty termin nadsyłania ofert na przebudowę Rynku Łazarskiego. Do tego zastrzeżenia budzi tymczasowa lokalizacja targowiska na boisku i parkingu Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej.

Przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego, który we wrześniu miasto ogłosiło po raz trzeci miał zakończyć się 16 października, jednak termin składania ofert przesunięto początkowo do 29 października, później do 4 listopada, a kilka dni temu do 6 listopada. Termin ten został przesunięty na prośbę wykonawców.

– "Uprzejmię proszę o zmianę daty otwarcia ofert. Wyznaczony termin to pierwszy dzień po przedłużonym weekendzie (01.11 - dniem wolnym od pracy), co zmusi wykonawców do przesłania ofert już w dniu 31.10.2019" – argumentował jeden z wykonawców.

– "Z uwagi na dużą ilość zmian w dokumentacji i przedmiarach, jaką należy uwzględnić po otrzymaniu wyjaśnień w przygotowanej ofercie oraz konieczność ich konsultacji z firmami zewnętrznymi, a także przypadający dzień wolny od pracy, tj. 1 listopada zwracamy się z prośbą o przedłużenie terminu składania ofert do dnia 06.11.2019 r." – tłumaczył kolejny wykonawca.

Termin nadsyłania ofert na przebudowę Rynku Łazarskiego został przesunięty do 6 listopada do godz. 8:00. Z kolei otwarcie ofert planowane jest w środę o godz. 10:00.

Jak już informowaliśmy na czas prowadzonych prac targowisko zostanie przeniesienie na teren boiska Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej.

– Dotarł do mnie apel Rady Rodziców szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, a także zapytania ze strony społeczności sąsiedniego Zespołu Szkół Muzycznych w związku z planami przeniesienia targowiska z Rynku Łazarskiego w bezpośrednie sąsiedztwo szkół, na parking za szkołą muzyczną. Plany miasta były uprzednio inne - do końca 2018 r. podkreślano, że zachowana zostanie ciągłość handlu na Rynku Łazarskim. Czy miasto zamierza przeznaczyć środki do zabezpieczenia terenu? Czy spółka Targowiska doprowadzi do ustawienia ogrodzenia, które rozgraniczy ruch dzieci przebywających na powietrzu w związku z zajęciami szkolnymi od ruchu na targowisku? Czy na teren przyszłego targowiska będą skierowane stałe patrole do nadzoru terenu w czasie handlu, jak i popołudniami i wieczorami - dla bezpieczeństwa uczniów szkoły katolickiej i muzycznej? Nowa lokalizacja rynku spowodują czasową likwidację lub bardzo znaczące ograniczenie przestrzeni parkingu, z którego korzystają nauczyciele i rodzice. W Zespole Szkół Muzycznych pobiera naukę 600 uczniów, których uczy 200 nauczycieli – napisał w interpelacji do prezydenta Krzysztof Rosenkiewicz, radny Miasta Poznania z PiS, wiceprzewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji.

– Przeniesienie targowiska z płyty Rynku Łazarskiego na teren parkingu przy Zespole Szkół Muzycznych ma charakter tymczasowy i nastąpi wyłącznie na czas realizacji inwestycji. Organizacja tymczasowego targowiska będzie stanowiła obciążenie dla wykonawcy przebudowy Rynku Łazarskiego.
Zgodnie z założeniami, mając na uwadze szczególną troskę o względy bezpieczeństwa młodzieży szkolnej, targowisko zaprojektowane zostało jako niezależny element przestrzeni, w trwały sposób ogrodzony od dziedzińca szkolnego. Na targowisko prowadzić będą zamykane bramy.
Planowane jest ograniczenie wjazdu samochodów kupców od ulicy Głogowskiej. Na targowisku tymczasowym miejsce do sprzedaży otrzymają wyłącznie osoby posiadające stałe umowy zawarte ze Spółką Targowiska
– odpowiada Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

– W związku z planowanym wprowadzeniem strefy płatnego parkowania na Łazarzu zmieni się układ transportowy we wskazanym rejonie. Planowany termin realizacji to druga połowa 2020 r. – dodaje wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Do tematu będziemy wracać.


Komentarze (8)

08-11-2019 14:21:56
eka z małeki
@Pyra,x,Ess!!!Ja nie chcę takiego rynku jak na wizualizacji,od samego przedstawienia byłem przeciwny temu!!!To ma być normalny rynek-chyba na taki zasługujemy!!!Przeznaczanie pieniędzy na odnowę otoczenia R.Ł uważam za niezgodne z zamiarem przebudowy.I tylko to miałem na myśli Łączę wyrazy szacunku i poważania............eka
08-11-2019 11:04:53
pyra
@ "x", Masz racje !
08-11-2019 09:55:32
x
@eka z małeki I takiego rynku chcecie? WY, którzy dostaniecie w prezencie betonową przestrzeń z obowiązkową fontanną, ławeczkami i oswojonymi drzewkami? Przestrzeń bliźniaczo podobną do setek innych w Polsce, w jakie zamieniły się rewitalizowane place i rynki? Okrągły dach i stragany pod nim wyglądają jak UFO, które wylądowało w środku starej dzielnicy. Architekci nie liczą się dziś z otoczeniem swoich dzieł. To właśnie WY powinniście bronić charakteru i spójności dzielnicy. To WY tam mieszkacie i zostawiliście na tym rynku kawał WASZEGO życia.
07-11-2019 15:35:09
eka z małeki
@Ess-nie zgadzam się z TOBĄ!!!TWOJA opinia w temacie,jest niedorzeczna i pozbawiona realizmu.Tu są MY!!!Życzę pogody ducha i zastanowienie się przed wyrażaniem opinii na jakże dla NAS ważny problem.Z poważaniem eka
07-11-2019 10:09:47
Ess
Bardzo ładne wizualizacje... Nawet okoliczne budynki nabrały na nich nowego blasku. Problem w tym, że w rzeczywistości są brzydkie i odrapane a najbliższa okolica rynku łazarskiego to jakiś dramat. Może zamiast przebudowywać rynek to pieniądze zostaną w pierwszej kolejności przeznaczone na remont dróg i chodników, który przydałby się na 90% ulic na Łazarzu?
05-11-2019 09:00:20
pyra
Ten jasny bruk bedzie zasyfiony bardzo szybko a nikt z Miasta nie bedzie tego czyscil. Czy widzicie co sie dzieje ze Sw.Marcinem, tym zrewitalizowanym odcinkiem przy starej"Alfie" ?, tam poniewaz jest srodmiescie ciagle czyszcza bo co chwile zasyfione, jasny bruk sie nie nadaje. Nawet juz trabili o tym w Radio Poznan. Niestety w Miescie nikt nie wyciaga wnioskow z sytuacji na Sw.Marcinie i jasny bruk czy beton, czy jak tam zwal - bedzie polozony na naszym Rynku. A ukoronuja wszelkie zasyfienie golebie swoimi odchodami zarowno na plycie rynku jak i na dachu. Projekt nie jest najgorszy ale material zle wybrany. To nie czasy PRL kiedy codziennie, sumiennie jezdzila polewaczka z Miejskiego Zakladu Oczyszczania Miasta i zmywala wszelkie brudy i syfy z plyty rynku.
04-11-2019 16:36:05
eka z małeki
-cie choroba!!!pamiętam stary rynek(różnie to było) i dobrze i nieciekawie.Teraz też tak jest chociaż dużo,dużo lepiej!!!Śledząc postępy w w/w temacie mam obawy czy doczekam tej jak to się teraz mówi rewitalizacji jakby nie było naszego określenia!!!A chciałbym........eka
04-11-2019 11:54:43
as
Zatrudnijcie jeszcze wiecej Golkow, Maslowskich, Prymasow, Paryskow i innych nieudacznikow pobierajacych kase za nie robienie niczego...
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: