Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego przedłużony o 3 tygodnie. Inwestycja znów się opóźni? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego przedłużony o 3 tygodnie. Inwestycja znów się opóźni?
22-10-2019 07:21   Janusz Ludwiczak
Przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego, który we wrześniu miasto ogłosiło po raz trzeci miał zakończyć się 16 października, jednak termin składania ofert przesunięto początkowo do 29 października, lecz w poniedziałek wydłużono do 4 listopada.

Jak informowaliśmy w marcu znowu nie udało się rozstrzygnąć przetargu na hucznie ogłaszaną przebudowę Rynku Łazarskiego. Do realizacji inwestycji zgłosiła się jedynie firma Budimex, która za realizację zadania zażądała ponad 56,6 mln zł. Tymczasem miasto na to zadanie chce przeznaczyć 35 mln zł, choć początkowo planowano wydać na tą inwestycję jedynie 10 mln zł.

W połowie września miasto ogłosiło trzeci przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego, który teoretycznie już powinien zostać rozstrzygnięty, gdyż termin nadsyłania ofert pierwotnie był do 16 października, jednak został on przesunięty najpierw o dwa tygodnie do 29 października. W poniedziałek zapadła jednak decyzja o przedłużeniu składania ofert do 4 listopada.

– W postępowaniu na wybór wykonawcy inwestycji rewaloryzacji Rynku Łazarskiego wpłynęło ponad 330 pytań kierowanych przez pięć podmiotów zainteresowanych wzięciem udziału w przetargu. Udzielone przez Miasto odpowiedzi zmieniły część zapisów istotnych warunków umowy oraz specyfikację istotnych warunków zamówienia, co ze względów formalnych (wymóg ustawy PZP) przesunęło termin składania ofert, który określony jest na 4 listopada 2019 roku. Do tego właśnie dnia czekamy na oferty potencjalnych wykonawców – tłumaczy Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta Poznania.

Plany zakładają, że przebudowa Rynku Łazarskiego ma rozpocząć się na początku przyszłego roku. Na rok kupcy mają przenieść się na tymczasowe targowisko, które znajdzie się... na boisku Zespołu Szkół Muzycznych oraz szkoły katolickiej przy Głogowskiej.


Komentarze (6)

27-10-2019 22:18:30
e-raf
Zgadzam się całkowicie z pyrą: nie dosyć, że wymyślono abstrakcyjny projekt, który bardziej przypomina jakąś bazę kosmiczną niż tradycyjny, estetyczny rynek, to jeszcze kosztuje masę pieniędzy. To miejsce wymaga solidnej rewitalizacji, a nie szklanego dachu w zabetonowanym otoczeniu i ma pozostać po prostu tradycyjnym, estetycznym rynkiem!!! I tyle!!! Kolejny raz obecna ekipa miasta z przyklaśnięciem rady osiedla chce wydawać duże pieniądze bez naszej zgody na nieprzemyślane akcje, których pożytek i sens jest albo żaden, albo bardzo wątpliwy (patrz: radosna twórczość w zmianach organizacji ruchu w mieście i z tym związane malowanki i przeszkody na jezdniach + wszelkiego rodzaju kołki/kołeczki itp. lub zbyt zabetonowany, a za mało zielony św. Marcin)!!! A ul. Kolejowa obok "woła" i "kwiczy"! Mieszkańcy doczekać się nie mogą remontu ich ulicy!!! Gdzie tu jest mądrość i dalekowzroczność decyzji.
26-10-2019 11:57:02
jatoja
Kolejny żart budowlańców ścieżek? To już nie jest żartem ale 2500 hołoty , jak u stokłosy w głosoWAniach, Wanuszach.
23-10-2019 17:24:44
mieszkaniec
mam nadzieje że w końcu uda się zrealizować remont Rynku ŁAZARSKIEGO płacimy podatki jak wszyscy mieszkańcy a inwestycje nas omijają .Mamy prawo mieszkać w miejscu które nie jest kojarzone z obskurną dzielnicą !
23-10-2019 15:18:22
pyra
Wymyslili plan, ktory kosztuje mase pieniedzy a tam trzeba poprostu: nowa nawierzchnia i nowe nowoczesne, wytrzymale stragany z wytrzymalym, estetycznym zadaszeniem. Kolejowa sie klania do remontu a nie wykonanie planu Rynku Lazarskiego przez architekta, ktorego stopa tam nigdy pewnie nie stanela i nie ma pojecia o handlowaniu ani nie mieszka na Lazarzu.
22-10-2019 18:30:37
emeryt
Niestety układy rodzinne były i będą. Teraz to jest dziedziczne. Co na to nowa rada osiedla.
22-10-2019 10:19:32
As
A może by tak zwolnić kilku Golkow, Paryskow Prymasow I innych Zabierkow I znajdzie się kasa w końcu na ten Remento
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: