Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W przychodni przy Kasprzaka nie będzie już pomocy doraźnej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W przychodni przy Kasprzaka nie będzie już pomocy doraźnej
14-06-2019 05:03   Janusz Ludwiczak
Z początkiem lipca w przychodni przy Kasprzaka 16 przestanie działać tzw. "wieczorynka", czyli doraźna pomoc wieczorowa i świąteczna. NFZ rozwiązał kontrakt, przenosząc świadczenia do szpitala przy Grunwaldzkiej.

O sprawie zaalarmował nas menadżer przychodni.

– Pomoc Doraźna Lekarzy Rodzinnych "Grunwald" decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu przestanie udzielać świadczeń w dni robocze po godz. 18, w dni wolne oraz święta. Od 1 lipca nocna i świąteczna pomoc lekarska i pielęgniarska zostanie przeniesiona bez ogłaszania konkursu (co budzi spore wątpliwości) do szpitala przy ulicy Grunwaldzkiej. Szpital im. Święcickiego składał swoje oferty w dwóch ostatnich konkursach bezskutecznie, oferta nie spełniała dostatecznych wymagań. Natomiast trzeci raz, w ubiegłym roku szpital wycofał się z powodu braków kadrowych. Wysoce wątpliwe jest, aby od przyszłego miesiąca pacjenci mogli czuć się bezpiecznie, kiedy ich zdrowie w nagłych przypadkach będzie zależeć od niedoświadczonego podmiotu – informuje Tomasz Czaboćko, menadżer przychodni Pomoc Doraźna Lekarzy Rodzinnych "GRUNWALD" s. c. przy ul. Kasprzaka 16.

Narodowy Fundusz Zdrowia tłumaczy decyzję przeniesieniem pomocy doraźnej do szpitala, który jest powołany do świadczenia takich usług, powołując się m.in. na SOR.

– Zgodnie z przepisami, które zmieniły się w lutym tego roku wystarczy wola, żeby podpisać ze szpitalem umowę, gdyż jest to szpital sieciowy. Intencją ustawodawcy jest, by to właśnie w tych placówkach odbywał się ten zakres usług – powiedziała dla WTK Marta Żbikowska, rzecznik wielkopolskiego NFZ.

Tymczasem już prawie 1,5 tys. osób podpisało się pod specjalną petycją kierowaną do NFZ.

"Z dniem 1 lipca 2019 roku, NZF rozwiązuje umowę z przychodnią na Kasprzaka, a co za tym idzie, pomoc doraźna będzie znajdowała się w szpitalu 111, niestety tylko dla osób dorosłych, ponieważ nie ma tam pediatrii, dzieci będą musiały jeździć do szpitala na Krysiewicza, a czas oczekiwania na przyjęcie jest tam kilka godzin, w przeciwieństwie do przychodni na Kasprzaka. Z pomocy doraźnej na Kasprzaka korzystają między innymi takie dzielnice jak, Grunwald, Łazarz, Jeżyce, Wilda i Rataje, w ostatni weekend na nocnym dyżurze, przychodnia przyjęła 200 dzieci, a w ciągu dnia przyjmuję ich około 25. Dlatego nie wyobrażam sobie tego, żeby tej pomocy tam już nie było. Wierzę że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie jeszcze to zmienić" – czytamy w uzasadnieniu petycji.


Komentarze (4)

15-06-2019 08:37:46
swojak
Byłem na kasprzaka w marcu. Najpierw 4 godziny czekałem na przyjecie na korytarzu a następnie z gabinetu wyszedł młody lekarz i na klamce powiesił kartkę z informacją: czas wizyt domowych. powrót za minimum 3 godziny. I tyle. Wyszedł a na korytarzu została kolejka kilkunastu osób. Coś mi się zdaje, że braki kadrowe są wszędzie.
15-06-2019 08:24:06
Tomek
Ciekawe jak to obrobia na Krysiewicza...
14-06-2019 22:10:14
rick
Na psa płacimy na NFZ skoro juz nawet likwiduja najbliższy dla mieszkańców punkt pomocy doraźnej .... skandal !!!!
14-06-2019 12:33:41
mieszkanka
:( Bardzo nie podoba mi się ta decyzja oraz brak logicznego jej uzasadnienia.
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: