Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej na Grunwaldzkiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej na Grunwaldzkiej
03-04-2019 01:02   Janusz Ludwiczak
Ruszyła budowa drogi rowerowej w ciągu ulicy Grunwaldzkiej. W ramach inwestycji powstanie również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Śniadeckich.

W lutym Poznańskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęły przetarg na budowę drogi rowerowej w ciągu ulicy Grunwaldzkiej. Zamówienie dotyczyło budowy drogi rowerowej na odcinku od Stolarskiej do skrzyżowania z Ostroroga i Słoneczną oraz budowy trasy rowerowej w pasie drogowym ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku od Stolarskiej do ul. Roosevelta wraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Śniadeckich.

Inwestycję tą za blisko 7,2 milionów złotych (7 186 673,99 zł brutto) zrealizuje spółka Infadrog Chodzież. Do przetargu zgłosiło się tylko dwóch wykonawców, druga oferta opiewała na kwotę ponad 8,4 mln zł.

W poniedziałek rozpoczęły się prace związane z budową drogi rowerowej. Roboty najpierw prowadzone będą na odcinku od Matejki do Roosevelta.

– I etap drogi dla rowerów na ul. Grunwaldzkiej dotyczy przebiegu od MTP (na wysokości ul. Zeylanda) do skrzyżowania ulic Słoneczna-Rycerska. Całość inwestycji (I etap) jest podzielona na 6 odcinków - pierwszy odcinek będzie gotowy po 105 dniach od podpisania umowy, a najbardziej skomplikowany będzie gotowy po 170 dniach – informuje Andrzej Janowski, prezes Stowarzyszenia Rowerowy Poznań i nowo wybrany radny Osiedla Św. Łazarz.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: