Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

53 osoby będą walczyć o mandat łazarskiego radnego. Lista kandydatów po zakończeniu rejestracji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
53 osoby będą walczyć o mandat łazarskiego radnego. Lista kandydatów po zakończeniu rejestracji
01-03-2019 17:21   Janusz Ludwiczak
Nie 51, a 53 kandydatów startuje do Rady Osiedla Św. Łazarz. Różnica wynika stąd, że część zgłoszeń napływała do Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych na Matejki, a łazarski samorząd podlega pod śródmiejski oddział na Libelta. Póki co musimy poczekać na oficjalną listę kandydatów. Miejski Zespół do spraw Wyborów Osiedlowych poda ją dopiero po zakończeniu procesu rejestracji kandydatów. Okazuje się, że niektórzy kandydaci zostali skreśleni ze względu na nieprawidłowe zgłoszenia. Ponadto 30 kandydatów zostało wezwanych do usunięcia wad w swoich zgłoszeniach. Sprawa dotyczy jednak głównie Woli, Moraska i Radojewa czy Winograd.

Jak już informowaliśmy do piątku 22 lutego do godz. 19 można było zgłaszać się na kandydata na radnego Osiedla Św. Łazarz w związku z wyborami osiedlowymi, które odbędą się za miesiąc, w niedzielę 24 marca. Jak dowiedzieliśmy się w Wydziale Wspierania Jednostek Pomocniczych zgłosiło się 51 kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz. Okazuje się jednak, że do łazarskiego samorządu pomocniczego startują 53 osoby. Różnica wynika stąd, że część zgłoszeń napływała do Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych na Matejki, a łazarski samorząd podlega pod śródmiejski oddział na Libelta.

Póki co musimy jeszcze poczekać na oficjalną listę kandydatów.

– Przekazanie informacji o kandydatach będzie możliwe po zakończeniu przez Miejski Zespół ds. Wyborów Osiedlowych procesu ich rejestracji. Podanie obwieszczeń, do publicznej wiadomości, nastąpi najpóźniej 14 dni przed dniem wyborów – wyjaśnia nam Arkadiusz Bujak, dyrektor Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania.

Aż 30 kandydatów do rad osiedli zostało wezwanych do usunięcia wad w zgłoszeniach, zaś cztery osoby startujące do samorządów pomocniczych zostały skreślone z listy kandydatów.

– Po rozpatrzeniu zgłoszeń kandydatów na radnych, Miejski Zespół ds. Wyborów Osiedlowych, stwierdził wady, które nadają się do usunięcia. Miejski Zespół ds. Wyborów Osiedlowych wzywa osoby zgłaszające kandydatów, do usunięcia wad, najpóźniej do 1 marca 2019 r. do godz. 15:30 – poinformował Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania.

Sprawa dotyczyła również kandydatów do rad osiedli na północy Poznania, a także na Woli i Wildzie. Z kolei dwóch kandydatów do Rady Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole oraz dwie osoby ubiegające się o mandat do Rady Osiedla Winogrady Północ zostały skreślone z listy kandydatów.

– Po rozpatrzeniu zgłoszeń kandydatów na radnych, Miejski Zespół ds. Wyborów Osiedlowych stwierdził nieważność zgłoszeń, wymienionych w załącznikach, z uwagi na wady, których nie da się usunąć – informuje magistrat.

Jak sprawdziliśmy wszyscy 53 kandydaci do Rady Osiedla Św. Łazarz złożyli prawidłowe zgłoszenia i zostali zarejestrowani.

Wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz jak i pozostałych 41 samorządów pomocniczych odbędą się 24 marca.


Tymczasem już teraz kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz prosimy o kontakt z redakcją pod adres e-mail: redakcja@lazarz.pl. Jak co wybory przygotowujemy serwis specjalny, w którym podobnie jak 4 lata temu będziemy chcieli zaprezentować Mieszkańcom i Czytelnikom wszystkich kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz.


R E K L A M A

Komentarze (4)

04-03-2019 09:47:12
mieszkaniec
A skąd to wiesz?
04-03-2019 09:01:56
ANTYpieszyWIEJSKI
Dajcie Mandat PIESZEMU MIEJSKIEMU - nic innego chłopina nie robi tylko snuje się bez sensu po chodniczkach i narzeka jak to mu zle w życu - kandydat idealny dla obsadzenia stołka wówczas nie bedzie się tak błąkał bez celu,
02-03-2019 13:48:12
eka z małeki
- przyda się rewitalizacja tego towarzystwa!!!Należy iść na wybory a nie pyskować jak się nie chciało tyłka ruszyć od telewizora !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
02-03-2019 09:14:15
MORLOCK
Ja zagłosuję na na osobę mającą coś MERYTORYCZNIE do powiedzenia odnośnie zdystyplinowania wywozywaczy śmieci. Sam chętnie zatrudnię się tam bo ktoś musi myśleć prócz kolesi królika..
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: