Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wybory łazarskie 2019 {SERWIS INFORMACYJNY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wybory łazarskie 2019 {SERWIS INFORMACYJNY}
08-03-2019 01:11   Janusz Ludwiczak
W niedzielę, 24 marca będziemy wybierać nowych przedstawicieli Rady Osiedla Święty Łazarz VII kadencji. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny serwis informacyjny, który aktualizowany jest na bieżąco.

Do wyborów łazarskich pozostało:

Jak głosowaliśmy w poprzednich wyborach? Frekwencja nie przekroczyła 5%
Podczas poprzednich wyborów osiedlowych do urn poszedł zaledwie co 20 mieszkaniec. Na 27 426 uprawnionych do głosowania radnych kolejnej kadencji postanowiło wybrać zaledwie 1 353 osób, tym samym frekwencja nie przekroczyła pięciu procent i wyniosła 4,93%. Dla porównania w 2011 roku frekwencja wyniosła 4,05% (na 29 805 uprawnionych do głosowania do urn poszło jedynie 1 207 wyborców). A warto wziąć udział w niedzielnych wyborach, gdyż rady osiedla...
>> W I Ę C E J

Czy można głosować nie będąc zameldowanym na Łazarzu? Tak, ale trzeba dopisać się do rejestru
W niedzielę odbędą się wybory osiedlowe. Wybierać będziemy również 21 radnych spośród 53 kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz. Głosować będą mogły nie tylko osoby zameldowane na Łazarzu, ale również wynajmujący mieszkanie. Konieczne jest jednak dopisanie do rejestru wyborców.
>> W I Ę C E J

Poznaj bliżej przyszłych łazarskich radnych – przedstawiamy kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz
53 osoby, 21 miejsc – kto zdobędzie mandat łazarskiego radnego? O tym zdecydujemy już w niedzielę, 24 marca. Do wszystkich kandydatów rozesłaliśmy ankiety, w których zdaliśmy 10 pytań dotyczących Łazarza - spraw bieżących i problemów, które dotyczą przede wszystkim mieszkańców. Prezentujemy odpowiedzi, sylwetki kandydatów, ich program i postulaty, dzięki czemu nasi Czytelnicy i Mieszkańcy mogą poznać bliżej przyszłych radnych.
>> W I Ę C E J

Rada Osiedla Św. Łazarz promuje komitet Razem dla Łazarza?
Kilka dni temu na profilu Rady Osiedla Św. Łazarz ukazał się film, który zdaniem części radnych reklamuje komitet "Razem dla Łazarza". "Razem dla Łazarza możemy więcej" - wypowiada się radny Wojciech Dera.
– Dlaczego oficjalne materiały dotyczące działalności radnych służą promowaniu wybranych osób w kampanii wyborczej? – pyta radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz. – Film nie jest w żaden sposób finansowany ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz. W filmie nie ma żadnych materiałów reklamowych, nie pojawia się zachęta do głosowania na konkretnych kandydatów, jest to podsumowanie kadencji – odpowiada Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.
>> W I Ę C E J

Rada Osiedla Św. Łazarz VI kadencji spotka się po raz ostatni
W środę odbędzie się ostatnia, 55. sesja Rady Osiedla Św. Łazarz VI kadencji. W porządku obrad przewidziano m.in. ustalenie listy priorytetów w zakresie prac remontowych miejskich chodników oraz w zakresie przebudowy ulic w granicach Strefy Płatnego Parkowania na rok 2019. Łazarscy radni podejmą również uchwały w sprawie wskazania lokalizacji koszy ulicznych oraz ustalenia lokalizacji elementów małej architektury.
>> W I Ę C E J

Kandydaci do rady osiedla startują z dwóch komitetów lub jako niezależni
"Razem dla Łazarza" oraz "Czas na Łazarz" – to nazwy komitetów kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz. W pierwszym startuje 12 dotychczasowych łazarskich radnych, drugi komitet złożony jest ze społeczników, miejskich aktywistów i działaczy. Pozostali kandydaci startują jako niezależni.
>> W I Ę C E J

Możesz zostać mężem zaufania
Podobnie jak w wyborach parlamentarnych, prezydenckich czy samorządowych również w wyborach osiedlowych można zostać mężem zaufania, czyli osobą nadzorującą przebieg i prawidłowość głosowania.
>> W I Ę C E J

Znana jest już lista wszystkich 53 kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz
Po południu urząd miasta opublikował obwieszczenie dotyczące zarejestrowanych kandydatów na łazarskich radnych. Jak już informowaliśmy na liście są m.in. Przemysław Foligowski – dyrektor Wydziału Oświaty czy Franciszek Sterczewski - znany z organizowania "Łańcuchów Światła pod Areną". Kandyduje również Martyna Mendyk – córka przewodniczącej zarządu osiedla Marii Łazarz.
>> W I Ę C E J

Znamy wstępną listę kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz
53 osoby będą walczyć o 21 mandatów do Rady Osiedla Św. Łazarz. Jak udało nam się dowiedzieć wśród kandydatów są m.in. Przemysław Foligowski - dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania czy Franciszek Sterczewski - znany z organizowania "Łańcuchów Światła pod Areną".
>> W I Ę C E J

Powołano komisje wyborcze, zasiądzie w nich 81 osób
Miejski Zespół ds. Wyborów Osiedlowych powołał obwodową komisję wyborczą Osiedla Św. Łazarz. W dziewięciu obwodowych komisjach wyborczych zasiądzie łącznie 81 osób.
>> W I Ę C E J

53 osoby będą walczyć o mandat łazarskiego radnego. Lista kandydatów po zakończeniu rejestracji
Nie 51, a 53 kandydatów startuje do Rady Osiedla Św. Łazarz. Różnica wynika stąd, że część zgłoszeń napływała do Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych na Matejki, a łazarski samorząd podlega pod śródmiejski oddział na Libelta. Póki co musimy poczekać na oficjalną listę kandydatów. Miejski Zespół do spraw Wyborów Osiedlowych poda ją dopiero po zakończeniu procesu rejestracji kandydatów. Okazuje się, że niektórzy kandydaci zostali skreśleni...
>> W I Ę C E J

Dwóch kandydatów będzie walczyć o mandat łazarskiego radnego, wśród nich dyrektor Wydziału Oświaty
51 kandydatów będzie walczyć o mandat do Rady Osiedla Św. Łazarz. Co ciekawe łazarskim radnym chce zostać Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.
>> W I Ę C E J

Jest już komplet kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz. Na radnego można jeszcze się zgłaszać
Jeszcze do piątkowego wieczora można zgłaszać swoją kandydaturę na łazarskiego radnego. Jak poinformował nas Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych do Rady Osiedla Św. Łazarz jest już wymagana liczba kandydatów. Wybory osiedlowe odbędą się 24 marca.
>> W I Ę C E J

Rada Osiedla Św. Łazarz złożyła podziękowania i podsumowała kończącą się kadencję
We wtorek już po raz 54. spotkała się Rada Osiedla Św. Łazarz, podczas której podsumowała VI kadencję. Nie zabrakło podziękowań dla miejskich jednostek i instytucji, dyrektorów szkół i placówek oświatowych i kulturalnych.
>> W I Ę C E J


R E K L A M A

Komentarze (1)

20-03-2019 17:11:41
emeryt
Które lokale będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Łazarskie Przedszkolaki - Łazarskim Seniorom”: "Wiosna , wiosenka" przedstawienie w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 89

22

mar

do 23-03-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Sakralia" - Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„ZIMY ŻAL”- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści wspólnie z publicznością wykonają utwory nawiązujące do przełomu zimy i wiosny. Go

24

mar

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
►WIĘCEJ: www.wybory2019.lazarz.pl
głosowanie w godz. 8:00-20:00

26

mar

10:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
I Przedszkolny Przegląd Teatralny- z udziałem dzieci ze wszystkich łazarskich przedszkoli.

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: