Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wybory łazarskie 2019 {SERWIS INFORMACYJNY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wybory łazarskie 2019 {SERWIS INFORMACYJNY}
08-03-2019 01:11   Janusz Ludwiczak
W niedzielę, 24 marca będziemy wybierać nowych przedstawicieli Rady Osiedla Święty Łazarz VII kadencji. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny serwis informacyjny, który aktualizowany jest na bieżąco.


Zmiany w Radzie Osiedla Św. Łazarz. "Czas na Łazarz" zastąpi dotychczasowych radnych
Niedzielne wybory przyniosły spore zmiany w Radzie Osiedla Św. Łazarz. Wszystkich 21 kandydatów z listy "Czas na Łazarz" zostało wybranych do samorządu pomocniczego. W ciągu najbliższych czterech lata radnymi na Łazarzu nie będą już wieloletni radni jak Maria Łazarz czy Filip Olszak.
>> W I Ę C E J

Wyniki wyborów – kto zostanie łazarskim radnym na najbliższe 4 lata? {NA BIEŻĄCO}
W niedzielę wybieraliśmy radnych, którzy będą reprezentować mieszkańców Łazarza do 2023 roku. Przedstawiamy wyniki spisane z protokołów wywieszonych w siedzibach Obwodowych Komisji Wyborczych. Wyniki wyborów będziemy podawać na bieżąco.
>> W I Ę C E J

Łazarskie wybory 2019 - zdecyduj o przyszłości dzielnicy {RELACJA NA BIEŻĄCO}
W niedzielę wybieramy łazarskich radnych na nową 4-letnię kadencję. Wybory osiedlowe relacjonujemy na bieżąco.
>> W I Ę C E J

Najbliższe 4 lata zależą także od Ciebie. W niedzielę wybieramy radę osiedla na lata 2019-2023
W niedzielę odbędą się wybory osiedlowe. Wybierać będziemy 21 radnych spośród 53 kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz na VII kadencję, na lata 2019-2023.
>> W I Ę C E J

W Gdańsku też w niedzielę będą wybierać lokalnych radnych
W niedzielę nie tylko poznaniacy będą wybierać radnych osiedlowych.Podobne wybory odbędą się w również w Gdańsku. Mieszkańcy będą wybierać przedstawicieli Rad Dzielnic. Jak się okazuje frekwencja w niedzielnych wyborach ma duży wpływ. Środki finansowe przyznawane radom dzielnic zależne są od frekwencje. I tak jeśli w dzielnicy weźmie udział mniej niż 14 proc. uprawnionych do głosowania, budżet wyniesie 12 zł na jednego mieszkańca, zaś jeśli przekroczy 16% wtedy dzielnica otrzyma aż 18 zł na osobę.
>> W I Ę C E J

Podsumowujemy działalność łazarskich radnych {RAPORT}
Dobiegła końca VI kadencja Rady Osiedla Św. Łazarz. Zanim w niedzielę wybierzemy radnych na najbliższe 4 lata dokonaliśmy krótkiego podsumowania praca łazarskich radnych. Najmniej aktywnymi radnymi byli: Iwona Rajewicz-Szyba (25%), Jakub Kozłowski (27%) i jego ojciec Hieronim Kozłowski, ubiegający się o reelekcję (33%). Z kolei największe diety otrzymali: Maria Łazarz (8 873 zł w całym 2018 roku), Filip Olszak (5 450 zł) i Wojciech Dera (3 075 zł).
>> W I Ę C E J

Rynny, znaki i latarnie zostały zaśmiecone ulotkami reklamującymi centrum finansowego radnego
– Dosłownie na każdym słupie, rynnie, skrzynce przyklejone są kolorowe kartki reklamujące firmę radnego osiedlowego Adama Kaczmarka, reklamujące jego firmę pośrednictwo kredytowe. Za zaśmiecanie naszego fyrtla odpowiada nie kto inny tylko osoba, która jako nasz reprezentant w Radzie Osiedla ma dbać o porządek i ład... – alarmuje nas Czytelnik, Jakub Markiewicz.
– Ulotki wiszą sporadycznie na kilku rynnach. Liczyłem się z tym, że kandydaci z drugiej koalicji mnie zaatakują tuż przed wyborami. Przez lata wysiały i nikomu nie przeszkadzały, teraz nagle zostały zauważone? – odpowiada Adam Kaczmarek, właściciel centrum finansowego, radny Osiedla Św. Łazarz kończącej się kadencji i kandydat do Rady Osiedla Św. Łazarz z koalicji "Razem dla Łazarza".
>> W I Ę C E J

Cisza wyborcza tylko w niedzielę
Zazwyczaj cisza wyborcza rozpoczyna się w sobotę o północy. W wyborach do rad osiedli cisza wyborcza obowiązywać będzie tylko w dniu głosowania.
>> W I Ę C E J

Jak głosowaliśmy w poprzednich wyborach? Frekwencja nie przekroczyła 5%
Podczas poprzednich wyborów osiedlowych do urn poszedł zaledwie co 20 mieszkaniec. Na 27 426 uprawnionych do głosowania radnych kolejnej kadencji postanowiło wybrać zaledwie 1 353 osób, tym samym frekwencja nie przekroczyła pięciu procent i wyniosła 4,93%. Dla porównania w 2011 roku frekwencja wyniosła 4,05% (na 29 805 uprawnionych do głosowania do urn poszło jedynie 1 207 wyborców). A warto wziąć udział w niedzielnych wyborach, gdyż rady osiedla...
>> W I Ę C E J

Czy można głosować nie będąc zameldowanym na Łazarzu? Tak, ale trzeba dopisać się do rejestru
W niedzielę odbędą się wybory osiedlowe. Wybierać będziemy również 21 radnych spośród 53 kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz. Głosować będą mogły nie tylko osoby zameldowane na Łazarzu, ale również wynajmujący mieszkanie. Konieczne jest jednak dopisanie do rejestru wyborców.
>> W I Ę C E J

Poznaj bliżej przyszłych łazarskich radnych – przedstawiamy kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz
53 osoby, 21 miejsc – kto zdobędzie mandat łazarskiego radnego? O tym zdecydujemy już w niedzielę, 24 marca. Do wszystkich kandydatów rozesłaliśmy ankiety, w których zdaliśmy 10 pytań dotyczących Łazarza - spraw bieżących i problemów, które dotyczą przede wszystkim mieszkańców. Prezentujemy odpowiedzi, sylwetki kandydatów, ich program i postulaty, dzięki czemu nasi Czytelnicy i Mieszkańcy mogą poznać bliżej przyszłych radnych.
>> W I Ę C E J

Rada Osiedla Św. Łazarz promuje komitet Razem dla Łazarza?
Kilka dni temu na profilu Rady Osiedla Św. Łazarz ukazał się film, który zdaniem części radnych reklamuje komitet "Razem dla Łazarza". "Razem dla Łazarza możemy więcej" - wypowiada się radny Wojciech Dera.
– Dlaczego oficjalne materiały dotyczące działalności radnych służą promowaniu wybranych osób w kampanii wyborczej? – pyta radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz. – Film nie jest w żaden sposób finansowany ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz. W filmie nie ma żadnych materiałów reklamowych, nie pojawia się zachęta do głosowania na konkretnych kandydatów, jest to podsumowanie kadencji – odpowiada Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.
>> W I Ę C E J

Rada Osiedla Św. Łazarz VI kadencji spotka się po raz ostatni
W środę odbędzie się ostatnia, 55. sesja Rady Osiedla Św. Łazarz VI kadencji. W porządku obrad przewidziano m.in. ustalenie listy priorytetów w zakresie prac remontowych miejskich chodników oraz w zakresie przebudowy ulic w granicach Strefy Płatnego Parkowania na rok 2019. Łazarscy radni podejmą również uchwały w sprawie wskazania lokalizacji koszy ulicznych oraz ustalenia lokalizacji elementów małej architektury.
>> W I Ę C E J

Kandydaci do rady osiedla startują z dwóch komitetów lub jako niezależni
"Razem dla Łazarza" oraz "Czas na Łazarz" – to nazwy komitetów kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz. W pierwszym startuje 12 dotychczasowych łazarskich radnych, drugi komitet złożony jest ze społeczników, miejskich aktywistów i działaczy. Pozostali kandydaci startują jako niezależni.
>> W I Ę C E J

Możesz zostać mężem zaufania
Podobnie jak w wyborach parlamentarnych, prezydenckich czy samorządowych również w wyborach osiedlowych można zostać mężem zaufania, czyli osobą nadzorującą przebieg i prawidłowość głosowania.
>> W I Ę C E J

Znana jest już lista wszystkich 53 kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz
Po południu urząd miasta opublikował obwieszczenie dotyczące zarejestrowanych kandydatów na łazarskich radnych. Jak już informowaliśmy na liście są m.in. Przemysław Foligowski – dyrektor Wydziału Oświaty czy Franciszek Sterczewski - znany z organizowania "Łańcuchów Światła pod Areną". Kandyduje również Martyna Mendyk – córka przewodniczącej zarządu osiedla Marii Łazarz.
>> W I Ę C E J

Znamy wstępną listę kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz
53 osoby będą walczyć o 21 mandatów do Rady Osiedla Św. Łazarz. Jak udało nam się dowiedzieć wśród kandydatów są m.in. Przemysław Foligowski - dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania czy Franciszek Sterczewski - znany z organizowania "Łańcuchów Światła pod Areną".
>> W I Ę C E J

Powołano komisje wyborcze, zasiądzie w nich 81 osób
Miejski Zespół ds. Wyborów Osiedlowych powołał obwodową komisję wyborczą Osiedla Św. Łazarz. W dziewięciu obwodowych komisjach wyborczych zasiądzie łącznie 81 osób.
>> W I Ę C E J

53 osoby będą walczyć o mandat łazarskiego radnego. Lista kandydatów po zakończeniu rejestracji
Nie 51, a 53 kandydatów startuje do Rady Osiedla Św. Łazarz. Różnica wynika stąd, że część zgłoszeń napływała do Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych na Matejki, a łazarski samorząd podlega pod śródmiejski oddział na Libelta. Póki co musimy poczekać na oficjalną listę kandydatów. Miejski Zespół do spraw Wyborów Osiedlowych poda ją dopiero po zakończeniu procesu rejestracji kandydatów. Okazuje się, że niektórzy kandydaci zostali skreśleni...
>> W I Ę C E J

Dwóch kandydatów będzie walczyć o mandat łazarskiego radnego, wśród nich dyrektor Wydziału Oświaty
51 kandydatów będzie walczyć o mandat do Rady Osiedla Św. Łazarz. Co ciekawe łazarskim radnym chce zostać Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.
>> W I Ę C E J

Jest już komplet kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz. Na radnego można jeszcze się zgłaszać
Jeszcze do piątkowego wieczora można zgłaszać swoją kandydaturę na łazarskiego radnego. Jak poinformował nas Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych do Rady Osiedla Św. Łazarz jest już wymagana liczba kandydatów. Wybory osiedlowe odbędą się 24 marca.
>> W I Ę C E J

Rada Osiedla Św. Łazarz złożyła podziękowania i podsumowała kończącą się kadencję
We wtorek już po raz 54. spotkała się Rada Osiedla Św. Łazarz, podczas której podsumowała VI kadencję. Nie zabrakło podziękowań dla miejskich jednostek i instytucji, dyrektorów szkół i placówek oświatowych i kulturalnych.
>> W I Ę C E J


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: