Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie ma już autobusu "64" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie ma już autobusu "64"
02-01-2019 03:27   Janusz Ludwiczak
Pasażerowie nie pojadą już autobusem linii nr 64. Nie będzie również "45" i "79". Przed obecnym numerem linii dodana została "jedynka".

I tak od stycznia obecna linia nr 64 stała się 164, a 45 została przemianowana na 145, zaś zamiast "79" na przystanki będzie podjeżdżać 179. Po co te zmiany?

– Z początkiem 2019 roku wszystkie linie miejskie otrzymały trzycyfrową numerację, poprzedzoną jedynkę. Od kilkunastu lat przewoźnicy gminni sukcesywnie wprowadzają nowy system numeracji linii podmiejskich: Począwszy od kierunku północnego, po wschodniej stronie Warty, numeracja rośnie w miarę poruszania się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Zgodnie z tym, po terenie gmin Czerwonak i Murowana Goślina kursują linie o numerach powyżej 300; dla gmin Swarzędz, Kleszczewo, Pobiedziska i Kostrzyn zarezerwowane są numery 400-499, dla Kórnika i prawobrzeżnej części Mosiny – numery 500-599. „Sześćsetki” kursują na terenie gmin Luboń, Puszczykowo, Mosina (część lewobrzeżna), „siedemsetki” – w gminach Komorniki, czy Dopiewo, natomiast „osiemsetki” – w gminach Tarnowo Podgórne i Rokietnica. Dla gminy Suchy Las zarezerwowano numery 900-999. System będzie bardziej przejrzysty, czytelny i zrozumiały - nie tylko dla mieszkańców aglomeracji poznańskiej, ale i przyjezdnych – tłumaczy Agnieszka Smogulecka, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

– Zmiana numeracji to rozwiązanie perspektywiczne, ze względu na coraz większą liczbę linii autobusowych, których numery coraz bardziej zbliżają się do obecnie wykorzystywanego zakresu numeracji linii tramwajowych. Jednocześnie, przy zwolnieniu zakresu numeracyjnego obecnych linii autobusowych, można będzie uporządkować numerację linii tramwajowych specjalnych, czy tymczasowych – dodaje Agnieszka Smogulecka z ZTM.

Tymczasem 1 stycznia w pierwszym dniu nowego systemu nadal jeździł autobusy linii nr 64 i 45, a powinny odpowiednio 164 i 145. Również na przystankach wisiały jeszcze stare rozkłady jazdy.

– Zmiana numeracji nie odbędzie się w ciągu jednego dnia. W celu ograniczenia kosztów tabliczki z rozkładami jazdy na przystankach będą wymieniane stopniowo, sukcesywnie będzie następowało "przenumerowanie" pojazdów. Co istotne, jednocześnie wprowadzone w życie zostaną inne przedsięwzięcia: Nowe rozkłady jazdy nie tylko będą zawierały nową numerację - wykorzystana zostanie na nich większa czcionka, czytelniejsza dla osób starszych i mających słabszy wzrok. Wymiana numerów linii na przystankach zostanie natomiast połączona ze zmianą ich wzoru na zgodny z nowym Systemem Informacji Miejskiej – podsumowuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM.

Jakimi będzie jeździć teraz autobusami?
• 145 zamiast 45 z Dworca Zachodniego przez Wyspiańskiego i Grunwald na os. Kopernka
• 164 zamiast 64 z Łazarza na cmentarz Górczyński, os. Kopernika oraz na Jeżyce i Sołacz.
• 179 zamiast 79 na os. Kopernika i Dębiec
• 182 a nie 82 - na Górczyn, Grunwald, Ogrody i Winogrady.
• 93 zastąpił 193, którym dojedziemy na Górczyn oraz na Winogrady i Piątkowo
• ulicą Bukowską jeździć będą odpowiednio: 148, 159, 163, 169 i 177
• zaś na dworzec Poznań Główny: 151, 168, 171.


Komentarze (1)

03-01-2019 13:56:53
Negatyw
Bezsens...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

maj

do 04-06-2019
Łazarz
30. jubileuszowe Dni Łazarza
27.05-04.06.2019

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
30. Dni Łazarza - Uroczyste rozpoczęcie 30. jubileuszowych Dni Łazarza

28

maj

14:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
30. Dni Łazarza - Łazarski Przegląd Twórczości Plastycznej i Fotograficznej dzieci i młodzieży

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
30. Dni Łazarza - Warsztaty bębniarskie i tworzenia instrumentów

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
30. Dni Łazarza - Spektakl w wykonaniu "Mojego Teatru"-„Randka w ciemno”

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: