Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"To jest miasto dla wszystkich" – ponad 1,3 tys. osób zasiadło do wspólnej Wigilii na MTP - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"To jest miasto dla wszystkich" – ponad 1,3 tys. osób zasiadło do wspólnej Wigilii na MTP
26-12-2018 01:47   Janusz Ludwiczak
600 litrów barszczu, 400 kg karpia i 450 kg ziemniaków - to wszystko pojawiło się na stołach dla ponad 1300 osób podczas największej wigilii w Polsce, która już po raz dziewiąty odbyła się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Przy wspólnym stole zasiedli ubodzy, bezdomni i samotni. W organizowanym przez Caritas wydarzeniu wzięli również udział arcybiskup Stanisław Gądecki, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz czy Przemysław Trawa, prezes MTP.

Wigilia dla osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących już po raz dziewiąty odbyła się w pawilonie nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do wspólnej Wigilii zasiadło ponad 1,3 tysiąca osób.

– Bardzo się cieszę, że jesteśmy dzisiaj razem na tej największej wigilii w Polsce. Chciałbym, żeby Poznań był miastem, w którym wszyscy będą czuli się dobrze, niezależnie od statusu, zdrowia czy ilości pieniędzy. To jest miasto dla wszystkich. Spokojnych, zdrowych i wesołych Świąt. Żeby dla każdego znalazł się prezent i żebyśmy wszyscy w nowym roku patrzyli na siebie życzliwie. Wszystkiego dobrego! – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

– Niech Chrystus, który pochyla się nad każdą ludzką biedą, przychodzi jako biedny człowiek w stajni betlejemskiej, błogosławi wszystkim naszym biedom i potrzebom, tak abyśmy mogli dojść do zdrowia i zbawienia – dodał abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i przewodniczący Episkopatu Polski.

Początki Wigilii dla osób bezdomnych, biednych, potrzebujących i samotnych sięgają 2003 roku, kiedy to początkowo odbywała się w budynku XI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Ściegiennego. Szkoła mogła pomieścić jednak do 600 osób. Dlatego w 2010 roku wigilia została przeniesiona na MTP i od tego czasu odbywa się co roku na Targach zawsze przedpołudniem 24 grudnia.

Organizacja tak dużej wigilii nie byłaby możliwa bez pomocy blisko tysiąca wolontariuszy. Wystrój hali przygotowany został przez dzieci ze szkół podstawowych nr 46 i 51. Potrawy wydawały siostry zakonne oraz uczniowie m.in. z 4, 11, 12 i 25 LO, Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Nowym Tomyślu.

Dzięki ofiarności poznaniaków oraz sponsorów nikt z hali MTP nie wyszedł z pustymi rękami. Z zebranych darów przygotowano dla wszystkich świąteczne paczki.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: