Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z rady osiedla do rady miasta. Filip Olszak i Agnieszka Michalak-Pietkiewicz startują z listy PO i N - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z rady osiedla do rady miasta. Filip Olszak i Agnieszka Michalak-Pietkiewicz startują z listy PO i N
11-09-2018 21:48   Janusz Ludwiczak
Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz Filip Olszak będzie kandydować na Radnego Miasta Poznania. W wyborach samorządowych z ostatniego miejsca Koalicji Obywatelskiej, czyli wspólnej listy PO i Nowoczesnej wystartuje łazarska radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz. "Jedynką" będzie przewodnicząca wielkopolskiej Nowoczesnej Katarzyna Kierzek-Koperska, na "2" pojawi się Łukasz Mikuła. Co ciekawe z listy tej wystartuje również Marta Mazurek – pełnomocniczka prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka ds. przeciwdziałania wykluczeniom.

Potwierdziły się informacje, które podawaliśmy na początku sierpnia. Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz będzie startować w październikowych wyborach samorządowych do Rady Miasta Poznania. Filip Olszak znajdzie się jednak nie na trzecim, ale na 4. miejscu.

Z kolei z ostatniego miejsca Koalicji Obywatelskiej, czyli wspólnej listy PO i Nowoczesnej wystartuje łazarska radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz.

– Kandyduję ponieważ Koalicja Obywatelska jest jedyną alternatywą aby skutecznie przeciwstawić się niebezpiecznej polityce prowadzonej przez PiS. Dość już psucia, bo zepsuli niemal wszystko za co się zabrali - sądownictwo, politykę zagraniczną, szkolnictwo, telewizję publiczną i radio, a wprowadzając programy "+" zepsuli część społeczeństwa, która czerpie z pieniędzy podatników pełnymi garściami, niewiele dając w zamian. Dlatego czas na naprawę, choć naprawa będzie kosztowna i mozolna, ale jest to konieczne aby za kilka lat Polska nie stała się drugą Białorusią. Kierunek Europa to mój kierunek, kierunek Poznania i Polski, nie wolno nam zmarnować tego, o co tak długo i mozolnie walczyliśmy ponad podziałami. Chcę również aby Łazarz stał się dzielnicą atrakcyjną dla Poznania i przyjezdnych - choć pozytywne zmiany dokonują się, to moim zdaniem zbyt wolno. Łazarz potrzebuje silnego lobby w Radzie Miasta, aby pozyskiwać więcej środków na konieczne inwestycje. Nie może być tak, że na oczywiste zmiany jak remont ulicy czy budowę przejścia dla pieszych czeka się nawet kilka lat. Łazarz zasługuje na to aby być nowoczesną dzielnicą śródmiejską, miejscem modnym, przyciągającym mieszkańców Poznania – tłumaczy Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, radna Osiedla Św. Łazarz.

– Ze swojej strony chciałabym skupić się na poprawie bezpieczeństwa na Łazarskich ulicach, zmianach transportowych, polityce przestrzennej czy rewitalizacji, chciałabym aby podejmowane działania były prowadzone spójnie z korzyścią dla całej dzielnicy. Będę między innymi zabiegać o poprawę bezpieczeństwa na ulicy Głogowskiej oraz włączenie jej w bardziej dynamiczny proces rewitalizacji, o przyspieszenie prac nad planem miejscowym dla Parku Kasprowicza oraz Wolnych Torów. Kibicuję mocno przebudowie Rynku Łazarskiego i liczę na to że poza funkcją handlową będzie to miejsce tętniące życiem, dla mieszkańców, aby tak się stało istotne będzie wsparcie Miasta np. przy inicjowaniu i organizacji imprez i wydarzeń kulturalnych. Ważne jest też dla mnie aby łazarskie skwery zieleni jak np. Focha i Eka stały się otwartymi dla mieszkańców enklawami zieleni i były wizytówką Łazarza – dodaje Agnieszka Michalak-Pietkiewicz.

Często radni Agnieszka Michalak-Pietkiewicz i Filip Olszak różnią się poglądami i nie zawsze mieli wspólne zdanie, mimo to zamierzają się wspierać.

– Panu Filipowi Olszakowi życzę powodzenia. Praca w Radzie Osiedla św. Łazarz pokazała, że mamy często różne poglądy, głównie w zakresie pracy Rady Osiedla jak i zmian komunikacyjnych. Jeśli chodzi o Radę, jestem za bardziej otwartą współpracą i komunikacją z mieszkańcami, natomiast co do zmian komunikacyjnych zwykle jesteśmy zgodni co do celu, jednak różnimy się w podejściu jak i kiedy. Niech zweryfikują to Wyborcy – podsumowuje łazarska radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, kandydatka na Radną Miasta Poznania.

A co na to przewodniczący Rady Osiedla? - Od ośmiu lat działam w Radzie Osiedla Św. Łazarz, od czterech lat jestem jej Przewodniczącym, chciałbym wykorzystać zdobyte w tym czasie doświadczenie radnego osiedlowego w pracy w Radzie Miasta. Jeśli zdobędę poparcie mieszkańców będę, jako radny miejski, robił wszystko, by Łazarz, Wilda i Jeżyce stały się lepszymi miejscami do życia. Musimy wspólnie przezwyciężyć naszą największą bolączkę, jaką jest spadek ilości mieszkańców. W tym celu należy zadbać o nasze najbliższe otoczenie, walczyć z dokuczliwym smogiem, dbać o wygląd naszych ulic, ryneczków, parków i skwerów. Chciałbym na forum Rady Miasta starać się o środki na inwestycje na naszych osiedlach. Przykład udanego remontu Pływalni Letniej w Parku Kasprowicza, tłumnie odwiedzanej przez poznaniaków, pokazuje jak bardzo potrzeba przyjaznej i nowoczesnej przestrzeni publicznej. Takich inwestycji, podnoszących jakość życia mieszkańców, potrzebujemy więcej.
A zapytany o start ze wspólnej listy z panią Michalak-Pietkiewicz, Filip Olszak dodaje: - Wspólnie z Panią Radną będziemy starać się przekonać jak najwięcej osób do oddania głosu na listę Koalicji Obywatelskiej..

Filip Olszak startował do Rady Miasta Poznania już w 2010 roku, zyskując 447 głosów (2,51% poparcia).

"Jedynką" na liście Koalicji Obywatelskiej ma być przewodnicząca wielkopolskiej Nowoczesnej Katarzyna Kierzek-Koperska. Na drugim miejscu znajdzie się Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta.

Co ciekawe z listy tej wystartuje również Marta Mazurek – pełnomocniczka prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka ds. przeciwdziałania wykluczeniom.

Natomiast na wspólnej liście PO i Nowoczesnej nie pojawi się już Krzysztof Skrzypinski.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Radnych będziemy wybierać razem z Jeżycami i Wildą. Łazarz znajdzie się w nowym okręgu wyborczym nr 1.

Do tej pory Łazarz znajdował się w okręgu wyborczym nr II wraz z Jeżycami, Ogrodami, a od ostatnich wyborów również z os. Stary Grunwald. Jednak ze względu na zmniejszenie liczby mieszkańców i zmianę ordynacji oraz zgodnie z kodeksem wyborczym nastąpiły zmiany granic okręgów wyborczych. I tak Łazarz znajdzie się razem z Jeżycami i Wildą w okręgu wyborczym nr I, który w sumie liczyć będzie 76 577 mieszkańców. Wybierać będziemy 5 radnych. Na jeden mandat przypadnie 15 315 mieszkańców. W nowej radzie miasta zasiądzie już nie 37, a 34 radnych.

To nie jedyna zmiana. Kolejna to wydłużenie kadencji. Zgodnie z nowelizacją ustawy prezydenta Poznania i radnych Miasta Poznania będziemy wybierać na 5 lat do 2023 roku, do tej pory kadencja trwała 4 lata. Prezydent miasta będzie mógł pełnić swoją funkcję maksymalnie przez dwie kadencje licząc od najbliższych wyborów.

Kandydaci do Rady Miasta Poznania Koalicji Obywatelskiej Platforma Obywatelska+Nowoczesna z okręgu I (Łazarz, Jeżyce, Wilda)
1. Katarzyna Kierzek-Koperska/
2. Łukasz Mikuła
3. Jakub Kucharczyk
4. Filip Olszak
5. Wiesława Urbańska
6. Marta Mazurek
7. Agnieszka Michalak-Pietkiewicz.


Komentarze (10)

13-09-2018 18:08:23
dziadek
Nie interesują mnie poglądy polityczne religijne obecnych oraz przyszłych radnych Jestem zainteresowany tym co zrobili i co mogli zrobić a nie zrobili dla naszej dzielnicy .A zrobili niewiele np.kilka chodników zostało naprawionych wyliniałymi paskami trawy i nikomu niepotrzebnymi ławkami . A rynek jak był brudny tak jest do tej pory Ale za to są plany na przyszłość i to wchodzi najlepiej radnym A potrzeba tylko porządnej miotły Radni od brudnego z koślawymi ulicami i chodnikami dzielnicy uchodzącej nie tylko w poznaniu ale także W skali całego państw za najbardziej zaniedbaną dzielnicę Społecznicy za pieniądze
13-09-2018 00:37:16
Ortograf
"Spadek ilości mieszkańców" - próbka polszczyzny kandydata do rady miasta, magistra Olszaka. Ciekawe, jaką miarą traktuje ilości ludzkie.
12-09-2018 21:39:07
Pytanie
Kim właściwie jest pani Kierzek-Koperek? Co zrobiła dla naszego miasta?
12-09-2018 16:39:17
M.
Szczerze mówiąc poglądy polityczne nie odgrywają aż tak dużej roli w radzie miejskiej. Natomiast bardzo interesuje nnie co pani radna ma na mail mówiąc, że chciałaby zająć się poprawą bezpieczeństwa na Głogowskej. Czyżby chodziło o zwężenie ulicy?
12-09-2018 14:43:47
ania
@ Pani radna Katarzyna Kierzek-Koperska, juz samo wyjasnienie-uzasadnienie dlaczego pani bedzie kandydowala do wyborow /czytaj poczatek/ zniechecilo mnie do pani kandydatury/osoby. Widac poziom inteligencji i poziom wypowiedzi miedzy pania a panem Olszakiem, od ktorego nie zionie nienawisc do PiS w jego wypowiedzi, za to u pani ta nienawisc to powod aby kandydowac. Nie, dziekuje, na nienawisci jeszcze NICZEGO nie zbudowano !
12-09-2018 14:39:14
Asiulka
Mojego głosu ani ta Pani, ani ten Pan nie otrzymają. Po prostu najgorsza z możliwych opcji to Koalicja Obywatelska...
12-09-2018 09:46:09
Kolec
"Zepsuli część społeczeństwa, która czerpie z pieniędzy podatników pełnymi garściami, niewiele dając w zamian." - ta pani mówi o radnych?
12-09-2018 08:10:27
Nikt taki
Ha! Łazarz promuje upadłych? Przecież PO i N nie ma! To są same debile. Wstyd.
11-09-2018 23:23:28
As
Haha cały czas mówiłem że to tęczowy platformiany paznokieć.Na bank się dostanie do RM... z 1,6 % XDDD. Ta jego koleżanka Łazarz to to samo barachlo...
11-09-2018 22:39:27
Lusia
Smutne i żałosne!
Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: