Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z rady osiedla do rady miasta – przewodniczący Filip Olszak będzie startować w wyborach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z rady osiedla do rady miasta – przewodniczący Filip Olszak będzie startować w wyborach
02-08-2018 13:11   Janusz Ludwiczak
Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz ma startować w wyborach samorządowych do Rady Miasta ze wspólnej listy PO i Nowoczesnej. Z kolei "jedynką" zamiast Łukasza Mikuły będzie Katarzyna Kierzek-Koperska, szefowa Nowoczesnej w Wielkopolsce, która w przypadku wygranej Jacka Jaśkowiaka będzie wiceprezydentką Poznania.

Pierwszą "trójkę" wspólnej listy w ramach zawartej koalicji między Platformą Obywatelską a Nowoczesną przedstawia "Gazeta Wyborcza Poznań". Jak pisze red. Tomasz Nyczka w okręgu I, który obejmie Łazarz, Jeżyce i Wildę "jedynką" ma być Katarzyna Kierzek-Koperska, przewodnicząca partii Nowoczesna w Wielkopolsce.

Na miejscu drugim ma znaleźć się Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.

Z kolei "trójką" będzie Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" Katarzyna Kierzek-Koperska pierwotnie miała być "jedynką" w okręgu II, obejmującym Sołacz, Winogrady, Winiary i Wolę. Z kolei Łukasz Mikuła miał być pierwszy na koalicyjnej liście PO+Nowoczesna.

– To dobre rozwiązanie. Łukasz Mikuła miał w wyborach cztery lata temu lepszy wynik niż osiem lat temu, więc i tym razem zdobędzie dużo głosów. A Katarzyna Kierzek-Koperska jest naszą kandydatką na stanowisko wiceprezydenta. Na pewno więc zwolni mandat i oprócz niej i Łukasza Mikuły do rady wejdzie jeszcze ktoś – mówi "Wyborczej" poseł Rafał Grupiński, szef PO w Wielkopolsce.

Porozumienie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w wyborach samorządowych ogłoszono pod koniec kwietnia. W przypadku wygranej obecnego prezydenta Jacka Jaśkowiaka, jednym z jego zastępców ma być właśnie Katarzyna Kierzek-Koperska. Nieoficjalnie mówi się o konflikcie w sprawie list pomiędzy prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem, a szefem PO w Poznaniu Bartoszem Zawieją.

– Na tą chwilę nie jestem wstanie udzielić informacji. Nie ma decyzji zarządu na ten temat. Nie będę komentować marzeń pewnych osób – mówi portalowi lazarz.pl Bartosz Zawieja, szef poznańskiej PO.

Filip Olszak startował do Rady Miasta Poznania już w 2010 roku, zyskując 447 głosów (2,51% poparcia).


Komentarze (7)

06-08-2018 09:38:16
poznanianka
Należy być na spotkaniach przedwyborczych. Poznać kandydatów. Zapytać w czym się orientują , co chcą zrobić.Głosować i głosować.Potem wspomagać , przedstawiać fakty z rzeczywistością .Nie zawsze krytykować .Rzetelnie sprawdzić fakty i za rzetelną pracę podziękować.
04-08-2018 16:26:56
ania
Do "autor" Przedewszystkim jak cos pieszemy to uzywajmy calych nazwisk, nie ma sie czego bac, te dane o dietach sa publiczne.....bo wszystko idzie z naszych pieniedzy ! Dobra, nic nie mowie, maja diety dobrze ale dzialajcie dla nas mieszkancow ! Utrzymujemy tez szwadrony urzednikow, ktorzy nie maja oleju w glowie, przyklad: zamurowanie kas przy plywalni w P.Kasprowicza a teraz my musimy placic za wynajecie kontenera ! Gdzie byla RO kiedy podjeto te decyzje ? Czy RO myslala tak jak POSiR, ze bedzie tygodniowo niewiele osob na plywalni ? NIE ZNACIE Łazarza, wlasnej dzielnicy, nie znacie realii wogole, jestescie tak daleko od mieszkancow, ze nie zdajecie sobie nawet z tego sprawy.
03-08-2018 11:02:29
Lllll
Pan Filip pracuje w Poznańskich Inwestycjach Miejskich. Jako przyszły....racja będzie kontrolował sam siebie....bo przecież PIM prowadzi w mieście kluczowe inwestycje. Ale co tam. Dodatkowo ten pan doprowadzi do zmian w organizacji ruchu jeden kierunek Dmo3skiego Matejki Lukaszewicza. Wszędzie będą alejki i ścieżki jednym słowem odjazd. Jako podwładny w pracy prezydenta Wudarskiego nigdy mu nie podskoczy tylko gorliwie w ramach strefy parkowania gorliwie będzie wie wdrażać kontrapasy no i pewnie zwężenie Glogowskiej. Byłem na konsultacjach facet mówi w kółko bez konkretów bez zdania. Odradzam
02-08-2018 21:08:48
Autor
@tony masz absolutną rację, że radni osiedlowi nie są społecznikami co widać po dietach jakie otrzymują (szczególnie Pan O i Pani Ł). Osobiście proponuję, żeby wszyscy obecnie osiedlowi radni kandydowali do rady miasta i zrezygnowali z rady osiedla. Wtedy będą szkodzili całemu miastu a nie tylko Naszej dzielnicy, a w ich miejsce może przyjdą ludzie, którzy będą widzieli trochę dalej niż "czubek własnego nosa"
02-08-2018 13:50:15
Lajlalaj
Czy to prawda, że Pan Filip Olszak pracuje w jakiejś spółce miejskiej, czy innej miejskiej instytucji? A jeśli tak, to w jakiej? Czy ma ona związek z inwestycjami na terenie miasta? PS Pan Grupiński mówi wprost, że kandydatka zwolni mandat, żeby jej miejsce w radzie zajął kto inny. Czyli kandyduje na radną, by nią nie być?
02-08-2018 13:26:30
Ja
Czyli Olszak nie musi się już starać i wysilać, jak teraz na siłę wszystko wkleja na fejsbuku, byleby być. I tak wejdzie do rady miasta...nawet nie trzeba na niego głosować...
02-08-2018 13:25:45
tonny
Ach ta polityka. Niech mi ktos jeszcze powie ze radny osiedlowy to społecznik. Jak widać każdego ciągnie do koryta
Aktualności
Niezapominajka
16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: