Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

25 tysięcy osób skorzystało z "Lata na Targach" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
25 tysięcy osób skorzystało z "Lata na Targach"
30-08-2018 04:40   redakcja, MTP
Rekordowa liczba 25 tysięcy osób odwiedziła tegoroczne "Lato na Targach" i skorzystała z atrakcji oferowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. To o siedem tysięcy więcej uczestników, niż podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia. Przez siedem dni w tygodniu i całkowicie bezpłatnie goście MTP uczestniczyli w dziesiątkach atrakcyjnych warsztatów, zajęć sportowych, animacji i pokazów kina plenerowego.

Organizowane od sześciu lat Lato na Targach to dedykowane mieszkańcom miasta i regionu otwarte wydarzenie promujące aktywne formy spędzania wolnego czasu. Dzięki bogatemu programowi wydarzeń inicjatywa stanowi alternatywę dla innych form wypoczynku dostępnych podczas wakacji w Poznaniu.

W ramach dorocznej wakacyjnej strefy na terenie MTP powstała w tym roku m.in. miejska plaża z leżakami i hamakami, plac zabaw, strefa animacji i sportu, czytelnia oraz kino plenerowe, które w każdy czwartek odwiedzało nawet pół tysiąca miłośników kinematografii. Znaczna część warsztatów i zajęć animacyjno-sportowych odbywała się pod zadaszeniem w pawilonie 4 o powierzchni ponad 3.500 m kw. Najmłodsi mogli nauczyć się tam jeździć na rolkach z Rollrunnersami, pograć w piłkę z Akademią Reissa czy przeżyć piracką przygodę w ramach dedykowanych animacji. W każdą środę dorośli mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych konsultacji medycznych w ramach akcji „Lato zdrowe międzypokoleniowe” współorganizowanej przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania oraz Poznańskie Centrum Świadczeń. Całość programu uzupełniały takie atrakcje jak wystawa zabytkowych pojazdów czy przejazd na rolkach ulicami Poznania.

Część tegorocznego Lata na Targach to także sąsiedztwo Poznańskiej Strefy Kibica działającej od 14 czerwca do 15 lipca, którą odwiedziło łącznie 40 tys. kibiców. Wspólnie oglądanym na olbrzymim telebimie meczom towarzyszyły dodatkowe atrakcje sportowo-rekreacyjne. Na przełomie czerwca i lipca na zlokalizowanym na Placu Marka boisku rozgrywane były turnieje piłkarskie, w tym turniej dla szkół podstawowych oraz turniej dla grup półkolonijnych. Wydarzenie było realizowane równolegle z Latem na Targach, które stało się integralną częścią Strefy Kibica. Wstęp na oba wydarzenia i korzystanie ze wszystkich atrakcji były bezpłatne.

MTP już teraz zapraszają za rok na kolejne "Lato na Targach".


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: