Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W sobotę "Gratowóz" odwiedzi Łazarz i będzie przyjmował od mieszkańców problemowe odpady - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W sobotę "Gratowóz" odwiedzi Łazarz i będzie przyjmował od mieszkańców problemowe odpady
24-08-2018 00:16   Janusz Ludwiczak
Jak pozbyć się starego telewizora, niepotrzebnej pralki, przeterminowanych leków, zużytych baterii i akumulatorów czy farb? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy w sobotę pojawić się na ulicy Kolejowej lub Jarochowskiego, gdzie pojawi się "Gratowóz", czyli Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (MPSZOK).

W najbliższą sobotę, 25 sierpnia Mobilny Punkt Selektywenego Zbierania Odpadów Komunalnych – MPSZOK (dawniej Mobilny Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych) odwiedzi Łazarz i Grunwald. "Gratowóz" będzie przyjmował od mieszkańców problemowe odpady, takie jak: zużyty sprzęt elektroniczny (np. telewizory, monitory, komputery, radia), zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane leki, a także farby, rozpuszczalniki, kwasy, alkalia, tusze, farby drukarskie, kleje, detergenty czy odpady zawierające rtęć.

"Gratowóz" pojawi się na Łazarzu dwukrotnie - o godz. 8:00 stanie na ul. Sczanieckiej, przy skrzyżowaniu z Jarochowskiego a o godz. 13:30 na placu przy ul. Kolejowej 37. Wcześniej o godz. 12:50 "gratowóz" będzie można znaleźć na placu przy zbiegu ulic Jarochowskiego i Górczyńskiej.

Uwaga! Do "Gratowozu" nie można oddawać: materiałów zawierających azbest, odpadów w beczkach, dużych workach i skrzynkach, odpadów nieoznaczonych i wskazujących na źródło pochodzenia inne niż z gospodarstwa domowego, np. chemikalia nietypowe dla prac domowych: kwasy, zasady, sole chemiczne, odczynniki chemiczne z wyjątkiem utrwalaczy i wywoływaczy fotograficznych – zwłaszcza w dużych ilościach. Pracownicy Zakładu Zagospodarowania Odpadów nie przyjmą również odpadów opon, odpadów wielkogabarytowych, odpadów ulegających biodegradacji, śmieci zmieszanych i segregowanych (papier, szkło i tworzywa sztuczne).

Harmonogram "Gratowozu" na Łazarzu – sobota, 25 sierpnia 2018:
• 08:00-08:30 – ul. Sczanieckiej przy skrzyżowaniu z Jarochowskiego;
• 12:50-13:20 – ul. Jarochowskiego przy Górczyńskiej (plac utwardzony);
• 13:30-14:00 – plac przy ul. Kolejowej 37.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: