Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobus poinformuje o której odjedzie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Autobus poinformuje o której odjedzie
30-07-2018 01:04   Janusz Ludwiczak
Pasażerowie, którzy spieszą się na autobus nie muszą już nerwowo sprawdzać w rozkładzie na przystanku kiedy nastąpi odjazd.

"Odjazd za 4 minuty" – taka informacja pojawia się na wyświetlaczach niektórych autobusów. Czas odjazdu autobusu wyświetlany jest na przemian z numerem linii i kierunkiem.

Tego typu rozwiązanie od lat jest w Warszawie, Krakowie, Łodzi i wielu innych miastach, a o sprawie pisaliśmy już w 2015 roku.

– Będziemy rozważać wprowadzenie takiego rozwiązania, jednak trzeba uwzględnić możliwości systemu PEKA i plany związane z ITS – wyjaśnia wtedy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

– Wskazany pomysł wydaje się interesującym rozwiązaniem, wymaga on jednak analizy od strony technicznej oraz finansowej. Warto dodać, że na wielu pętlach w Poznaniu (Górczyn, Sobieskiego, Junikowo, Ogrody, Starołęka, Miłostowo, Śródka, Rataje, Franowo) znajdują się tablice wyświetlające godzinę odjazdu pojazdu na danej linii. Pasażerowie chętnie korzystają z tej formy informacji – tłumaczył Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Również w Poznaniu pasażerowie, którzy spieszą się na autobus nie muszą już nerwowo sprawdzać w rozkładzie na przystanku kiedy nastąpi odjazd. Tak jest np. na pętli "Poznań Główny" w przypadku linii nr 68. Rozwiązanie to stosowane jest tylko w nowszych autobusach.


Komentarze (1)

30-07-2018 08:12:59
Wolf
Wreszcie. Od lat takie rozwiązanie jest w wielu miastach w Polsce i nie miały one wtedy systemów ITS i jakoś technicznie to było możliwe.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

29

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sesja śmiechu dla Aktywnych 60+- zajęcia relaksacyjne przygotowane przez Fundację Dr. Clown. Obowiązują zapisy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: