Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Morawskiego: Nie będzie ruchu jednokierunkowego pomiędzy Jarochowskiego a Bogusławskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Morawskiego: Nie będzie ruchu jednokierunkowego pomiędzy Jarochowskiego a Bogusławskiego
17-07-2018 01:04   Janusz Ludwiczak
– To co się dzieje na tej ulicy to jakiś absurd. Podwójna linia ciągła spowodowała zabranie kolejnych 12 miejsc parkingowych, a tych jest w tej okolicy stanowczo za mało. Są tu dwie duże przychodnie medyczne i kilkanaście małych gabinetów lekarskich. Kierowcy nie mają gdzie zaparkować. A wystarczyłoby, żeby ktoś pomyślał: skoro wszystkie sąsiednie ulice są jednokierunkowe, to dlaczego ten fragment Morawskiego nie? – w piątek informowaliśmy o problemach zmotoryzowanych mieszkańców. ZDM nie planuje jednak wprowadzić ruchu jednokierunkowego na ulicy Morawskiego pomiędzy ulicą Jarochowskiego i Bogusławskiego.

Jak alarmowali nas Czytelnicy na ulicy Morawskiego nie zmieszczą się dwa samochody jadące jednocześnie w przeciwnych kierunkach, o czym więcej w artykule: Morawskiego: "Nie mamy gdzie parkować, ulica powinna być jednokierunkowa".

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Miejskich, który jednak nie planuje żadnych zmian w organizacji ruchu w tym miejscu.

– Obecnie trwają prace nad projektem Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu. Dokumentacja projektowa będzie gotowa do końca 2018 roku, a jej wdrożenie zaplanowano na lata 2019 – 2021. W wyniku przeprowadzonych konsultacji społecznych zdecydowano o wdrożeniu w ramach tego projektu wariantu 1 "Koncepcji uspokojenia ruchu na os. Św. Łazarz", który nie przewiduje wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Morawskiego pomiędzy ulicami Jarochowskiego i Bogusławskiego. Takie rozwiązanie, uwzględniające ruch jednokierunkowy w kierunku zachodnim, zostało przewidziane w wariantach 2 i 3, których wdrożenie nie jest obecnie planowane. Informujemy jednocześnie, że zgodnie z przepisami dopuszczalne jest parkowanie pojazdów w odległości co najmniej 10 metrów od skrzyżowania lub przejścia dla pieszych – tłumaczy Tomasz Majchrzak z Zarządu Dróg Miejskich.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Morawskiego: "Nie mamy gdzie parkować, ulica powinna być jednokierunkowa"

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl albo sms/mms: 503 420 675.
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (4)

17-07-2018 16:11:19
ania
Do "Puchy ok ale najpierw pieszy", sam jestes buraczko-polaczek o tym swiadczy twoj komentarz. Lepiej zamilcz bo sie kompromitujesz, zreszta nie pierwszy raz.....
17-07-2018 11:32:13
Puchy ok ale najpierw pieszy
Mam trzy puchy warte tyle buraki ile wasze mieszkania i nigdy nie miałem problemu z parkowaniem bo najpierw jestem pieszym dla którego przejście 200 metrów to nie problem to raczej przyjemność. Tak więc buraczko polaczki z gratami za 5 tys zacznijcie się ruszać i myslec
17-07-2018 05:34:43
poznanianka
Panie Redaktorze może warto napisać.Ze w dużych miaastach tym co zabija to szybkość jazdy samochodem.Drugie to wiadomości od decydentów tzw.pozytywne ,że da się. Nie jest ta wiadomość właściwa. Bzdura i mamienie.Ekspert z Zarządu Dróg i Mostów w audycji wyjaśniał.Nie , powtarzał nie istnieje coś takiego , jak zaspokojenie miejsc parkingowych.Trzeba o tym mówić i przypominać.Dzisiaj w senny poranek.Cisza .A ulicą Kolejową mnie samochód z prędkością 100 km .I co , są znaki , ale co tam jezdnia pusta .Policji nie widac .W południe może są , ale z uwagi na korki nie można szybciej jechać ,a policjanci sa potrzebni w różnych porach.
17-07-2018 01:15:36
Lajlalaj
I macie swoją demokracyjkę, najmądrzejszych jaśnie państwa radnych osiedlowych, wybranych przy frekwencji niespełna 5%, wielkie konsultacje (ciekawe, ile kosztowały?), a zaraz będziecie jeszcze płacić za parkowanie; my, wielcy obywatele, żywe maszynki do głosowania, które nawet o ruchu na uliczce nie mogą zdecydować.... Niech żyje biurokratura!
Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: