Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 6 tysięcy osób skorzystało już ze zmodernizowanej pływalni letniej w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 6 tysięcy osób skorzystało już ze zmodernizowanej pływalni letniej w Parku Kasprowicza
13-07-2018 02:42   Janusz Ludwiczak
Już drugi tydzień działa kąpielisko przy Arenie, które przeszło gruntowny remont. Do tej pory z pływalni skorzystało ponad 6 tysięcy osób, z czego najwięcej w czwartek 5 lipca – 2,5 tys. osób. Możliwe, że pływalnia będzie czynna dłużej. Rada Osiedla Św. Łazarz złożyła wniosek do prezydenta Poznania i POSiR, by obiekt był czynny od godz. 7 do 21, a nie jak obecnie od 9 do 19, tak by rano i wieczorem z basenu mogli korzystać pływacy.

Co prawda obecnie deszczowa pogoda nie sprzyja słonecznym i wodnym kąpielom, ale już drugi tydzień działa pływalnia letnia w Parku Kasprowicza, która 2 lipca została otwarta po kompleksowej przebudowie.

W ramach, trwającej od października zeszłego roku do czerwca inwestycji wymieniono całkowicie stare instalacje wodne i techniczne, remont przeszła filtrownia i budynek szatni oraz zaplecza technicznego. Wyburzono całkowicie dotychczasowe baseny, w ich miejscu powstał nowy duży basen, brodzik dla dzieci z wodnym placem zabaw.

Jednak po przebudowie spłycony został duży basen, którego głębokość wynosić będzie teraz od 1,2 do 1,4 m (do tej pory najgłębsze miejsce miało 1,8 m). Cześć średniego basenu została zasypana. W jego miejscu zbudowane zostały zbiorniki wraz z instalacją techniczną uzdatniania wody. Oprócz tego pojawiła się nowa zjeżdżalnia. Kręconą rynnę zastąpiła zjeżdżalnia falista, podobna do tej na Termach Maltańskich.

Wiadomo, że z kąpieliska przy Arenie skorzystało do tej pory 6 tysięcy osób.

– Po analizie dochodów i szacunkowej ilości wydanych opasek z pływalni skorzystało ok. 6 tysięcy osób, z czego najwięcej w czwartek, 5 lipca – wtedy w ciągu całego dnia z obiektu skorzystało 2,5 tysiąca osób – mówi portalowi lazarz.pl Andrzej Grudziński, kierownik Oddziału Kasprowicza POSiR.

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza czynna jest codziennie w godzinach od 9 do 19. Rada Osiedla Św. Łazarz chciałaby jednak, by rano i wieczorem z dużego basenu mogły skorzystać osoby, które chciałyby spokojnie popływać.

– Wnioskujemy o przedłużenie czasu otwarcia pływalni letniej na od 7:00 do 21:00 i udostępnienie w godzinach od 7:00 do 9:00 i od 19:00 do 21:00 basenu sportowego dla pływaków (tzw. godziny sportowe). Proponujemy również by opłata za wejście na pływalnie w godzinach sportowych stanowiła część opłaty wejściowej pobieranej za wejście na cały dzień (np. 50%) – tłumaczy Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu, Rada Osiedla Św. Łazarz.

– Pływalnia letnia, a zwłaszcza duży basen sportowy, powinna służyć nie tylko osobą chcącym z niej korzystać jako z obiektu rekreacyjnego, ale także tym, którzy bardziej amatorsko, chcieliby popływać na dużym – 50-metrowym basenie. W godzinach, w których pływalnia jest ogólnodostępna, trudno trenować pływanie na basenie sportowym, stąd inicjatywa, by tak jak przed remontem, można było z niego korzystać w "godzinach sportowych". Takie godziny funkcjonowania sprawią również, iż pływania letnia będzie bardziej dostępna dla osób pracujących – dodaje Maria Łazarz.

Rada Osiedla Św. Łazarz podczas ostatniej, czerwcowej sesji podjęła stosowną uchwałę w tej sprawie. Wniosek został przekazany do Prezydenta Poznania.

Co na to POSiR? Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa jednocześnie do 5 ratowników. Jeśli uda się zapewnić dla nich dodatkowe godziny pracy to pływacy będą mogli korzystać z pływalni w Parku Kasprowicza, ale jedynie rano, czyli od godz. 7.

– WOPR szykuje ratowników. Postaramy się na nowo zorganizować pracę kas. Rozważamy propozycję, raczej się uda, ale jeśli pływalnia miałaby być dostępna dla osób chcących popływać to będą wyłącznie godziny poranne – podsumowuje Andrzej Grudziński, kierownik Oddziału Kasprowicza POSiR.


R E K L A M A

Komentarze (1)

13-07-2018 07:49:56
poznanianka
Bardzo chętnie zobaczę, skorzystam .Na razie cieszy ,że jest pływalnia dla wielu mieszkańców.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: