Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 6 tysięcy osób skorzystało już ze zmodernizowanej pływalni letniej w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 6 tysięcy osób skorzystało już ze zmodernizowanej pływalni letniej w Parku Kasprowicza
13-07-2018 02:42   Janusz Ludwiczak
Już drugi tydzień działa kąpielisko przy Arenie, które przeszło gruntowny remont. Do tej pory z pływalni skorzystało ponad 6 tysięcy osób, z czego najwięcej w czwartek 5 lipca – 2,5 tys. osób. Możliwe, że pływalnia będzie czynna dłużej. Rada Osiedla Św. Łazarz złożyła wniosek do prezydenta Poznania i POSiR, by obiekt był czynny od godz. 7 do 21, a nie jak obecnie od 9 do 19, tak by rano i wieczorem z basenu mogli korzystać pływacy.

Co prawda obecnie deszczowa pogoda nie sprzyja słonecznym i wodnym kąpielom, ale już drugi tydzień działa pływalnia letnia w Parku Kasprowicza, która 2 lipca została otwarta po kompleksowej przebudowie.

W ramach, trwającej od października zeszłego roku do czerwca inwestycji wymieniono całkowicie stare instalacje wodne i techniczne, remont przeszła filtrownia i budynek szatni oraz zaplecza technicznego. Wyburzono całkowicie dotychczasowe baseny, w ich miejscu powstał nowy duży basen, brodzik dla dzieci z wodnym placem zabaw.

Jednak po przebudowie spłycony został duży basen, którego głębokość wynosić będzie teraz od 1,2 do 1,4 m (do tej pory najgłębsze miejsce miało 1,8 m). Cześć średniego basenu została zasypana. W jego miejscu zbudowane zostały zbiorniki wraz z instalacją techniczną uzdatniania wody. Oprócz tego pojawiła się nowa zjeżdżalnia. Kręconą rynnę zastąpiła zjeżdżalnia falista, podobna do tej na Termach Maltańskich.

Wiadomo, że z kąpieliska przy Arenie skorzystało do tej pory 6 tysięcy osób.

– Po analizie dochodów i szacunkowej ilości wydanych opasek z pływalni skorzystało ok. 6 tysięcy osób, z czego najwięcej w czwartek, 5 lipca – wtedy w ciągu całego dnia z obiektu skorzystało 2,5 tysiąca osób – mówi portalowi lazarz.pl Andrzej Grudziński, kierownik Oddziału Kasprowicza POSiR.

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza czynna jest codziennie w godzinach od 9 do 19. Rada Osiedla Św. Łazarz chciałaby jednak, by rano i wieczorem z dużego basenu mogły skorzystać osoby, które chciałyby spokojnie popływać.

– Wnioskujemy o przedłużenie czasu otwarcia pływalni letniej na od 7:00 do 21:00 i udostępnienie w godzinach od 7:00 do 9:00 i od 19:00 do 21:00 basenu sportowego dla pływaków (tzw. godziny sportowe). Proponujemy również by opłata za wejście na pływalnie w godzinach sportowych stanowiła część opłaty wejściowej pobieranej za wejście na cały dzień (np. 50%) – tłumaczy Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu, Rada Osiedla Św. Łazarz.

– Pływalnia letnia, a zwłaszcza duży basen sportowy, powinna służyć nie tylko osobą chcącym z niej korzystać jako z obiektu rekreacyjnego, ale także tym, którzy bardziej amatorsko, chcieliby popływać na dużym – 50-metrowym basenie. W godzinach, w których pływalnia jest ogólnodostępna, trudno trenować pływanie na basenie sportowym, stąd inicjatywa, by tak jak przed remontem, można było z niego korzystać w "godzinach sportowych". Takie godziny funkcjonowania sprawią również, iż pływania letnia będzie bardziej dostępna dla osób pracujących – dodaje Maria Łazarz.

Rada Osiedla Św. Łazarz podczas ostatniej, czerwcowej sesji podjęła stosowną uchwałę w tej sprawie. Wniosek został przekazany do Prezydenta Poznania.

Co na to POSiR? Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa jednocześnie do 5 ratowników. Jeśli uda się zapewnić dla nich dodatkowe godziny pracy to pływacy będą mogli korzystać z pływalni w Parku Kasprowicza, ale jedynie rano, czyli od godz. 7.

– WOPR szykuje ratowników. Postaramy się na nowo zorganizować pracę kas. Rozważamy propozycję, raczej się uda, ale jeśli pływalnia miałaby być dostępna dla osób chcących popływać to będą wyłącznie godziny poranne – podsumowuje Andrzej Grudziński, kierownik Oddziału Kasprowicza POSiR.


Komentarze (1)

13-07-2018 07:49:56
poznanianka
Bardzo chętnie zobaczę, skorzystam .Na razie cieszy ,że jest pływalnia dla wielu mieszkańców.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

wrz

do 22-09-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
CEDE - Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych

22

wrz

Park Wilsona
Otwarcie schronu OSI 64
Militarny Piknik Rodzinny
w godz. 11:00-15:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
Religijne Towarzystwo Przyjaciół - Kwakrzy
w godz. 17:45-19:15

Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Noc świątyń
w godz. 18:00-20:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
w godz. 18:00-22:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: