Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

2 lipca otwarta zostanie zmodernizowana pływalnia letnia w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
2 lipca otwarta zostanie zmodernizowana pływalnia letnia w Parku Kasprowicza
25-06-2018 11:46   Janusz Ludwiczak
Za tydzień wykąpać będzie można się przy Arenie. Zupełnie nowe baseny, zjeżdżalnia falowa, wyremontowane szatnie, wodny plac zabaw dla dzieci, boiska do siatkówki plażowej i plac do street workoutu – tak po gruntowym remoncie prezentuje się nowe oblicze pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Inwestycja kosztowała ponad 16 mln zł. Wiadomo już, że za wstęp zapłacimy 8 złotych.

Modernizacja kąpieliska przy Arenie rozpoczęła się w październiku zeszłego roku, jednak Poznańskie Inwestycje Miejskie miały problem z wyborem wykonawcy. W pierwszym przetargu nie wypłynęła żadna oferta, zaś do drugiego zamówienia ofertę nadesłała tylko jedna firma.

W ramach inwestycji wymieniono całkowicie stare instalacje wodne i techniczne, remont przeszła filtrownia i budynek szatni oraz zaplecza technicznego. Wyburzono całkowicie dotychczasowe baseny, w ich miejscu powstał nowy duży basen, brodzik dla dzieci z wodnym placem zabaw.

Jednak po przebudowie spłycony został duży basen, którego głębokość wynosić będzie teraz od 1,2 do 1,4 m (do tej pory najgłębsze miejsce miało 1,8 m). Cześć średniego basenu została zasypana. W jego miejscu zbudowane zostały zbiorniki wraz z instalacją techniczną uzdatniania wody. Oprócz tego pojawiła się nowa zjeżdżalnia. Kręconą rynnę zastąpiła zjeżdżalnia falista, podobna do tej na Termach Maltańskich.

Wykonawca miał czas do końca maja na zrealizowanie inwestycji. Obecnie dobiegają końca odbiory techniczne, prowadzone są ostatnie prace kosmetyczne. Miłośnicy kąpieli wodnych i słonecznych muszą poczekać do 2 lipca, gdyż obecnie trwa jeszcze pielęgnacja trawy.

Jak już informowaliśmy wstęp na kąpielisko przy Arenie kosztować będzie 8 złotych, a ceny biletów ulgowych podobnie jak na Chwiałce będą w wysokości 6 złotyhc. Posiadacze Karty Rodziny Dużej zapłacą o połowę mniej (bilet normalny 4 zł, ulgowy 3 zł). Z kolei dzieci w ramach półkolonii wejdą za 3 złote, a dzieci z domu dziecka za wstęp nic nie zapłacą.

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza ma być czynna w godz. od 9:00 do 19:00 (kasa czynna będzie do godz. 18).

Nad bezpieczeństwem osób korzystających z basenów czuwać będzie jednocześnie 5 ratowników. Po kąpieli będzie można posilić się, na terenie obiektu funkcjonować będą dwa kontenery serwujące jedzenie zarówno dla gości pływalni jak i osób postronnych.

Dodajmy, że jeszcze rok temu plany Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji zakładały zasypanie połowy dużego basenu, zmniejszenie średniego basenu do ¼ obecnej powierzchni, a w miejscu zasypanej niecki boisko do piłki siatkowej. O sprawie tej nie wiedziała nic ani Rada Osiedla Św. Łazarz ani również poznańscy radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania. POSiR zlecił nawet wykonanie projektu budowlanego zakładającego zasypanie znacznej części basenów w Parku Kasprowicza. Przetarg na wykonanie projektu wygrała pracownia Apa Arches, która zajmuje się głównie wykonywaniem projektów domów. Jednym z kryteriów zamówienia był termin realizacji. Więcej o sprawie w artykule: POSiR chce zasypać baseny w Parku Kasprowicza {WIDEO}.

W obronie pływalni stanęła nawet Rada Osiedla Św. Łazarz, która zbierała podpisy pod petycją: "Sprzeciwiamy się zmniejszeniu basenów na pływalni letniej w Parku Kasprowicza". Tylko w jedną lipcową niedzielę podczas "Letniego Targu przy Arenie" oraz zajęć zumby udało się zebrać ponad 200 podpisów. Ostatecznie POSiR wycofał się z planów zasypania basenów.

Przebudowa pływalni letniej w Parku Kasprowicza kosztowała ponad 16,3 mln zł.

To nie jedyna inwestycja w tej części Parku Kasprowicza. Obok pływalni letniej ma powstać Centrum Sportów Wrotkarskich oraz kryty basen.

Ile zapłacimy za skorzystanie kąpieliska przy Arenie? – cennik:

  • 8,- zł bilet normalny
  • 6,- zł bilet ulgowy (dzieci i młodzież szkolna do lat 18, studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści)
  • Karta Rodziny dużej (zniżka 50% na bilety wstępu): 4 zł bilet normalny, 3 zł bilet ulgowy
  • Domy Dziecka i Rodzinne Domy dziecka – wstęp bezpłatny
  • Bilet ulgowy /kolonie i półkolonie 3 zł


Komentarze (8)

26-06-2018 23:12:33
Piotr
Jest kolejne miejsce gdzie mozemy po latach spędzić fajnie czas ... poza codzienną gonitwą
26-06-2018 20:47:57
mieszkaniec
@ania: ta... wyremontowana pływalnia za 16 mln zł - to jest prawie nowy kryty basen.
26-06-2018 16:22:56
toms
@ania: Jakbyś chciała wiedzieć wychowałem się na tej pływalni, pływałem wielokrotnie, ale to co zrobiono ze spłyceniem basenu... Będziesz mieć wodę do kolan, max. do pasa wtedy pogadamy. Ale masz rację w takim przypadku wolę Termy.
26-06-2018 16:16:12
ania
do "toms", dlaczego tak negatywnie, na 1,20 - 1,40m mozna plywac swobodnie, o co ci chodzi, chyba nie plywasz dlatego takie malkontenctwo. Trzeba sie cieszyc z tego co mamy a mamy wyremontowana plywalnie, nie chcesz chodzic, nie chodz, oszczedz zlosliwosci. Glownie plywalnia bedzie oblegana przez matki z dziecmi i mlodziez szkolna, chcesz swobody w plywaniu proponuje jeziora wokolo Poznania albo baseny kryte w miescie. Polak nigdy niezadowolony. O wlos a plywalni wogole by nie bylo !!!!! Dobrze, ze bedzie bezpiecznie, 5 ratownikow, super, dzieci szkolne musza byc pod okiem.
26-06-2018 14:34:03
toms
@Oxyd: Chcesz pływać na 1.2 m głębokości??
26-06-2018 13:36:55
Oxyd
Widzę wymalowane tory na dużym czy będzie możliwość pływania „ sportowego” np. po godzinach ?dd73
25-06-2018 13:16:53
Wtf
Za wejście na sam plac do street workoutu 8zl??
25-06-2018 12:38:21
tomas
Super, mamy teraz 3 brodziki... spłycenie dużego basenu do 1,2 m głębokości to jedno wielkie nieporozumienie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: