Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pisarka Zofia Staniszewska opowiadała dzieciom o swoich wierszach,bajkach i baśniach terapeutycznych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pisarka Zofia Staniszewska opowiadała dzieciom o swoich wierszach,bajkach i baśniach terapeutycznych
29-05-2018 00:49   Janusz Ludwiczak
"Ale plama! Czyli dobre maniery i domowe afery", " Ignacy i Mela na tropie złodzieja Zagadka dębów rogalińskich", "Dzieci w sieci, czyli dobre maniery w internecie" – to tylko część z publikacji, których autorką jest Zofia Staniszewska, urodzona w Poznaniu pisarka, autorka wierszy, dramatów, powieści, baśni terapeutycznych i bajek dla dzieci, które ukazują się m.in. w magazynie "Świerszczyk".

Na zaproszenie Filii nr 22 Biblioteki Raczyńskich w poniedziałkowe przedpołudnie w sali domu kultury Klub "Krąg" odbyło się spotkanie autorskie z Zofią Staniszewską, na które przybyło wiele dzieci z łazarskich szkół podstawowych.

Zofia Staniszewska jest poznanianką. Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Pracowała jako nauczycielka języka polskiego, potem jako grafik komputerowy, od kilku lat jest bibliotekarką w Mosińskiej Bibliotece Publicznej, w której prowadzi Dyskusyjny Klub Książki. Występuje również w teatrze "Bez Kurtyny".

Pisarka jest autorką wielu wierszy i bajek dla dzieci, tworzy również baśnie terapeutyczne. Jej teksty ukazują się m.in. w miesięczniku dla dzieci "Świerszczyk". Nakładem Wydawnictwa Debit ukazała się jej książka "Dzieci w sieci dobrych manier", będąca niezwykłym poradnikiem o dobrych manierach w wirtualnej rzeczywistości. Książka została przełożona na język czeski, otrzymała wyróżnienie w konkursie "Świat przyjazny dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

– Gdy piszę, zanurzam się w innej rzeczywistości, powstającej właśnie wewnątrz mojej głowy. Postacie, które niedawno jeszcze nikomu się nie śniły, nagle zaczynają własne, bardzo intensywne życie, domagają się imion, wyrazistego charakteru, wyglądu, przyjaciół i rodziny. W tym fikcyjnym świecie przebywam prawie 24 godzin na dobę, bo wymyśleni bohaterowie mają dziwną władzę – opanowują również moje sny.
Piszę co prawda wiersze, ale są to białe wiersze, bez rymu. Zawsze szczerze podziwiam osoby, które mają naturalny dar rymotwórczy, tak że wiersz nie krępuje ich wypowiedzi
– powiedziała w wywiadzie dla portalu qlturka.pl pisarka Zofia Staniszewska.

Zofia Staniszewska jest również autorką dramatów i powieści dla dorosłych, takich jak "Czarownica z Radosnej" czy "Moja les". Autorka otrzymała wiele nagród i wyróżnień w konkursach poetyckich, a także dramaturgicznych, m.in. w 2008 r. wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Dramaturgicznym "Lustro. Obraz. Iluzja" w Łodzi za dramat "Ballada dworcowa", a rok później otrzymała główną nagrodę na Gdańskim Festiwalu Teatralnym Windowisko za sztukę "Urodziłaś się prostytutką".


Fot: Andrzej Radwański


[serwis informacyjny]         [program 29.Dni Łazarza]

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: