Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głogowska znów się zapada? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głogowska znów się zapada?
24-05-2018 01:51   Janusz Ludwiczak
Kierowcy jadący ulicą Głogowską w stronę centrum powinni zachować szczególną ostrożność. Na środku jezdni, przed skrzyżowaniem z ul. Strusia pojawiła się ogromna dziura.

Dziura pojawiła się na ulicy Głogowskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Strusia, przy przystanku tramwajowym. Kierowcy jadący w stronę Dworca Zachodniego powinni zachować szczególną ostrożność. O awarii zostały już powiadomione służby Aquanetu i ZDM.

Jak widać rok bez dziury na Głogowskiej rokiem straconym. W sierpniu zeszłego roku przy skrzyżowaniu z Limanowskiego pękła rura wodociągowa o średnicy 450 mm, co spowodowało potężną wyrwę w jezdni, w skutek czego zalanie całej szerokości drogi oraz poważne utrudnienia w ruchu. Siła wypływającej wody była tak duża, że spowodowała również uszkodzenie torowiska. Przez dwa dni ulicą Głogowską nie jeździły tramwaje.

W ciągu ostatnich 12 lat, kiedy istnieje portal lazarz.pl na Głogowskiej dochodziło do wielu awarii, o czym można przekonać się z naszego archiwum. Ale jak widać historia lubi się powtarzać. Już w 1931 roku w wyniku ulew zapadła się ówczesna ulica Marszałka Focha (obecnie Głogowska). Robotnicy przez kilka dni musieli utwardzić ziemię, zasypać powstałą dziurę, ułożyć nową nawierzchnię i usunąć awarię na głównej arterii Łazarza. Więcej w artykule: Głogowska zapadała się już w 1931 roku!


Komentarze (2)

25-05-2018 06:46:11
Tomek
Dosłownie Armagedon. Jak radzą sobie mieszkańcy innych ulic, gdzie jest 1 pas, albo co gorsza ulica jest jednokierunkowa?
24-05-2018 09:55:14
Aga
Jak kiedyś zwężą Głogowską, to przy takich awariach będzie fajny bajzel komunikacyjny...nawet wywóz śmieci z kubłów będzie problemem, ale rowerkiem po chodniku zawsze można pomykać.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: