Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głogowska zamieniła się w rwący potok - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głogowska zamieniła się w rwący potok
06-08-2017 01:12   Janusz Ludwiczak
Kilka tysięcy litrów wody wylało się w nocy na ulicy Głogowskiej po pęknięciu rury o średnicy 400 mm.

Jak już informowaliśmy w nocy z piątku na sobotę pękła rura wodociągowa na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Limanowskiego. Do awarii doszło po godz. 1.

Pęknięciu uległa rura o średnicy 400 mm, co spowodowało potężną wyrwę w jezdni, w skutek czego zalanie całej szerokości drogi oraz poważne utrudnienia w ruchu. Siła wypływającej wody była tak duża, że spowodowała również uszkodzenie torowiska. Działania zastępu Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do przyjazdu służb Aquanet oraz MPK. Po zamknięciu dopływu wody powstrzymano dalszy jej wyciek, jednak zniszczenia okazały się na tyle poważne, że wstrzymano na bliżej nie określony czas ruch tramwajowy w obu kierunkach. Wyznaczono również objazdy dla ruchu kołowego na tym odcinku – informuje st. str. Kamil Sójka z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.

Ekipy Aquanetu całą sobotę usuwały awarię, jednak utrudniania na Głogowskiej mogą potrwać nawet do wtorku, 8 sierpnia.

Przypomnijmy, że ulica Głogowska zamknięta jest dla ruchu kołowego na odcinku pomiędzy Wyspiańskiego a Niegolewskich. Kierowcy mogą korzystać z objazdu przez Berwińskiego, Matejki i Niegolewskich, a w kierunku do centrum przez Głogowską, Niegolewskich, Małeckiego i Kanałową lub Gąsiorowskich.

Objazdami kursują również tramwaje linii nr 5, 8, 11 i 14. "Piątka" i "jedenastka" jadą przez Wildę, zaś "ósemka" i "czternastka" przez Hetmańską, Reymonta, rondo Jeziorańskiego i Grunwaldzką.

MPK wydłużyło trasę autobusów "za tramwaj" linii T6, które z Dworca Zachodniego jadą przez Głogowską, Berwińskiego, Matejki, Kasprzaka, Chociszewskiego i Głogowską do węzła "Głosowska/Hetmańska". Autobusy "T6" wracają przez Hetmańską (odjazdy z przystanku linii nr 79), a następnie ulicami: Kasprzaka, Matejki, Berwińskiego, Głogowską, Zachodnią dojeżdżają do Mostu Dworcowego i dalej jadą po stałej trasie do ronda Rataje.

Autobusy "za tramwaj" T6 oraz linii nocnych nr 238, 249 i 252 zatrzymują się będą się na wszystkich przystankach autobusowych i tramwajowych na trasie objazdu. Więcej w artykule: Awaria wodociągowa na Głogowskiej. Ulica zamknięta, tramwaje linii 5, 8, 11 i 14 jadą objazdami.


Fot: st. str. Kamil Sójka/JRG2

ZOBACZ TAKŻE: Awaria wodociągowa na Głogowskiej. Ulica zamknięta, tramwaje linii 5, 8, 11 i 14 jadą objazdami

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

wrz

do 19-09-2020
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

11:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
The September Concert. "Dom bajek pełen muzyki"- spotkanie literackie dla dzieci.

17:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Coś się kończy, coś się zaczyna"
- Koncert Happy Jazz Band, warsztaty tańca swingowego

20

wrz

10:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji 100-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: