Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można skonsultować plan miejscowy dla okolic Skalara - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie można skonsultować plan miejscowy dla okolic Skalara
16-05-2018 00:23   Janusz Ludwiczak
W środę popołudniu w 37LO i Gimnazjum nr 51 przy ul. Potockiej odbędą się konsultacje społeczne dotyczącego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Rejon ulic Hetmańskiej i Góreckiej". Celem spotkania z udziałem zespołu projektowego Miejskiej Pracowni Urbanistycznej będzie omówienie uwarunkowań i założeń oraz zebranie wniosków do projektu planu.

Na początku marca Rada Miasta podjęła decyzję o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Hetmańskiej i Góreckiej.

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który obejmować będzie obszar o powierzchni 1,44 ha w obrębie ulic Hetmańskiej i Dmowskiego przygotuje teraz Miejska Pracownia Urbanistyczna.

– Przedmiotowy teren stanowi fragment obowiązującej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Hetmańskiej, Dmowskiego, Krauthofera – Krotowskiego i projektowanej Nowej Opolskiej. W granicach planu znajdują się obecnie tereny po zlikwidowanych ogrodach działkowych oraz fragment ul. Góreckiej. Przystąpienie do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zainicjowane zostało na wniosek Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Poznania – tłumaczyła na sesji mgr inż. arch. Elżbieta Janus, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

– Sporządzenie planu miejscowego „Rejon ulic Hetmańskiej i Góreckiej” ma umożliwić ustalenie na nowo optymalnych parametrów i wskaźników kształtowania oraz lokalizacji nowej zabudowy na terenie o charakterze zabudowy usługowej. Zweryfikowana zostanie również dostępność komunikacyjna ww. terenu usługowego. Zmiana obowiązującego planu miejscowego prowadzić ma do wzrostu wartości i atrakcyjności nieruchomości przeznaczonej pod funkcje usługowe, położonej przy ważnych szlakach komunikacyjnych Poznania.
Przedmiotowa działka przeznaczona jest do zbycia. Teren ten należy do Echo Investment. Na działce tej nie powstanie centrum handlowe, które było planowane. Projektowane są tam obiekty usługowe, powstać będą mogły np. biurowce
– wyjaśnia Elżbieta Janas, dyrektor MPU.

Spotkanie z zespołem projektowym Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, którego celem będzie omówienie uwarunkowań i założeń oraz zebranie wniosków do projektu planu, odbędzie się dziś (tj. w środę 16 maja) o godz. 17:00 w XXXVII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Terapeutycznymi i Gimnazjum nr 51 przy ul. Potockiej 38.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

13:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
Ptasia sobota - warsztaty edukacyjne dotyczące dokarmiania miejskich ptaków

16:00
Palmiarnia Park Wilsona
Gwiazdka w Palmiarni
w godz. 16:00-21:00

15

gru

Palmiarnia Park Wilsona
Dzień Herbaty - proces powstawania, warsztaty
w godz. 11:00-14:00

18

gru

18:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
X sesja (uroczysta) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: