Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Straż miejska ostrzega: "Szczur może wejść do łazienki" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Straż miejska ostrzega: "Szczur może wejść do łazienki"
28-04-2018 04:47   Janusz Ludwiczak
Municypalni przeprowadzili pierwsze kontrole związane z deratyzacją. Na 6 skontrolowanych budynków przy ul. Lodowej jedynie tylko w jednym strażnicy nie mieli żadnych uwag. Administratorzy byli zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy i nie wiedzieli nic o konieczności wyłożenia trutek na gryzonie.

Od poniedziałku obowiązuje w Poznaniu deratyzacja. Właściciele, administratorzy i zarządcy budynków wielorodzinnych, obiektów handlowych branży spożywczej, szpitali, hoteli zobowiązani są do wyłożenia trutek na gryzonie.

We wtorek strażnicy miejscy w budynkach przy ul. Lodowej przeprowadzili pierwsze kontrole, podczas których sprawdzali czy zostały wyłożone trutki, a na klatkach schodowych umieszczono napisy ostrzegające przed niebezpieczeństwem zatrucia ludzi i zwierząt domowych.

– Administratorzy byli "zaskoczeni" wizytą strażników. W pierwszych 6 sprawdzonych budynkach przy ulicy Lodowej tylko w jednym strażnik nie miał żadnych uwag. W pozostałych o tegorocznej deratyzacji całkowicie zapomniano. Inaczej sytuacja wyglądała na Wildzie - w budynkach przy ulicach Niedziałkowskiego i Św. Czesława trutki i ostrzeżenia były wszędzie. Tylko w jednym przypadku, w obrębie stanowiska do gromadzenia odpadów, panował bałagan – wylicza Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.

Powszechna deratyzacja w Poznaniu prowadzona jest od 20 lat. Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji w celu zapobiegania powstawaniu chorób zakaźnych przenoszonych na ludzi i zwierzęta przez szczury i myszy spoczywa na właścicielach nieruchomości.

– Mysz łatwo zwalczyć. Ze szczurami jest duży problem. To inteligentne stworzenia. Mogą się rozprzestrzeniać drogą kanalizacji. Szczur może wejść nawet do łazienki – zauważa Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej.

Deratyzacja potrwa do 10 maja.


Komentarze (2)

28-04-2018 13:54:35
ania
Nie mozemy poradzic z golebiami dopoki starsze panie i panowie beda notorycznie je dokarmiac. Znam osoby, ktore gotuja im specjalnie kasze !!! Wszystko obsrane i te bakterie i zarazki ! Do ludzi jednak nic nie przemawia. Lepiej wspomoc schronisko dla zwierzat niz tracic pieniadze na kupowanie kaszy i oplaty za gaz czy elektryke aby kasze ugotowac. Niby tacy biedni ale na golebie wydaja. Znam temat od podszewki, nie mozna starszym ludziom wytlumaczyc, ze nie powinni dokarmiac golebi, poprostu sa niereformowalni w tym wzgledzie a jak sie zwroci uwage to straszna obraza i pozniej te spojrzenia, gdyby wzrok mogl zabic to by zabil.
28-04-2018 08:21:28
Negatyw
Mamy kosmiczne technologie, a z gołębiami, czy też szczurami nie potrafimy sobie poradzić. Żenada... (!!!!!).
Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

19

paź

do 20-10-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Wystawa storczyków

20

paź

Poznań * Łazarz
20. Poznań Maraton

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: