Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szczury opanowały Plac Wyspiańskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szczury opanowały Plac Wyspiańskiego
18-02-2017 00:46   Janusz Ludwiczak
Kilka szczurów spacerujących w zaroślach na Placu Wyspiańskiego zauważyli przechodnie.

O sprawie poinformowała Telewizja WTK i portal epoznan.pl.

Szczury latają po krzakach i po dróżkach, które się znajdują na placyku na Wyspiańskiego przy przystanku autobusowym. Czekając na autobus to aż strach tam stać bo cały czas szczury latają i tak samo przejść przez te dróżki – informuje jedna z mieszkanek.

O problemie tym wie zarządca terenu. Na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej wyłożone zostały trutki na szczury i specjalna karma, która ma wytępić gryzonie.

Dwa tygodnie temu na wniosek mieszkanki Łazarza zgłosiłam problem do Zieleni Miejskiej. Na drugi dzień specjalistyczna firma wykonała deratyzację na skwerze. Ale w okolicy jest dużo budynków niekoniecznie zamieszkałych przez ludzi i szczurki biegają po okolicy w poszukiwaniu pokarmu. Dokarmianie ptaków, odpadki przy śmietnikach to dla nich raj – zaznacza Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Straż Miejska apeluje również o nie dokarmianie ptaków i pozostawianie żywności w koszach w tym miejscu, gdyż w ten sposób dokarmiamy szczury.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Zdjęcie ilustracyjne
Fot: archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Szczur w Parku Wilsona {WIDEO}

ZOBACZ TAKŻE: Dmowskiego: sroka kontra szczur {WIDEO}

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (8)

24-02-2017 22:57:00
Sicilpol
Tam jak pamięcią siegam szczury można było spotkać... ale powodu ich tam przebywania nie znam.
20-02-2017 14:19:50
Dominika Juszczak
na Bogusławskiego ostatnio jak szłam z psem to tez jeden szczurek sobie biegał
20-02-2017 14:13:52
rosa
Jeszcze więcej eksmisji ludzi z mieszkań, a takich pustych, niszczejących budynków, będzie więcej , a co za tym idzie - po nas choćby ... szczury. I tyle w temacie. Obciążyć kosztami deratyzacji właścicieli tych prywatnych pustych domów.
20-02-2017 07:25:21
poznaanianka
Słuszne uwagi. Mało w okolicy pustostanów.Stoją nie zagospodarowane od kilku lub kilkunastu lat.I uwaga ,Mieszkania opustoszały.Dobytek został zabrany.Ale piwnice to raj, Mogę zaręczyć ,że wraz z mieszkańcami nikt i nikogo nie zmusił aby ten zbiór tzw. gratów piwnicznych wysprzątać.Podstawą każdej nieruchomości jest szczelny dach i czyste, suche piwnice.Inaczej stęchlizna i o resztę nie trudno.śmieszy ,że Zarząd Zieleni zajmie się skwerem, a nie dezatyracją , przeglądem, podpiwniczonych nieruchomości.Panowie usuwamy przyczynę , a nie tylko czyścimy skwer.
18-02-2017 21:57:34
ewa
Pewnie wychodzą z piwnic ,podwórek i opustoszałych okolicznych kamienic, odkąd pamiętam, były tam szczury, tym bardziej teraz, kiedy mają na wyłączność te tereny. Masakra
18-02-2017 20:23:33
do Hania
Szczury są zbyt wybredne żeby gnieździć się w trujących oparach. Mają wiele wolnego innego miejsca ;)
18-02-2017 19:16:59
as
Szczury latają?? Dziwne xD
18-02-2017 10:03:04
Hania
Czy przy likwidacji stacji beznzynowej zlikwidowano podziemne pojemniki na benzyne ? Moze szczury maja tam swoj dom pod ziemia dlatego tak gremialnie tam urzeduja ?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: