Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Grunwaldzkiej grasował szczur - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Grunwaldzkiej grasował szczur
19-03-2009 01:28   Janusz Ludwiczak
Nasz Czytelnik idąc ulicą Grunwaldzką opodal Łazarz, przy ulicy Ostroroga i siedziby Komendy Policji Poznań-Grunwald napotkał... szczura.

"Idąc bardzo ruchliwą ulicą Grunwaldzką nieopodal Poznańskiej Komendy Policji można było się natknąć na szczura, który sobie stał i coś gryzł. Gryzoń jest tak pewny siebie, że nie zwraca uwagę na mnie oraz na przechodniów, którzy uciekają na widok szkodnika. Ogromny wilczur również nie budzi w nim żadnego leku. Szczur stał jeszcze klika chwil, aż do momentu jak podeszły do niego nadopiekuńcze dwie dziewczynki. Nachyliły się i pogłaskały szczurka.
Szokiem było, gdy "mundurkowe" uczennice wzięły gryzonia do swych rąk. Widać, że ów uczennice nie były na lekcji biologii i niewiedzą, że gryzonie przenoszą chorobotwórcze pasożyty. Co dalej z nim zrobiły nie będę już pisał... To poprostu Szok..."
- napisał do nas, na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) nasz Czytelnik Karol Kroll.

O problemie szczurów pisaliśmy także w październiku. Wtedy o grasujących gryzoniach w pobliżu bistro przy ulicy Matejki otrzymaliśmy także od naszej Czytelniczki, Pani Marii Malinowskiej. Po zgłoszeniu sprawie poznańskiemu Sanepidowi problem szczurów na Matejki zniknął.


Fot: Karol Kroll (zdjęcia otrzymaliśmy na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl). Dziękujemy.

Komentarze (3)

18-11-2015 18:53:09
janka
szczur to ewidentnie dziki.. z tego co widze to jest zimno a szczur byl widocznie nieco przemarzniety, chory lub poprostu wyczerpany. Wiem bo mialam taka sytuacje. Znalazlam kiedys dzika myszke. Zachowywala sie tak samo. po jakims tygodniu w domu juz jej przeszlo i jak nabrala sil to juz sie nie pozwolila wziasc. Wypuscilam zwierze. Ten szczur ma pewnie podobnie....
10-11-2013 11:16:37
Ola
Możliwe, że szczur był oswojony. Nie sądzę, żeby dziki zwierzak był na tyle pewny siebie by pozwolił nosić się na rękach. Wiem bo sama mam szczurki, ale nie aż tak olbrzymie :)
19-03-2009 15:17:33
bio
Czy to czasem nie jest szczuroskoczek? Być może zwierzak ten był oswojony? Trochę duży jak na szczura. Szczur się też tak nie garbi.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

gru

15:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Świąteczna Eka" - międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Zimowa przygoda"w wykonaniu Teatru Krokodyl. Spektakl bedzie tłumaczony na język migowy

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata "Wolność -kocham i rozumiem"

07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: