Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Małeckiego powstał skwer "kupą malowany" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Małeckiego powstał skwer "kupą malowany"
23-02-2018 21:46   Janusz Ludwiczak
Skwer przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej zamienił się w "skwer kupą malowany". Mieszkańcy okolicy postanowili wziąć "psie sprawy" we własne ręce.

Na środku skweru w obrębie ulic Małeckiego, Granicznej i Łukaszewicza, którą decyzją poznańskich radnych od początku lutego nosi już imię "Eki z Małeki" pojawiła się kupa... psich kup. Obok pojawiła się tabliczka z napisem "Skwer kupą malowany" oraz plansza, na której zamieszono ogłoszenie o treści: "Za żelki z Biedronki dyskretnie przyniosę kupę Twojego pupila do Twojego domu w wyznaczone miejsce (salon, kuchnia, korytarz). Wychodzi taniej niż mandat (do 500 zł). Czekamy na oferty i obserwujemy!".

Dużym problemem Łazarza, Poznania jest niezrozumiały "tumiwisizm", związany z sprzątaniem po psach. Skwer Eki z Małeki jest tego jednym z przykladów. Obszar między krzewami, teren "trawy" zamienia się w toaletę dla psów. Skwer jak i inne miejsca są przyjazne dla czworonogów, jednak powinniśmy dbać więcej o nasze otoczenie. Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce – wyjaśniają Roman Modrzyński i Agata Lachowska, pomysłodawcy akcji.


Komentarze (6)

26-02-2018 20:07:44
Tomek
To niech wróci do domu i weźmie wór na śmieci skoro hoduje w domu konia. Za trzymanie psa w budynku wielorodzinnym powinno płacić się wysoką daninę. W takich warunkach męczy i pies i sąsiedzi.
26-02-2018 16:06:34
Rosa
To nie jest problem tylko Łazarza, to problem całego miasta. Brak wybiegów, toalet dla psów. W tych bocznych ulicach , tez przydałoby się kamerki, może ludzie bardziej by się wstydzili ... i częściej sprzątali po swoich pupilkach. Sama mam pieska, ale krew mnie zalewa jak widzę tak przystrojone ulice, zawsze nosze ze sobą więcej woreczków, zdarzało mi się ,,poratować,, niejedną osobę z pieskiem, nie zawsze ludzie nie chcą sprzątnąć, tylko czasami zabierają ze sobą jeden woreczek, a piesek jak to piesek , zdarza mu się załatwić nie jeden raz
24-02-2018 14:29:11
eka z małeki
-nie widzę żadnej prowokacji co do EKI. Swojego czasu dużo pisałem na temat psiarków,zawsze uważałem że na posiadanie zwierzaka powinno być pozwolenie!!!a nie bo ja chcę!!Już samo zniesienie podatków za zwierza uważam za wielki błąd,jak kto chce mieć niech płaci i to dużo!!!.Sprawę pokazano akurat tu,ale to dotyczy przecież całego miasteczka czy tego nie widać?? Wiązanie prowokacji co do jej miejsca-piszę różnie,niektórym osobom może to się nie podobać, uważam za pochopne.Tak nawiasem proszę obiektywnie spojrzeć jak właściciele i zwierzaki bardzo są do siebie wręcz podobni!!!To niestety nie ja wymyśliłem!!!Ja mam też zwierza w domu,kota seba niezależna bestia!!!!Łączę wyrazy szacunku i pogody ducha!!!!!! eka
24-02-2018 11:21:11
mieszkaniec
Dlaczego autor tylko myśli o skwerze .Ten problem dotyczy całego Łazarza ale po co mówić o tym lepiej nagłośnić problem pod domem bo mi to przeszkadza.Trzeba zwracać uwagę właścicielom psów.
24-02-2018 08:23:12
Roman Modrzyński
W żadnym wypadku prowokacja,to zwrócenie uwagi na problem Nie po.to starałem się o nazwę skweru żeby prowokować
23-02-2018 22:15:34
Mieszkaniec
Prowokacja wy mierzona w dobrą pamięć o Bohaterach czerwca 1956, w tym o Ece z Małeki?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: