Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont w kościele MBB - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont w kościele MBB
25-01-2018 13:03   Janusz Ludwiczak
W kościele Matki Boskiej Bolesnej pojawiły się rusztowania i ekipy remontowane. Trwają prace związane z malowaniem świątyni.

Już drugi tydzień trwa remont w kościele Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej. Prowadzone są prace związane z malowaniem świątyni.

Kościół malowany będzie z koszowego wysięgnika, a zatem nie będzie potrzebne rusztowanie. Zakończenie prac przewidujemy około połowy lutego. Przypominamy, że zebrane ofiary podczas tegorocznej kolędy przeznaczamy na ten cel – informuje Parafia Matki Boskiej Bolesnej.

Dodajmy, że niedawno przypadła 105. rocznica utworzenia łazarskiej parafii. Decyzją dekretu ks. biskupa Edwarda Likowskiego z dniem 1 stycznia 1913 roku utworzona została Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej. Wiek temu Św. Łazarz stanowił odrębne przedmieście. Nie było tutaj świątyni. Mieszkający katolicy musieli chodzić do odległego kościoła św. Marcina w centrum miasta.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: