Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto wspólnie z Targami planują wybudować parking wielopoziomowy na terenie torów łuczniczych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto wspólnie z Targami planują wybudować parking wielopoziomowy na terenie torów łuczniczych
18-12-2017 09:16   Janusz Ludwiczak
Łucznicy z klubu sportowego Surma obawiają się o swoją przyszłość. Na terenie łuczniczym przy ul. Reymonta ma powstać parking wielopoziomowy, który ma służyć dla gości odwiedzających halę Arena, która ma zostać gruntownie zmodernizowana – dowiedział się portal lazarz.pl.

Jak już informowaliśmy 1 stycznia Międzynarodowe Targi Poznańskie przejmą Arena. To właśnie miejska spółka, jaką są MTP, a nie Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji będą zarządzać halą widowiskowo-sportową w Parku Kasprowicza. Areną. W 2019 roku Targi przeprowadzą gruntowną modernizację obiektu, która będzie kosztować od 35 do 45 milionów złotych. Plany zakładają remont instalacji przeciwpożarowych, elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, oświetlenia i nagłośnienia. Zwiększona ma zostać również liczba miejsc na widowni z obecnych 4 200 do 6 000. W planach jest również budowa parkingu i to niepokoi łuczników z klubu sportowego Surma, którzy trenują w pobliżu Areny. Na terenie toru łuczniczego Miasto i Targi planują wybudować parking wielopoziomowy.

Dowiedzieliśmy się przez przypadek o tym, że na terenie torów łuczniczych ma powstać parking wielopoziomowy. Przez wiele lat tereny te były przeznaczone na cele sportowo-rekreacyjne. Obawiamy się o swoją przyszłość. Proponuje nam się teren Woli. Przygotowanie samego terenu będzie wielokrotnie wyższe niż 1,5 mln zł - będzie trzeba wyrównać teren, wybudować szatnię – żali się Aleksander Michalski z Klubu Sportowego Surma.

W naszym klubie trenują łucznicy, którzy odnoszą wiele sukcesów. Mamy już kilku mistrzów Polski. Opieramy się głównie na młodzieży, tutaj mają dobry dojazd, jesteśmy prawie w samym centrum. Jesteśmy na obiekcie z ponad 60-letnimi tradycjami, są to najstarsze tory łucznicze w Polsce, przygotowane do wielu imprez – mówi nam Aleksander Michalski.

Planami Miasta i Targów zaskoczeni są łazarscy radni, którzy dowiedzieli się o tym podczas ostatniej sesji.

Pierwszy raz o tym słyszymy, jesteśmy zaskoczeni. Wielokrotnie mówiło się o tym, że parking ma powstać przy ul. Wyspiańskiego na terenie obecnego parkingu lub przy ul. Reymonta, ale nie na terenie torów łuczniczych ale na istniejącym parkingu w pobliżu Chociszewskiego czy na terenie Energetyka – powiedział Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Wiceprezydent Tomasz Lewandowski nie zaprzecza, by na terenie torów łuczniczych miałby powstać parking wielopoziomowy.

Wspólnie z Targami i POSiR-em wypracujemy rozwiązanie, które będzie dla wszystkich dobre. Będziemy rozmawiali z klubem na temat różnych scenariuszy i rozwiązań – uspokaja w rozmowie z portalem lazarz.pl Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania.

Parking w niedalekiej odległości od Areny jest niezbędny, jeśli hala ma dalej funkcjonować. Targi chcą wpompować 45 mln zł w modernizację tego obiektu to po to, żeby odbywały się tam znacznie większe imprezy. Musimy dysponować dużą liczbą miejsc postojowych, łatwo dostępnych, w niedalekiej odległości od Areny – przekonuje wiceprezydent Tomasz Lewandowski.

O przyszłości łuczników i planach budowy parkingu wielopoziomowego mają rozmawiać dzisiaj poznańscy radni podczas Komisji Sportu.

To jest początek problemów, które przewidywaliśmy w momencie kiedy miasto podjęło decyzję o przekazaniu Areny Targom. Z podobnymi problemami przyjdą kluby, które trenują w Arenie. Słyszałam o propozycji przeniesienia klubu Surma na tory łuczników przy parku Wodzicki. Niestety jest to teren, który po każdej ulewie jest zalewany – podsumowuje Joanna Frankiewicz, przewodnicząca Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.


Aktualizacja 18.12. 2017 godz. 21:09: Sprawa przyszłości "łuczników" przy Arenie omawiana była podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Kultury Sportu Rady Miasta.

Poprosiliśmy o spotkanie z panem prezydentem, niestety po raz kolejny nie było go na komisji. Nikt nie umiał nam odpowiedzieć o planach, bo trudno, żeby o planach wiceprezydenta Tomasza Lewandowskiego wypowiadał się dyrektor POSiR czy dyrektor Wydziału Sportu Ewa Bąk. Zadziwiający jest fakt, że o planach wydzierżawienia Areny przez MTP dowiedzieliśmy się z prasy. Tak samo nikt nie informował nas radnych i sportowców o planach wybudowania parkingu – mówi Joanna Frankiewicz, przewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.

W projekcie planu miejscowego dla Parku Kasprowicza jest przewidziana niska zabudowa mieszkaniowa. Czy nie ma to czasem na celu ubieganie się o warunki zabudowy na budowę parkingu? – dodaje radna Joanna Frankiewicz.

Poznańscy radni o planach Miasta i Targów mają rozmawiać z wiceprezydentem i zainteresowanymi stronami na początku stycznia.


Komentarze (9)

20-12-2017 20:04:48
Tomek
Pani Dudziak - a co się dzieje z planem, o który tak Pani niby walczyła 3 lata temu? Nadal ciszaaa... Ani zmiany Studium, ani uchwalenia Planu... Brawo, a teraz mówi się o jakieś zabudowie mieszkaniowej (patrz wypowiedź Pani Frankiewicz).
20-12-2017 10:49:33
Podstawa
Żadnych biurowców, teren ma pozostać zielony i ma być parkiem. Arena jest w centrum miasta, można do niej dojść pieszo z przystanku tramwajowego, autobusowego, albo z nieco bardziej oddalonego miejsca parkingowego. Karać wszystkich, którzy wjeżdżają do parku samochodami. Pokolenie temu wyglądali na świat z furmanki, a dzisiaj najchętniej do samej Areny wjechaliby tymi swoimi samochodzikami....
20-12-2017 10:27:19
tom
juz dawno powinny byc zbudowne te biurowce które planowano... powinny byc z dużym parkingiem wielopoziomowym który poń-pt by był dla pracowników a w weekendy dla imprez z areny... MTP by nie traciło kasy na parking a miały by dostęp dzięki odp zapisom
20-12-2017 10:09:09
goood one
Moim zdaniem dobra decyzja zwłaszcza, dlatego że obecnie park jest rozjeżdżany we wszytskie strony przez kieroców, którzy nic sobie nie robią z zakazu. Stare tory nikt po nich nie będzie płakał a klub łuczniczy może się dogadać z jakąś szczelnicą.
20-12-2017 07:57:44
x
Tak jest @Pozna. Ktoś ma obsesję na punkcie zniszczenia parku. Jak nie z jednej strony, to z drugiej. Nie powiodło się z likwidacją pływalni (obok której stanie teraz wrotkarskie monstrum), to przyszedł czas na tory łucznicze. MTP daje pieniądze, to znaczy może robić co chce? I będzie decydować o reszcie parku?A radni jak zwykle bezradni? @Tomek - dobry pomysł na parking. I jeszcze - jaka "niska zabudowa mieszkaniowa" na terenie parku?
19-12-2017 20:43:50
Tomek
A dlaczego nie może on powstać w miejscu obecnego parkingu przy Reymonta? Połączyć to z parkingiem basenów, torów wędkarskich, może nawet pod ziemia?
19-12-2017 10:01:03
Filip
Ciekawe co się stanie w takim przypadku ze schronem OPL przy ul. Wyspiańskiego. Zostanie rozebrany? Jeśli tak to brawo. Kolejny kawałek historii miasta do rozmontowania.
18-12-2017 19:57:07
jatoja
Pozdrawiam Teresę de domo Waszak która pierdylion lat temu jako chowaniec tego klubu łuczniczego stanęła na podium w Ułan Bator. I choć nie trawię lekarzy to jednak robię wyjątki dla np. koleżanki ze szkoły :-). A w temacie, 100/100 dla @ Pozna bo nieużytków na Arenie i w okolicy jest tyle by decydenty odzajączkowały się od Surmy/Leśnika.
18-12-2017 10:57:00
Pozna
Kolejny etap niszczenia parku, jego destrukcji i zmniejszania powierzchni zielonej, biologicznie czynnej!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Białoruś" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

30

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Zebra" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: