Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Arenie powstał nowy plac zabaw - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Arenie powstał nowy plac zabaw
04-10-2017 20:24   Janusz Ludwiczak
Huśtawki, zjeżdżalnia, karuzela, a nawet ścianka wspinaczkowa – to wszystko czeka na najmłodszych Łazarzan. Przy kompleksie Orlika, na terenie Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych udostępniono w środę nowy plac zabaw.

Plac zabaw powstał w dość szybkim tempie, bo w niespełna miesiąc.

Na początku września rozpoczęło się przygotowywanie podłoża. 14 września na plac budowy wkroczyła ekipa budowlana. Plac zabaw powstał z myślą o nowo utworzonej Szkole Podstawowej nr 33, ale korzystać z niego mogą wszystkie dzieci, gdyż cały kompleks jest ogólnodostępny – wyjaśnia Lech Sadowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 33, Gimnazjum nr 33 i XXXIII Liceum Ogólnokształcącego.

Plac zabaw znajduje się przy Orliku, na terenie Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych. Najmłodsi mają do dyspozycji m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, tunele, karuzelę i ściankę wspinaczkową. Inwestycja kosztowała blisko 60 tysięcy złotych i została sfinansowana ze środków miejskich, zaś szkoła pokryła koszty przygotowania terenu pod budowę.


Komentarze (3)

10-10-2017 07:42:10
Negatyw
I bardzo dobrze. Tego nigdy za wiele. Lepiej dać dzieciakom, niż organizować pijackie spędy open air dla studenckiego bydła... (!!!!).
06-10-2017 20:23:55
ble
Kolejny plac zabaw... Niedługo zabraknie miejsca na Arenie. Co roku nowy... Ja wiem, że to jest najłatwiejsza decyzja do podjęcia bo inwestycja nie jest ryzykowna i nikt jej nie skrytykuje, bo przecież, nikt złego słowa nie powie na coś co dla dzieci ale... naprawdę... nie da się przy Arenie zrobić czegoś innego niż plac zabaw?
05-10-2017 12:27:04
morlock
Pan Grenda, woźny SP 34 co rok fundował nam lodowisko wylewając na asfalt boiska do ręcznej szlauchem wodę. Można było co prawda "łyżwić" na stawku w parku kasprzoka tyle że łapacze planktonu robili przeręble "zabezpieczając" dziury w lodzie wyrwanymi z Parku barierkami. Tak kumpela złamała mackę. Rozśmiesza i niepokoi mnie ta ścianka wspinaczkowa. Projektant widocznie nigdy na zbity ryj nie upadł w piasek. Znaczy że wspinaczkowi lubownicy będą kształcić swoje latorośle przynosząc materace? Ps. 17 lat aktywnie uprawiałem judo więc wiem o czym piszę.No ale w końcu to nie moje dzieciary.
Aktualności
Niezapominajka
19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

17:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Coś się kończy, coś się zaczyna"
- Koncert Happy Jazz Band, warsztaty tańca swingowego

20

wrz

10:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji 100-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu

11:00
ul. Dmowskiego - skwer między "deską" a Przedszkolem 44
"Sprzątamy Łazarz"

21

wrz

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: