Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy "deskach" otwarto siłownię polową dla seniorów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy "deskach" otwarto siłownię polową dla seniorów
02-10-2017 01:38   Janusz Ludwiczak
Festynem "Ćwiczmy razem" otwarto w sobotę siłownię polową dla seniorów, która powstała przy wieżowcu na ul. Dmowskiego.

Seniorzy z dolnego Łazarza nie będą musieli już uczęszczać do Parku Kasprowicza, by poćwiczyć na "wolnym powietrzu". Na starym boisku pomiędzy "deskami" przy ul. Dmowskiego zamontowane zostały urządzenia, które mają poprawić sprawność ruchową nie tylko osób starszych.

Jest to plac rekreacji dla seniorów. Już w 2015 r. przekazaliśmy 5 tys. zł na wykonanie projektu. Nie będzie to typowa siłownia, są tam innego rodzaju urządzenia, dostosowane dla seniorów. Mają one usprawnić pewne partie mięśni osób starszych. Oczywiście z urządzeń mogą korzystać również osoby młodsze – powiedział Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Rekreacyjny plac dla osób starszych został otwarty festynem "Ćwiczmy razem", który zorganizowało Stowarzyszenie Wirtualny Łazarz i Rada Osiedla Święty Łazarz.

Przygotowaliśmy pokazy udzielania pomocy medycznej dla starszych i dzieci, chętni mogli przebadać słuch i wzrok czy skorzystać z urządzeń pod nadzorem instruktorów. Nie zabrakło dla najmłodszych dmuchanych zamków, animacji, gier i zabaw. Dla każdego czekała grochówka i pączki – opowiada Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Siłownia "pod chmurką" dla seniorów na Dmowskiego pierwotnie miała zostać otwarta na przełomie marca i kwietnia.

Po pierwszym uruchomieniu urządzeń nastąpiły ich wyłamania, wyskoczyły śruby. Wykonawca zamontował raz jeszcze urządzenia na zupełnie lepszym podłożu. Pojawiła się również bezpieczna nawierzchnia – tłumaczy Maria Łazarz z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Inwestycja kosztowała ponad 200 tys. zł. Środki te pochodzą z budżetu miasta z poprawki Komisji Samorządowej i Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.


R E K L A M A

Komentarze (4)

12-12-2017 10:45:50
poznanianka
Chciałam ćwiczyć ale koła Tay Czi ( swietne na wzmocnienie mięśni barkowych ) są dla krasnoludków.Wspominałam już i apelowałam do p. Lazarz , aby nie tylko się chwalić , ale przede wszystkim przed odbiorem usługi przetestować .Zobaczyć właściwie wykonane koła. Te nadają się do wyrzucenia. Wiem co mówie bo ćwiczyłam na placach gdzie siłownie są wykonane w sposób profesjonalny.I to jest skandal p.Lazarz ,że tak są pieniądze rzucane w błoto. Tanio wykonać ,nie profesjonalnie , nie przetestować i mamy plac z siłownią na , której nie można ćwiczyć.
06-10-2017 14:47:44
Mieszkanka Łazarza
Nigdy nie widziałam tam żadnego ćwiczącego seniora, a dla nikogo innego urządzenia są niezdatne. Szkoda pieniędzy. Tylko stoi to i rdzewieje.
03-10-2017 22:15:22
roc
Fajnie się wydaje publiczne pieniądzę. 200 tys. zł za 7 stanowisk. Ktoś chyba na głowę upadł.
03-10-2017 13:04:57
ja
A kiedy taka siłownia powstanie w Parku Wilsona???????????
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: