Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Plac zabaw z 750 tysięcy plastikowych nakrętek stanął na osiedlu Hetmańskim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Plac zabaw z 750 tysięcy plastikowych nakrętek stanął na osiedlu Hetmańskim
06-09-2016 05:32   Janusz Ludwiczak
Na osiedlu Hetmańskim otwarto ekologiczny plac zabaw, który wykonany został z 750 tysięcy nakrętek po plastikowych butelek. Jest to pierwszy tego typu plac zabaw w Poznaniu. Zamiast gumowej nawierzchni zastosowano tutaj piasek: – Dzieci mają dzięki temu nadmorską plażę – przekonuje Waldemar Witkowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej im. Hipolita Cegielskiego, która zarządza Osiedlem Hetmańskim.

Nowy plac zabaw, który znajduje się obok bloków przy ul. Hetmańskiej 52 i 54 został zbudowany ze sztucznego tworzywa, pozyskanego z przetwarzania odpadów. Tworzywo to pozyskiwane jest między innymi z recyklingu małych nakrętek.

Poprzedni plac zabaw był z drewnianych elementów, ale w ciągu kilku lat uległ degradacji. Szukaliśmy rozwiązania trwalszego, ale również ekologicznego. Nakrętki od napojów stały się elementem urządzeń zabawowych. Plac zabaw powstał bez żadnych środków publiczncyh. Dodatkowo stworzyliśmy plażę nadmorską. Część rodziców narzeka, ale lepszy jest piasek niż zapach sztucznego tworzywa na podłożu. Dzieci mają dzięki temu nadmorską plażę na osiedlu Hetmańskim – powiedział Waldemar Witkowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej im. Hipolita Cegielskiego, która zarządza Osiedlem Hetmańskim.

Inwestycja kosztowała blisko 100 tysięcy złotych i została sfinansowana ze środków własnych Spółdzielni Mieszkaniowej im. Hipolita Cegielskiego.


R E K L A M A

Komentarze (1)

27-07-2017 10:49:18
luna
Bardzo fajna inicjatywa, mam nadzieję, że Dr Spil jeszcze niejeden plac zabaw z nakrętek postawi, bo brakuje w naszym kraju takich inicjatyw ;) No i zawsze chroni się w ten sposób środowisko, co też jest na plus! ;)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

do 22-06-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: