Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policjanci, strażacy, celnicy, żołnierze, saperzy, krokodyle... dzieciom {◎ GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policjanci, strażacy, celnicy, żołnierze, saperzy, krokodyle... dzieciom {◎ GALERIA ZDJĘĆ}
04-09-2017 19:33   Janusz Ludwiczak
W sobotę w Parku Kasprowicza przed Areną odbył się już po raz 16. festyn charytatywny "Niebiescy dzieciom".

Celem imprezy jest pomoc osobom potrzebującym, zwłaszcza najmłodszym i prowadzenie działań profilaktyczno-edukacyjnych przez różne służby. Do tej pory "Niebiescy dzieciom" pomagali małym pacjentom Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego przy ul. Szpitalnej.

W tym roku motywem przewodnim była zbiórka jak największej ilości krwi dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz możliwość rejestracji jako potencjalny dawca szpiku. Wolontariusze Drużyny Szpiku tłumaczyli i wyjaśniali wszelkie kwestie związane z rejestracją i samą procedurą pobrania szpiku, który może uratować życie choremu na białaczkę – wyjaśnia podkom. Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Festyn rozpoczął się w sobotnie wczesne popołudnie południe od występu Orkiestry Dętej z Chludowa i prezentacji poszczególnych służb.

Dla najmłodszych nie brakowało miejsc, w których mogli sprawdzić swoje umiejętności jako policjant, strażak czy żołnierz. Każdy z gości mógł dowiedzieć się interesujących rzeczy na temat funkcjonowania poszczególnych służb oraz zobaczyć jak wygląda współczesny sprzęt. Policjanci z Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Policjanci zaprezentowali swoje możliwości podczas prezentacji dynamicznego zatrzymania przestępców w pojazdach. Natomiast pluton Oddziału Prewencji wielkopolskiej Policji dał popis musztry policyjnej, którą na co dzień wykorzystują podczas swojej służby – dodaje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej Policji.

Przed Areną zaprezentowała się nie tylko Policja, ale również Straż Pożarna, Wojsko Polskie, patrol saperski, Izba Celna i Inspekcja Transportu Drogowego.

Podczas trwania całego festynu odbywały się konkursy dla dzieci i całych rodzin, występy zespołów wokalnych, prezentacje sprzętu i wyposażenia służb mundurowych, pokazy koni i psów policyjnych.

Przy okazji tych wszystkich atrakcji najważniejszym było przypomnienie, że taki drobny gest jak oddanie krwi czy rejestracja jako potencjalny dawca szpiku może mieć ogromne przełożenie na zdrowie i życie drugiego człowieka. Podczas tego popołudnia 21 osób oddało krew, a 33 osoby zostały zarejestrowane w bazie dawców szpiku – podsumowuje podkom. Maciej Święcichowski.


Fot: Andrzej Radwański (2-15), Janusz Ludwiczak (1,16-45)

ZOBACZ TAKŻE: Strażnica od kuchni

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

22

lis

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Jesienne warsztaty plastyczne z okazji Dnia Kredki" - dla dzieci szkolnych

25

lis

do 28-11-2019
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Świąteczny Kiermasz Rękodzieła
w godz. 11:00-18:00

27

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

28

lis

17:00
XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II Gimnazjum nr 51 ul. Potockiej 38
Konsultacje społeczne ws. przebudowy ulicy Kolejowej
► więcej szczegółów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: